Šta je novo?

Google Pixel 5



https://twitter.com/TotallydubbedHD

Instagram stories posted by the YouTuber reveal the Pixel 5 comes with Google Camera v7.6, which is a newer version compared to v7.5 that is available on other Pixel phones currently. It adds a new shutter button and a few other minor UI tweaks. More importantly, Google Camera v7.6 comes with a new "audio zoom" feature, which is similar to the Zoom-In Mic feature that has been available on flagship Samsung phones since last year.

Fino deluje!
 
Poslednja izmena:
Odličan, taman za 1dnu ruku :)

Još samo da vidim kakav je zeleni na snimku nekom, ovaj crni je nekako previše taman :)
 
Da li je ovo prvi Android sa simetricnim gornjim i donjim bezelom?
Vrhunski dizajn, odlicni novi Pixeli. [emoji4]
 
Haha, taman i ja gledam klip i vidim nešto mi je vizuelno neobično, i skontam da je sve simetrično, ali onda pomislim nemoguće da ne postoji već takav telefon. :D

Stvarno odlično deluje, dizajnerski, i veličina i izrada. Da hoće ovo polako pokrenuti izopštenje stakla i kod drugih.

Sad kad vidiš ovu peticu, jasno je da Google može lagano već sa narednim Pixelom da pruži najbolji Android telefon, da hoće.
 
I meni se sviđa prednja strana sa simetričnim ivicama :)
Stabilizacija na snimku je odlična, može da se bira 60 ili 90 Hz, takođe hvali alu izradu i osećaj u ruci!
 
Poslednja izmena:
Kamere su definitivno slabije nego na cetvorci.. Barem koliko se moze primetiti na compare preko google store-a

Na koje tačno poređenje misliš? Ostavi link..

Inače, gledam sada na YT, jeziv broj lažnih kamera poređenja vs ''Pixel 5''. To je trend već neko vreme, sve je više kanala tih clickbait mučenika a što je najgore (sudeći po komentarima) ogromna većina ljudi ne kapira da to nije legit. :d
 
Poslednja izmena:
Eto..S obzirom na to, svaka dalja prica o ceni pada u vodu. Imaju proizvod i kupce i tu nema sta da se doda.
Vidim da glavno poredjenje prave sa S20 FE koji ima sve sto se zamera P5 za slicne pare, ali opet, zavisi ko sta voli.
 
Deluje da je Gugl ubo sa cenovnim pozicioniranjem Pixela 5, odnosno da su pametno iskoristili aktuelnu situaciju.
Mnogima treba dobar, brz telefon sa kvalitetnom podrškom i odličnim kamerama, ni čipset nije za potcenjivanje a tu je i baterija visokog kapaciteta u odnosu na ostatak hardvera. A s obzirom da su klasični flagship modeli odavno prešli cifru od 1000 evra, onda realno deluje utisak da je Pixel 5 čak i povoljan u ovom trenutku. Pre nekoliko godina ova cena bi ostavila drugačiji utisak.
 
Poslednja izmena:
Ovi novi Pixeli od starta ima da budu deficitirana roba, prosto. Telefoni se proizvode na jednoj jedinoj lokaciji na svetu, i sa te strane je sasvim razumljivo zasto ne mogu da postignu.
Nisu Xiaomi koji ima desetine fabrika po Kini i Indiji i koji nastancuju stotine hiljada telefona samo za prvih 5 minuta prodaje.
 
Pa džabaka realno, same ove slušalice koje su poklon su preko 200€ https://www.amazon.com/Bose-QuietComfort-Wireless-Headphones-Cancelling/dp/B0756CYWWD

csm_Google_Pixel_5_bereits_ausverkauft2_515d893f2c.jpg
 
planiraju da prodaju nekih 800.000 pixela...i tu će verovatno da stanu...imaju neku svoju logiku...
 
GSMA je pisala 800k do kraja godine, a 3 miliona ukupno.

Šteta što Google zvanično ne izađe sa nekim saopštenjem i objašnjenjem, čisto da recimo objasne kupcima koliko mogu da postignu mesečno.

