Šta je novo?

Google Pixel 5

Pixel_4a_4a_5G_5_Comaprison_Chart.max-1000x1000.jpg


lcimg-dd2faeb9-3675-4db5-9e4f-e6f4629d0a8c.jpg
 
Mislim da ce ga iPhone za slicnu cenu oderati. A14 i novi, veci kamera senzor, naspram ubogog 765g i starog 12MP 1.4um... Jedino ko ne moze da svari iOS...
 
Na prvu onako...pixel 4a 5g ispada bolja kupovina. Pixel 5 dimenzije iskreno odlicne, materijal i dalje nisam siguran da li je neka plastika matirana iza ili alu, ali fino izgleda. Dobra stvar sto je odnos ivica oko ekrana odlican, narocito u donjem delu gde je uvek malo deblje. Takodje uz ovaj chip 765 i 4080mah, trebalo bi ocekivati dobru bateriju. Na kraju, mozda je i najbolje juriti pixel 4/4xl, sta znam..
 
Sta ti je ovde fantazija leba ti:wall::wall::wall:

Pa meni se dopada, ali subjektivno samo priznajem, objektivno je daleko od fantazije, još po ovoj ceni, naravno.

Mislim, nije da se očekivao najbolji telefon ikada ili neki flagship, mada izuzev te druge kamere koja je mogla biti telefoto, ne vidim šta je drugo podbacilo.

Ima gotovo savršenu veličinu, razbija monotoniju današnjih telefona vraćanjem jednodelnog alumijuma, SD 765G koji je realno dovoljan za sve, baterija od 4k na ovaj ekran će sigurno biti dovoljna, IP zaštita, mogli su jedino da pruže brže punjenje, ali ajde ima bežično.
Kamera je kako god okreneš i dalje kamera sa najboljom obradom, a sad kome nedostaju druge kamere, to je diskutabilno...

Cena, realno previše, previše kada se gledaju drugi i koliko bi novi iPhone mogao da bude bolji izbor možda. Svakako je 200$ razlike u odnosu na razliku koju nudi prema 4a 5G previše.
Ali ono, kapiram da će ga neki Pixel entuzijazisti baš lepo dočekati.
 
Bezicno punjenje i jednodelni aluminijum ne idu zajedno.

A sto se tice predstavljanja, Google postaje bezobrazan kao Apple. Nexus 4 jos nema dostojnog naslednika
 
Zeleni već out of stock u Nemačkoj. kakva pogubljenost tolike kompanije..
 
Na prvu onako...pixel 4a 5g ispada bolja kupovina. Pixel 5 dimenzije iskreno odlicne, materijal i dalje nisam siguran da li je neka plastika matirana iza ili alu, ali fino izgleda. Dobra stvar sto je odnos ivica oko ekrana odlican, narocito u donjem delu gde je uvek malo deblje. Takodje uz ovaj chip 765 i 4080mah, trebalo bi ocekivati dobru bateriju. Na kraju, mozda je i najbolje juriti pixel 4/4xl, sta znam..
Plastika, ne može wireless charge i metal.
 
Ja bih ga sutra kupio da ga kod nas ima po toj ceni kao u Nemačkoj.
 
Dobra je 5ica, sve što treba je tu čak je i cena u redu.
 
I meni je ova petica super. Kod nasih operatera nece dolaziti kako stvari stoje

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
I na kraju imamo aluminijum sa bezicnim punjenjem..how? Dave lee kaze da je tako i on ne zna kako su izveli..
Btw, njega stalno pratim, nekako je prijatno ga slusati. Lepo kaze covek, ovaj 765G ni u cemu ne zaostaje za 8xy, osim mozda u nekim teskim 3d igrama, tako da ne znam cemu nesto u telefonu sto ce vise da srce bateriju, a u 99% slucajeva nece uraditi nista brze od postojeceg 765. Bitnije je sto su se konacno otvorili za nesto vise ram-a, tako da ovo moze lagano 3 godine da gura bez da štucne.
 
Gde su ona braća sa prošlogodišnje prezentacije što su se smejali ultrawide kameri i pričali kako je budućnost u telephoto? Bukvalno svake godine pogaze svoje reči. Prezentacija očaj, random osobe koje su naučile tekst. Inače i sam video sadržaj snimljen sa uređajem diskutabilnog kvaliteta. Mislim da bi najviše voleli da se vrate u 2015 i počnu ispočetka sve, tj nastave sa uspešnom Nexus linijom.
 
