Šta je novo?

Google Pixel 5

A taj glavna kamera, jel ona ista?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Jeste, isti glavni senzor svi imaju, IMX 363.

Ja sam tek sada skotao da su 5 i 4a skoro istih dimenzija, hah... Valjda me zavarao veći ekran pa mi projketovao nešto veći telefon. Pogrešio sam pre, jer sam bio jedan od onih koji je tvrdio da u 4a teško da je mogla da stane veća baterija s obzirom na dimenzije, kad ono ipak može čim je ovde skoro pa za 1k mAh veća.
 
GSMA piše malo o brojkama, bude li ovako do ovih telefona će se ne baš lako dolaziti.

Google planira da proizvede "samo" 3 miliona uređaja, sve ukupno računajući 4a, 4a 5G, 5... Razlog Covid naravno. A kao reper za tu brojku navode da su prošle godine prodali 7.2 miliona uređaja, ali u prvih šest meseci ove godine, odnosno kako je nastupila covid situacija, samo su distribuirali 1.5 miliona telefona.
 
Isto tako piše da će pojačati proizvodnju u zavisnosti od potražnje. Jasno je da ona neće biti velika, ali koga to briga.. kupujemo mobilni za sebe a ne zbog brojki o prodaji :)
 
Znam da sam citao da je Google 2019 prebacio proizvodnju iz Kine u Vijetnam, u fabriku koja je pripadala Nokiji, sve zbog situacije na relaciji USA-Kina. Uglavnom kada je najavljen Pixel 4a, tada je nagovesteno da proizvodnja novih Piksela krece iz te jedne fabrike koja je taman u to vreme u potpunosti osposobljena.

Tako da ako je istina da novi Pikseli stizu sa samo jedne proizvodne lokacije onda je sasvim logicno zasto je norma proizvodnje spustena, i zasto su ova odlaganja bila aktuelna.

Evo, ovde je pisano jos pocetkom godine

https://9to5google.com/2020/02/27/report-pixel-4a-5-production-vietnam/
 
Poslednja izmena:
Više me impresionira što dade 35 funti za case [emoji56][emoji2960]

Javljaj utiske!! Meni žao što nema 256gb model, vrlo moguće da bih pazario zbog solidnih dimenzija..

Ček ladno opet ufs2.1 sad tek skontah [emoji1751][emoji849]
Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kraj oktobra pocetak novembra je kod mene,a sto se tice case da probam da vidm kakav je.Drug imao na pixel 3 isprlja se opera ga i teraj dalje :D
 
Imao sam i ja na pixelu 4, da, opušteno se pere mada meni lično za posao ne odgovara. + Je realno preskup [emoji6] ...ali neka ti radi posao

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
450e plafon za Pixel 5, po nekom mom mišljenju.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Nord je predstavljen i važi kao za budget friendly telefon te više srednje kategorije, a njegova je cena 400e, i čitav hajp se upravo odigrao oko te cene koja je na kraju prihvaćena za ono što nudi.
Kada su iz 1+ snimili onaj mali film, pričali su kako su sve sekli troškove da bi telefon održao tu cenu od 400e, kao što je recimo upotreba plastike, izbacivanje IP zaštite, bežičnog punjenja, dakle mnogih stvari koje Pixel 5 poseduje, što ipak ne bi bilo realno da stane u 50e razlike, posebno imajući u vidu cenu "brenda".

Prema meni, 600e bi možda bila realna cena, kako ne bi zadirao preterano u cenovnu kategoriju SD 8XX telefona.

Kada uporediš 4a 5G i 5, Google kaže da su tih 200$ razlike jednaki vrednosti boljeg kućišta, IP zaštite i sertifikacije, 90Hz ekrana, bežičnog punjenja, što opet zvuči previše ali opet se verovatno sve to množi jednom "konzumerskim" procentom, koji je onaj čist profit.

Recimo ako bih uzeo Nord kao cenu za reper, ja bih na tih 450e procenio 4a 5G, a Pixel 5 na 600e. :D
 
Poslednja izmena:
Moguće, Pixel 5 ima jedan procesor manje - Pixel Neural Core.

Na četvorkama je prvenstveno zadužen za Face unlock ali se takođe koristi kao deo sistema za softversko procesuiranje fotografija.

Vrlo verovatno i da SD pravi razliku

Senzori su isti, ali na četvorci fotografije obrađuju SD 855 + Visal procesor + Neural procesor a ovde SD 765 i Visual procesor.
 
Ma to su samo gigaherci, potpuno nebitno.
Pixel 5 bi bio u glavu bolji da za te pare ima sd855, ali šta ćeš treba 5g modem.
 
Ja sam vise puta na forumu procitao da je bolje kupiti proslogodisnji flagship nego ovogodisnji mid-range.Ovaj pixel je upravo to, mid-range.Svi znate da se za 600e kupuje bolji telefon.
 
Stoji, ali ja stvarno ne znam koliko ljudi uopšte kupuje telefon striktno po principu koji je "bolji". Mislim ima, ali isto tako se kupuje po principu da te nešto posebno privoli zarad čega kupuješ telefon koji ti se više sviđa i više ti odgovara.

Ako je nekome mana što Pixel 5 nije flag onda uopšte nema šta da se osvrće, neka mu prvo bude da traži SD 8XX telefon i mozga dalje, jednostavno. Ne znam zašto se večno vrti priča oko boljeg telefona kada bolji telefon nije univerzalno bolji izbor za svakoga.

Ja da imam 1000$ za telefon koje moram da potrošim na telefon, pre bi ih dao za Pixel 5 bez kusura nego uzeo telefon koji košta 1000$. Isto kao što skupljam sada pare da oko nove godine kupim 4a, zbog kojeg ću prodati trenutni telefon i dodati, i verovatno dati preko 400e iako za te pare mogu verovatno da kupim bolji, ali šta me briga ako mi se sviđa baš taj telefon, ako mi je dopadljiva veličina, izrada, ako volim klot Android više od svega, etc...
 
Poslednja izmena:
Upravo tako. Ja u tom smislu i razmišljam da se obradujem sa Pixel 5 oko Nove godine[emoji6]

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Kome ovaj telefon nije zanimljiv može da sačeka pixel 5 XL koji će gotovo sigurno izbaciti sledeće godine. Samo malo strpljenja.
 
Nazad
Vrh Dno