Ali nisu oni "krivi", mislim nije da glume neko ludilo. Ta jedna fabrika u severnom Vijetnamu je krenula sa radom na proleće, još ne po planu, zato je Pixel 4a odlagan, a s obzirom da je jedina za sada, to je automatski uticalo i na 5 i 4a 5g.
Nego je kako pišu dodatni probelm što većina komponenti i dalje dolazi iz Kine, tako da Google ima dupli posao, prvo da komponente stignu iz Kine u Vijetnam a onda da sastave telefone. A s obzirom na covid situaciju to ne ide baš onako kako bi trebalo.

Ali navodno to je samo početni "zastoj" jer je ta fabrika samo prva od mnogih koje planiraju da otvore u Vijetnamu i još nekim zemljama jugoistočne Azije.
 
Poslednja izmena:
Deluje da je Gugl ubo sa cenovnim pozicioniranjem Pixela 5, odnosno da su pametno iskoristili aktuelnu situaciju.
Mnogima treba dobar, brz telefon sa kvalitetnom podrškom i odličnim kamerama, ni čipset nije za potcenjivanje a tu je i baterija visokog kapaciteta u odnosu na ostatak hardvera. A s obzirom da su klasični flagship modeli odavno prešli cifru od 1000 evra, onda realno deluje utisak da je Pixel 5 čak i povoljan u ovom trenutku. Pre nekoliko godina ova cena bi ostavila drugačiji utisak.

Apsolutni yes. Ovde se ljudi opterećuju što nije unutra 865, nije, ali nije ni cena izuvanje, Moguće da su skapirali da većina kupaca i nema pojma koji im je model telefona -Apple prvi skapirao i štancuje iste fore iz godinu u godinu (to shvatite kada ljudi donesu na servis telefon da im se zamene razbijena leđa ili ekran, pojma nemaju koji model imaju, znaju da je Samsung, iPhone, Huawei itd. a dalje od toga ne). Udaraju tamo gde treba, najbolja kamera i cena.
 
Rekose da ce "vratiti" te tehnologije... Kapiram da ce oni vec narednom serijom vratiti najbolji Pixel na 1000$+ kategoriju.

Samo bi isto tako ispalo bezveze da vrate neki notch i uruzne telefon. Ovaj Pixel 5 je spreda ovako simetrican verovatno najlepsi Android trenutno, barem meni.

I jos jedna stvarno pitanje je kakva je buducnost Face ID-a uopste. Skoro je bila jedno istrazivanje koje je pokazalo trenutno nezadovoljstvo u nedostatku sekundarne biometrijske opcije na iPhone telefonima, jer nije bas praticno kada imas masku pa moras rukom ka njoj samo da bi otkljucao telefon, a ne kucati se PIN recimo.

Neke stvari na telefonima jesu prakticne i covek se navikne, ali je de facto kapacitativni FP bez premca.
 
Prvi hands-on...i nisam baš impresioniran, zvukom pogotovo [emoji1751] Greota što imaju mogućnosti da izbace vanserijski flagship telefon, a izađu sa ovakvim uređajem. Realno ne vidim što bih ga bilo ko uzeo ispred pixela 4 (pa čak i 3).

https://youtu.be/3d3jLb7QA-E

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Zato sto se, koliko vidim, ljudi loze na njihovu kameru i softver kao da je ko zna sta. Jeste super realno ali nije telefon samo kamera. Isto vidim da je odjednom i dizajn hvaljen kako je minimilistički i sveden, da je neki kinez izbacio telefon sa ovim dizajnom ne bi bio primecen. Danas svakako samo zadnju stranu telefona mozes koliko toliko da razlikujes a i one postaju redom sve iste. Ovo je odjednom wow gugl minimilizam. Jos ova cena za ovako dosadan telefon, bez komentara. Fejluju petu godinu zaredom sa telefonima, prosto neverovatno. Jedino mi je logicno da na sve ove telefone gledaju kao na neki test ne znam ni ja čega jer njima je svejedno realno koliko telefona prodaju i da li ce da fejluju, mogu da priušte to kao i Microsoft. Svakako za 10 dana kad izadje iPhone niko nece ni pričati o pixelu.


