Šta je novo?

Kupovina PC konfiguracija - kraj 2020

lab310

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2005
Poruke
1,053
Poena
360
U svetlu propasti pojedinih prodavaca i ukrupnjavanja trzista, otvorio sam ovu temu cisto da cujem vase preporuke.
Elem, za firmu kupujem par konfiguracija, ne bih da sklapam sam komponente jer nemam vremena, a sa druge strane, nikad jadnija ponuda gotovih konfiguracija.
"Veliki" prodavci (Tehnomanija, Gigatron, BC Group, ...) nude iskljucivo konfiguracije koje im sklapa EWE, u prevodu kante sa najjeftinijim mogucim komponentama. Ovi manji ponesto i sami sklope, ali niko ne nudi sa operativnim sistemom, vec mora da se dokupljuje.

Gde pojuriti konfiguracije sa:

- krstenim napajanjem i kucistem koje se ne uvija od promaje
- Windows oem
- da je poznato koje komponente se ugradjuju a ne tipa ssd 240GB ili hdd 1TB , pa sta ti se zalomi

Inace izbegavam brand name konfiguracije, iskljucivo zbog specificniih kucista i hardvera, ne volim kad zamena napajanja ili eventualno dodavanje rama, ugradnja diska i sl zahteva angazovanje bravara ili metalostrugara.:mad:
 
A da posaljes direktno ewe-u upit za x racunara sa konfiguracijama koje sam sastavis? Pod uslovom da su oni uvoznici za sve to sto hoces
 
U svetlu propasti pojedinih prodavaca i ukrupnjavanja trzista, otvorio sam ovu temu cisto da cujem vase preporuke.
Elem, za firmu kupujem par konfiguracija, ne bih da sklapam sam komponente jer nemam vremena, a sa druge strane, nikad jadnija ponuda gotovih konfiguracija.
"Veliki" prodavci (Tehnomanija, Gigatron, BC Group, ...) nude iskljucivo konfiguracije koje im sklapa EWE, u prevodu kante sa najjeftinijim mogucim komponentama. Ovi manji ponesto i sami sklope, ali niko ne nudi sa operativnim sistemom, vec mora da se dokupljuje.

Gde pojuriti konfiguracije sa:

- krstenim napajanjem i kucistem koje se ne uvija od promaje
- Windows oem
- da je poznato koje komponente se ugradjuju a ne tipa ssd 240GB ili hdd 1TB , pa sta ti se zalomi

Inace izbegavam brand name konfiguracije, iskljucivo zbog specificniih kucista i hardvera, ne volim kad zamena napajanja ili eventualno dodavanje rama, ugradnja diska i sl zahteva angazovanje bravara ili metalostrugara.:mad:
Ja baš imam suprotno (pozitivno) iskustvo sa brand name konfiguracijama. Jest da su napajanja tek-tek, ali za tri-četiri godine rade posao. A ako je konfiguracija u standardnoj veličini kućišta, možeš staviti koje god drugo napajanje ako ti prvo crkne, a komp izađe iz garancije. Ja sam u Dell Optiplex (sa grafičkom) stavljao Silverstone 400W i to radi i dan danas, kod onih koji su ih otkupili od firme. Sadasnju ponudu nisam ni gledao, jer bukvalno svi imaju laptopove i monitor 24

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Za novije HP i DELL (ne znam za ostale) ako se stavlja obicno napajanje potreban je i adapter posto konektori na maticnim plocama (brand racunara) nisu standardni.
 
Za sve HP je uvek isao 6pin konektor umesto standardnog 24 pin napajanja za plocu, godinama unazad.
Nisam znao da je postojao adapter za standardno napajanje.
 
Nazad
Vrh Dno