Šta je novo?

Google Pixel 5

S20 kosta 600e, a po svim karakterstikama je duplo bolji uredjaj, gde pritom mislim i na exynos verziju.
I dimenzije su veoma slicne, tako da ne znam kako preporuciti ovaj telefon. Trazim neku osobinu koja bi ga izdvojila od drugih, i ne nalazim...
Cena u najvecoj meri diktira donosenje odluke pri kupovini novog telefona.
Sa ovim hardverom i za ovu cenu ga je tesko preporuciti.

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Jedino što 4xl novi nema gotovo nigde da se uzme.
Sada čitam od novembra dele sluske i za naručivanje p4a 5g :)
Šteta što nisu izbacili belu verziju tog telefona..
 
@Antara

Ako ne mozes dobiti one slusalice gratis, novi 4XL je daleko bolja kupovina za te pare
Nema više 4xl preko provajdera a za px5 se ne dobija ništa od access. u Kanadi[emoji1751]. Svejedno sam odustao od px5. Možda odem na Note20U ali sam se zarekao da se ne vraćam u tabor Samsunga[emoji1787] i sad me to je**.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Google Pixel 5 review: The best Pixel ever
google-pixel-5-review-hayato-11.jpg

https://www.androidcentral.com/google-pixel-5-review
 
Pa da, imao sam pix4 do pre neki dan, dovoljno sto je lepsi i ima dosta ozbiljniju bateriju, neka radi isto sve ostalo... Bolji je :)
Meni do pixela 6 sasvim dovoljan refresh
 
Pa nije misteriozno, svake godine prekinu proizvodnju prethodnog modela kada počnu da proizvode novi, bez obzira da li je bolji ili nije.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Rec je o povlacenju iz prodaje, naravno da prestanu sa proizvodnjom.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Što se tiče onog gapa na ivici moba to je tako i namenjeno da bude, čak se na njihovom sajtu vidi ta "rupa". Ljudi vraćaju samo telefone gde te rupe na ćoškovima nisu iste veličine.

Inače većina ljudi sa xda je oduševljena telefonom, šteta što ga nisam zgrabio sa onim sluskama, sada moram da čekam popuste :)
 
Poslednja izmena:
Rec je o povlacenju iz prodaje, naravno da prestanu sa proizvodnjom.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Nešto mi je teško da poverujem u to. Možda je problem i u tome što Pixel inače i ne proizvode u velikim količinama?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
@petar pan

Možeš li da uradis detaljno poređenje p4 vs p5 ?
Tu prevashodno mislim na kvalitet zvuka, trajanje baterije, osećaj u ruci i posebno kvalitet vibration motora ?
Hvala :)
 
Poslednja izmena:
^ i mene zanima, ako se ima vremena za tako nešto :)
Samo bih dodao i generalnu fluidnost u radu, animacijama, itd.
 
Kvalitet zvuka tokom poziva mi se vise svidja na pixel 4 jer ima vise visokih tonova jer zvucnik nije ispod stakla, mada daleko od toga da je los zvuk, mozda je stvar navike. Vibracija je cini mi se bolja na pixelu 5, malo kao da je agresivnija, apsolutno necujna. Osecaj u ruci topina, manje je izbacen i okvir kamere nego na pixelu 4...
 
Sto se tice zvuka tokom poziva kao sto sam vec napisao cudan mi je u odnosu na P4(verovatno zbog zvucnika ispod disp.), kao sto je @Prijatelj2708 gore napisao i meni se vise svidja na P4. Stereo zvucnici za reprodukciju muzike su bolji na P4. Baterija je dosta bolja na P5 to se odmah primeti (nocu kada odem na spavanje manje jede bateriju isto), ali ja sam bio zadovoljan sa njom i na P4. Osecaj u ruci odlican, materijali od kog je napravljen tel. takodje. Vibracija je bolja na P5 a rekao bih i haptic feedback, milina za kucanje. Sto se tice fluidnosti tu je sve kako treba, klizi. Gde sam primetio da je P4 brzi za ovih par dana je pri paljenu, resetovanju telefona, obradi slike u nocnim uslovima. Brzina otvaranja app kao sto su viber, ig, yt, whatsapp, photos itd. je manje vise ista nekad P4 otvori brze nekad P5 ali to su stotinke zanemarljivo sve, nije mi se desilo kad sam pokusavao to poredjenje da mi npr. otvori yt na jednom uredjaju pa da cekam 2-3 sekunde da otvori na drugom. Brzinom rada telefona sam zadovoljan, za sad ne primetim slabiji procesor u P5, mada mi se nekako cini da je 11-ca jos malo vise smooth na P5, vrv mi se cini :). Nema probleba sa bojama na displeju prilikom prelaska sa 60 na 90 hz i obrnuto. Kamera odlicna kao i na P4,razlika zna da bude u prikazu boja na slici.
 
Hvala obojici :)
To je to. Dobija se brutalna baterija, Google iskustvo i 3god sw podrske a gubi se na kvalitetu zvuka i na brzini obrade slike pri korišćenju google kamere.
Sve u svemu odličan telefon za ljude koji ne jure skorove na antutu I igrice.
 
Dodao bi samo jos ovo sto mi je malo cudno,jace mi se cuje zvuk za zvono i notifikaciju na P5.
 
Poslednja izmena:
Ako imate nekog preko, za 500e već mogu da se nađu par dana stari i 550e novi...sa računom/garancijom naravno. Za te pare već mogu da smatram ok kupovinom.

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Na kojim to sajtovima ? :)
Vidim legalno je svuda i dalje 615e
 
Ma mali oglasi druže, naravno da ni u jednoj radnji nećeš pronaći za te novce (bar do crnog Petka)!

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 


Odlično se drži Pixel 5 kada se pogleda cena ova 3 telefona i to da od pixel 2 telefona guraju isti senzor kamere!
Sledeći Pixel moraće imati bolji hardver, jer ih je konkurencija stigla.
 
Poslednja izmena:
Damn..

UK jos uvek nudi u paketima kod providera, ali ja preferiram da kupim za keš i posle me sve jeftinije izadje
Nema ga u store, a ni većim prodavnicama nema samo open box. Mogu trade-in ali da dam 3xl za 200$ ne pada mi na pamet. Ostaje lepšoj polovini. Obnavljam ugovor i upgrade mi je sada u opticaju. Px5 je 33$ a Note20u 60$/mes. Sačekaćemo BF da vidim šta se dešava.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Naravno da je bolje kada pixel 5 nema kameru za zoom slikanje.
 
Baterija

Evo moje neko iskustvo ovih dana... Ne moze da se potrosi baterija za ceo dan.
 

Prilozi

  • Screenshot_20201029-011005.png
    Screenshot_20201029-011005.png
    149.1 KB · Pregleda: 176
Stvarno impresivno. Samo ne znam kako mozes 6 sati da buljis u telefon ,)
 
Nazad
Vrh Dno