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Jeste ali je bezobrazno što od p2 forsiraju jedno te isto i samo softwer utežu (kada je kamera u pitanju). Mada i samsung je otprilike isto radio par godina!

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
A šta vi u stvari očekujete od telefona! [emoji6]

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Pixel 5 ima previsoku cenu. 4a 5G je visak u ponudi, a p5 je trebao da kosta 500e.
 
Prejaka cena, a znamo da pikseli vrlo sporo idu na dole.
700 za p5 je previse.
S20 je 600e sada, ip 11 je isto tu...
Nema stvarno sta da trazi, na svim poljima je za klasu ispod...


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Pa dobro, dakle, izbora ima koliko hoćemo...jeftiniji i bolji telefoni.
Google je odredio cenu, pući će, a nas to ne tangira, dok imamo izbora[emoji6]
Njihove pare, njihova poslovna politika.
Kome se i pored toga sviđa telefon ( recimo meni ) možda će ga i kupiti[emoji6]

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Zato sto se, koliko vidim, ljudi loze na njihovu kameru i softver kao da je ko zna sta. Jeste super realno ali nije telefon samo kamera. Isto vidim da je odjednom i dizajn hvaljen kako je minimilistički i sveden, da je neki kinez izbacio telefon sa ovim dizajnom ne bi bio primecen.
Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Da, ima ljudi koji se loze na klot Android, bas zele tu jednostavanost i svedenost korisnickog okruzenja bez bilo kakvog bloat-a i teskih skinova. Razlog jedan dovoljan po sebi.
Da, ima najbolju kameru za fotkanje jer ima najbolji hardver i softver za obradu tih fotki, iako istina nema pridruzenu neku 1000x Zoom Habl kameru za fotkanje Jupiterovih prstenova ako pozelis. Dovoljan razlog jos jedan zaa rastereceno fotografisanje.
Da, ima dizajn koji je tako dosadan razbio monotoniju telefona koji su kao sto kazes svi kao jaje jajetu. Dovljan razlog za nekoga ko ima nostalgiju za metalom, mozda taman i da batali masku malo.

Da, Google moze da izbacuje sta im se hoce pa i fejlove, cak i ove koji po bezobraznoj ceni ne mogu da isprate potraznju ponudom.

Svaka kritika je ok, ali je izgleda najteze zakljuciti da svaka roba ima svog kupca.
 
Poslednja izmena:
Najteže zaključiti je kako ne znaju da naprave bomba telefon 5 godina. Uvek negde mora da fejluju. A to da svaka roba ima kupca to je jasno, čak i guglovi test telefoni.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Klot android je bio mnogo važniji u vreme telefona sa 1gb rama...meni su razni dodaci sasvim ok i vrlo korisni...jedino me nervira što ne mogu fakebook da obrišem [emoji3]

Kamera je ok ali nije to baš nebo i zemlja u odnosu na bilo koju flagship kameru...ispada da su skoro sve ostale kamere neupotrebljive...
 
Ovaj p5 ne verujem da ima bolju kameru od s10, o s20 da ne govorimo.
Google je softverska kompanija, i razumem tu potrebu da pokazu kako softverom mogu da ispeglaju los hardver (slabiji senzor kamere, etc), ali nek to rade sa nekim p3a ili p4a.
Ljudima je preko onoga to dokazivanje google-a kako oni od govanaa mogu pravit pitu, da mogu izvuci fotke dobrim procesingom iz slabasnih kamera modula...
Ljudi hoce da google jednom napravi korak i da od dobrog hardvera napravi dobar telefon. Ne mora meni google da dokazije nista.
Neka uzme flag level kameru i neka je ugradi u telefon.
Neka jednom napravi pravi top end telefon, pa neka trazi 700, 800e...
Ovo prodavanje mid rangera sa entry hardverom mi jos vise ide na zivce...

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno