Šta je novo?

Google Pixel 5

Stock

Slavan
Učlanjen(a)
07.09.2018
Poruke
4,082
Poena
465
Google Pixel 5: The new Android 11 flagship smartphone in detail

Google-Pixel-5-1600784504-0-12.jpg


Today’s report suggests a Pixel 5 specs list that includes a 6″ FHD (1080p, Gorilla Glass 6) OLED display with 90Hz refresh rate, Snapdragon 765G processor, 5G support, 8GB RAM, 128GB storage, 4000mAh battery with 18W fast charging (wireless charging too), stereo speakers, Bluetooth 5.0, and dual cameras.

The camera situation features a 12.2MP (f/1.7) standard shooter that is likely the same shooter Google has put in several phones in recent years, alongside a 16MP (f/2.2) wide-angle lens with 107-degree field of view. The front selfie camera weighs in at 8MP.

The Pixel 5 will cost 629€

https://winfuture.de/news,118410.html
 
Poslednja izmena:
^^ nema šta, pixel5 je prelep. Glavni konkurent koliko vidim će mu biti OnePlus 8t. Zanimljiva 2 telefon svakako
 
Šta?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na ovom linku piše da su leđa od stakla, ako dobro prevodi Google Translate. Zar nije bila priča da će i petica biti plastična?
 
Moguće da će biti od stakla da bi možda stala veća baterija ? Ili je možda tako lakše implementirati bežično punjenje. Će da vidimo :)
Jedno je sigurno, ima manje bezele napred nego 4a ?
 
Na ovom linku piše da su leđa od stakla, ako dobro prevodi Google Translate. Zar nije bila priča da će i petica biti plastična?
Dave Lee je dobio neke metalne kalupe koji se verovatno dele proizvodjacima maski i bas je analizirao zaobljene ivice na P5 koje nisu karakteristicne za staklene telefone. Takva zaobljenja je uporedio sa 4a i on tipuje da ce skoro sigurno telefon imati plasticna ledja.
 
Dave Lee je dobio neke metalne kalupe koji se verovatno dele proizvodjacima maski i bas je analizirao zaobljene ivice na P5 koje nisu karakteristicne za staklene telefone. Takva zaobljenja je uporedio sa 4a i on tipuje da ce skoro sigurno telefon imati plasticna ledja.



Sve je moguće, i da je u pitanju kombinacija alu ram + (gumirana?) plastika, što je verovatno najbolja kombinacija, ali i alu ram i zakrivljeno staklo (slično kao kod XZ2/XZ3)
 

Na ovoj slici je jasno vidi da na ramu nedostaju lajsne za antenu, da je stvarno alu te lajsne bi bile jasno vidljive kao i na svakom drugom telefonu sa metalnim ramom.

Uostalom sve je dokazano jos ranije na tizeru.

https://fdn.gsmarena.com/imgroot/news/20/09/pixel-5-pixel-4a-listings/-1200/gsmarena_001.jpg

Prosto se vidi da na 5-ici ledja u formi "poklopca" isto kao kod 4a a obuhvat oko strana telefona je jedino moguc kada su cela ledja od jednog komada plastike.
 
Da, po ovoj slici deluje da je plastika. Videćemo za 7dana :)
Sada me samo interesuje šta su uspeli da izvuku iz ultrawide kamere :)
 
Pretpostavljam da će biti jedna od boljih wide kamera ali stvarno šteta što su zoom izbacili.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
kad je pixel u pitanju onda je plastika zakon...:)
 
Можда сам ја ћорав али 5-ица и 4а визуелно изгледају готово идентично, тек се на папиру види који је који. Петица са задњим оквиром камере иста као четворка, осим што штрчи сензор отиска прста па се види да није исти телефон. Стварно су мало криминални са свим овим, подсећају на Епл који је од шестице до осмице имао идентичну шасију уз минималне измене, а наравно вишу цену.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Pise negde da je visina p5 144mm, a ekran 6 inca. Jel to izvodljivo?
 
Колико видим по сликама, коначно су успели да изједначе ивице око екрана на свим странама. Биће то доста леп телефон.
 
Tel je previše zaobljen. Ne volim zaobljene telefone, da je malo više coskast bio bi lepši ali ko voli takav dizajner ski pravac biće super
 
Delim mišljenje, zato i uvek biram note naspram s serije. Inače jel se zna hoće p5 imati 90 ili 120hz ekran?...i koliko će (slaba) baterija ove godine da debituje?

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Zar je toliko teško pogledati specifikaciju?

6.0 inches OLED, 87.6 cm2, 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~432 ppi density), 90Hz refresh rate
Qualcomm SDM765 Snapdragon 765G (7 nm)
Li-Po 4080 mAh, Fast charging 18W

U ovoj kombinaciji hardvera, površine displeja i kapaciteta baterije, autonomija će biti odlična.
 
I konačno da prednja strana nekog pixel telefona ne deluje kao da su se deca igrala :)
+ wide-angle
 
Zar je toliko teško pogledati specifikaciju?

6.0 inches OLED, 87.6 cm2, 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~432 ppi density), 90Hz refresh rate
Qualcomm SDM765 Snapdragon 765G (7 nm)
Li-Po 4080 mAh, Fast charging 18W

U ovoj kombinaciji hardvera, površine displeja i kapaciteta baterije, autonomija će biti odlična.
Greška...i hvala! [emoji106]

Respect ako stave 4+ hiljade mAh, definitivno ima da bude dobar SOT [emoji847][emoji4]

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Još da ne pređe 450e bilo bi top.
Bedak što nisu ostavili GG3, jer je 5 užasno.
 
Kako misliš da ne pređe ? 630e je u eu i 650$ u USA. Ako gledamo ostale igrače i istoriju Googla ovo je više nego dobro
 
I ja sam mislio da je GG5 užas (u smislu veoma lakog grebanja), dok se nisam uverio da posle 12+ meseci ne postoji bukvalno nijedna, ni najmanja ogrebotina na displeju i leđima uređaja a ko zna koliko vremena je proveo u džepu, čak i pro prolasku proz reku. Tako da počinjem da sumnjam da li neki proizvođači uopšte ugrađuju original Corning GG i da li postoji neka kontrola na tom polju.

Šteta što ova petica nema i ''telephoto'' kameru, makar istu sa P4/XL. Znam da je mnogima je nebitna, ili ne znaju da iskoriste prednosti takve kamere ali je itekako korisna i upotrebljiva.
Primer: @2SaiNt4U
 
Poslednja izmena:
Kako misliš da ne pređe ? 630e je u eu i 650$ u USA. Ako gledamo ostale igrače i istoriju Googla ovo je više nego dobro
Evleeks je napisao 699CAD, to mu dođe 513e.
Realno sve preko 550e je mnogo. Lpddr4 ram, samo 128gb memorije, 6" ekran, sd765, nema telephoto kameru, plastično kućište (ili je alu?).
Ok ja bih voleo kompaktan telefon, ne smetaju mi plastična leđa i 6" ekran, ali flagship sa sporijom ram memorijom i Sd765 (koliko god da je dobar nije flagship), uz to nedostatak kamere u odnosu na konkurenciju...mnogo je kume. :d
Meni klot Android i ažuriranja nikad nisu prednost niti su mi važni...ali nekome kome je to važno on i nema izbora.
 
Pa pošteno, ovaj telefon ni nije zamišljen za kupce slične tebi. Zna se kakav se deo tržišta juri sa ovim modelom.
 
Po specifikacijama kamera koje su za sada date, ovo kao da su kamere koje ima i moj Mi 9. Ako tako bude, fin apgrejd gcam porta će dobiti vlasnici Mi 9 :)
 
Nazad
Vrh Dno