Bose QC 35 II headphones promotion
When you buy the Google Pixel 5 or Pixel 4a (5G), we give you a pair of Bose wireless headphones.

If you click a pixel 5 between 09/30/2020, 0:00 a.m. UTC +1 and 10/14/2020, 11:59 p.m. UTC +1 or between 11/05/2020 and 11/18/2020, 11:59 p.m. UTC +1 Buy a Pixel 4a (5G) and get the Bose QC 35 II free of charge. Offer is only available to people aged 18 and over in Germany, France, Ireland and the UK and while stocks last. .

https://store.google.com/de/product/pixel_5?hl=de-DE
614€ u Nemačkoj!

The lender is Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Sweden. You don't pay any interest as long as you make your installment payments as agreed. However, you can also pay at your own pace with different monthly rates. Klarna then calculates variable debit interest of 11.95% and a fixed monthly amount of € 0.45. For a purchase of € 500, the APR is 14.79% and the total amount is € 538.35. With 12 equal installments, each installment is € 44.86.

Džabe još na rate, još ko dobije slušalice :)

Pixel 5 wallpapers: http://www.mediafire.com/file/cdcnf8ggi6nszgf/Google_Pixel_5_wallpapers.zip/file
 
Poslednja izmena:
^^^ Pa mnogo je pametan ako kaže da 765G uopšte ne zaostaje za 8xx.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ako telefon jednako dobro radi, zasto je onda bitno sta je unutra..
 
Ово више личи на правдање зашто нису ставили неки од 8хz, испаде сви остали наивни па стављају 8xy, нису обавештени.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Sa 765 imaju jeftiniji tel i duze trajanje baterije. Kome je 865 prioritet, gledace druge telefone.
 
Tacno, oni imaju jeftiniji telefon :D tj. vecu zaradu. Nema Pixel 5 sta da trazi u klasi S20+, P40 Pro, iPhone 11 Pro/12, itd. A punjenje radi tako sto ima rupu u kucistu tj. ono mat/hrapavo spolja je plastika
 
Poslednja izmena:
Ne treba nesto mnogo brinuti ni za jednog od njih. Nalaze oni svoje mesto na trzistu, a i da ne nadju, makar Google ima lufta da se igra i eksperimentise do mile volje. P5 je za mene realno bolji balans komponenti od P4, jer je P4 imao jako malu bateriju sa najjacim procesorom i dobilo se to sto se dobilo - tel od 900 eur sa velikim problemom oko trajanja baterije. U poredjenju sa drugim telefonima u tom cenovnom rangu, rekao bih da zavisi ko sta voli. Nista se nesto epohalno ne desava vec godinama, da ne znam koji bi posebno izdvojio.
 
Nije mi jasno što nisu i model od 256gb ponudili [emoji849][emoji1751]

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Jel 4a, 4a 5g i 5 imaju iste kamere?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Koliko je svaki telefon neuporedivo lepsi kad su bezeli simetricni.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
I na kraju imamo aluminijum sa bezicnim punjenjem..how?

Nece se znati dok ga neko ne rasklopi.

Dve su teorije. Jedna da je sam aluminijum, koji je recikliran, specifican sam po sebi, te da dozvoljava bezicno punjenje, sto je kazu manje verovatnija opcija, a druga je ta da je zapravo deo ledja od umetnute plastike, koja je obradjena istom tom "prah" zavrsnicom kao i ostatak, pa se ne primeti, barem ne vizuelno. Dok neko ne uzme u ruke telefon i ne opipa nesto nece se znati. :D
 
Sa 765 imaju jeftiniji tel i duze trajanje baterije. Kome je 865 prioritet, gledace druge telefone.

Да ли је већ тестирана батерија па се зна да дуже траје или је то засад само нагађање?

У почетку ми је било чудно али сад кад сам видео на шта личи односно на који претходни модел личи петица, штета што је ово остао само концепт.

187b22fb0e126a1dd8a50282cc86e9a0.jpg



Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na koju foru 4a i 5 imaju iste dimenzije, a 5 ima 0,2 inca veci ekran!?
 
Poslednja izmena:
0.2 инча. Која црна 2[emoji16]


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno