Šta je novo?

Google Pixel 5

Cena je varljivi dojam čak iako na keca izgleda da je previše... 700$ svakako na keca zvuči da je previše.

Međutim, onda se setiš da je LG svoj Velvet koji je isto SD 765G telefon, startovao sa 600$. Mnogo, ali onda Pixel 5 sa svojih 100$ više ne deluje toliko preskupo u odnosu na Velvet, jel.
Ako uporediš cenu između Pixela 5 i 4a 5G 200$ razlike deluje mnogo. Ali onda kreneš da sabiraš, metal umesto plastike, skuplji materijal, skuplji proizvodni proces, pa IP sertifikacija koja sama košta minimalno 30$ (potvrđeno od strane 1+ tokom priče o proizvodnji Norda), pa 90Hz panel što je opet skuplje, pa dodatna kamera, pa bežično punjenje...
U svemu tome sigurno ima preko 100$ realne razlike između dva telefona, samo u ceni resursa, a onda na to naravno moraš da dodaš i onaj čisti profiterski procenat što sigurno izađe ako ne na 200$ razlike onda bi sigurno minimalni prag bio barem 150$.

No opet, nikada ne bih rekao da je ova cena taman, svakako nije taman kao što se može reći da jeste ona od 350$ za Pixel 4a pa da većina kaže ajde odmerena je, iako i tu neko ima primedbe.

Ali kada se vodiš logikom proizvođača a ne kupca onda stvarno tih 700$ ima pokriće.
 
Koja bi ovo zvijer od kamere bila kad bi koristio hardware sadašnjih flagship_ova (1.3" senzor, eventualno više pixel_a, 5x optički) kad sad već pravi najbolje fotografije sa ovim "standardnim" hardware_om.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Cena je varljivi dojam čak iako na keca izgleda da je previše... 700$ svakako na keca zvuči da je previše.

Međutim, onda se setiš da je LG svoj Velvet koji je isto SD 765G telefon, startovao sa 600$. Mnogo, ali onda Pixel 5 sa svojih 100$ više ne deluje toliko preskupo u odnosu na Velvet, jel.
Ako uporediš cenu između Pixela 5 i 4a 5G 200$ razlike deluje mnogo. Ali onda kreneš da sabiraš, metal umesto plastike, skuplji materijal, skuplji proizvodni proces, pa IP sertifikacija koja sama košta minimalno 30$ (potvrđeno od strane 1+ tokom priče o proizvodnji Norda), pa 90Hz panel što je opet skuplje, pa dodatna kamera, pa bežično punjenje...
U svemu tome sigurno ima preko 100$ realne razlike između dva telefona, samo u ceni resursa, a onda na to naravno moraš da dodaš i onaj čisti profiterski procenat što sigurno izađe ako ne na 200$ razlike onda bi sigurno minimalni prag bio barem 150$.

No opet, nikada ne bih rekao da je ova cena taman, svakako nije taman kao što se može reći da jeste ona od 350$ za Pixel 4a pa da većina kaže ajde odmerena je, iako i tu neko ima primedbe.

Ali kada se vodiš logikom proizvođača a ne kupca onda stvarno tih 700$ ima pokriće.

https://www.androidauthority.com/google-pixel-xl-bill-of-materials-724542/

Stari je clanak, ali opisuje otprilike stanje, a to je da sada svaka kompanija sanja da postane novi Apple i da nabije marginu maksimalno koliko moze. Sve to prolazi, naravno dok postoji lojalna baza potrosaca i dok ne predju odredjeni prag bola, a tu znaju kako da doziraju.

Iracionalna su vam opravdanja za cene danasnjih uredjaja. Kako god. :wave:
 
Slažem se u potpunosti.

P.S.
Šta god mi mislili o onom youtuber-u Indijcu, lepo i tačno je opisao (iskritikovao) Pixel 5.
 
pogledao sam pixel vs samsung...još jedan dokaz da postoje odlične kamere i van pixela, kako je ovde krenulo ispada da su sve ostale kamere neupotrebljive...ne znam samo kako je recenzent video više detalja na onim ciglama kod pixela na onoj indoor fotki kad je slučaj obrnut...pixel kadar je samo bliži zidu...ali svejedno, ima odličnih kamera i kod drugih proizvođača, razlike su često i teško uočljive...
 
pogledao sam pixel vs samsung...još jedan dokaz da postoje odlične kamere i van pixela, kako je ovde krenulo ispada da su sve ostale kamere neupotrebljive...ne znam samo kako je recenzent video više detalja na onim ciglama kod pixela na onoj indoor fotki kad je slučaj obrnut...pixel kadar je samo bliži zidu...ali svejedno, ima odličnih kamera i kod drugih proizvođača, razlike su često i teško uočljive...
Gcam je ozbiljno preteran hype, meni je Huawei npr najbolji.

Medjutim, Pixel je najbolji u p&s modu, tu mu niko nije ravan. Neće uvek pobediti ali od 10 fotki, 8 će biti najbolje. Ne može se protiv fizike, IMX386 je sad već ozbiljno star.
 
IMG-20201017-WA0003~2.jpg
Sta znam,oba su dobra :) Prvo sto sam primetio je zvuk u slusalici prilikom razgovora skroz cudan(zvucnik ispod displeja). Druga stvar obrada slike traje malo duze(sekunda,dve)nego na P4 posle slikanja usled nedostatka neural cora. Baterija je jaca moze da se primeti,mada je meni i na P4 bila vise nego dobra, nisam imao zamerke :D
 
Fin telefončić za max 500$ mada ću ga verovatno uzeti na ugovor jer sam otplatio p3xl. Sviđaju mi se dimenzije i dizajn, ravan ekran, otisak prsta na najboljem mestu kao i uvek. Ima i mana dosta ali sve u svemu ok.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Pogledajte prilog 291219
Sta znam,oba su dobra :) Prvo sto sam primetio je zvuk u slusalici prilikom razgovora skroz cudan(zvucnik ispod displeja). Druga stvar obrada slike traje malo duze(sekunda,dve)nego na P4 posle slikanja usled nedostatka neural cora. Baterija je jaca moze da se primeti,mada je meni i na P4 bila vise nego dobra, nisam imao zamerke :D

Loše čudan ili dobro čudan? :D
 
Lepa baterija, kakvi su bili Pixeli do sada, ovo je odlično.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Samo surf na wifi? Znači biće tu oko 6-7h što je ok.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Ovo je odlično!

Послато са M2007J20CG уз помоћ Тапатока
 
Koliko sam mogao da procitam, nista novo nije rekao.
Procesor nije u rangu najjacih, to se znalo manje vise. Duze radi processing fotki, receno vec na brdo klipova. Pritom, kaze da ne vidi razliku izmedju 60hz i 90hz ?? Na kraju zakljucuje da je dobar ako neko hoce budzet telefon, ali i nije neki upgrade ako se prelazi sa recimo proslogodisnjih flagship telefona, citaj 855 sd. Vec se pisalo i ovde da ispada da je pixel 4 i 4xl bolji sto se snage tice, plus ima dodatni core za obradjivanje fotki. Prakticno sve sto se i pisalo ovde, al ok, bolje ovako neku kracu recenziju nego uvek isti globalni yt kanali (manje vise isto vrte u svakom klipu,isti tekst, isto prepisuju od crnje 80%)
Po meni, veliki plus velicina telefona, srazmerne ivice oko ekrana, odlicna kamera|ekran|baterija i vrlo dobar procesor. Sasvim dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Standardno, s pixelima uvek neki proble. Ja ne znam ko moze da za ovo da 700e kad za te pare moze da pazari i note 10 plus i OP i p40 pro
 
Misliš 600e ?

Ništa novo, standardni htc :) šteta što im je hardware ovoliki problem već godinama unazad.
 
Očekivano. Svaki model je imao neki feler.
Generalno kod većine proizvođača prve serije imaju felere, mada većina napravi veću količinu telefona za mesec dana u odnosu na celokupni Guglov plan proizvodnje.
 
Meni je interesantno da u većini review-a ne spominju da pixel 5 ima prilično stari senzor kamere. Da je taj senzor stavio bilo ko drugi, bio bi razapnut od strane youtubera. Biće da se boje moćnog Google....

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Šteta, a obećavao je[emoji23]. Sad ne znam šta da uzmem više...

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Сачекај Sony Xperia 5 mark 2 да му се стабилизује цена. [emoji16]


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno