Šta je novo?

Emulator za fiksni ili neko rešenje od mobilnih provajdera?

Andrejee

Poštovan
Učlanjen(a)
01.08.2019
Poruke
137
Poena
50
Cao. Deda pravi ogromne troškove na fiksnom telefonu. Treba da rešimo to i smanjimo.

1. Deda ce nastaviti da prica na istom broju fiksnom koliko hoce, nije problem kad ga zovu nego kada on to radi iz cega sledi
2. Da li postoji wifi emulator za fiksni sa kog ce on moci besplatno da zove bar mobilnu mrežu? Ok, ovo je malo hack, pa sledi
3. Je l telekom i mobilne mreže pruzaju resenje za ovo ako ste imali iskustva?
 
Možda GSM gateway sa SIM karticom, ili ako neko može da proveri da li ovi 4G ruteri za kućni net podržavaju običan poziv preko 3G mreže kad se fiksni poveže na RJ11 port?

Tako nešto mi pada na pamet, a onda tu uzmeš paket sa neograničenim pozivima (može i Globaltel freepaid) i tako deka ima običan fiksni sa koga može da zove neograničeno... Treba probati da li ovi ruteri podržavaju voice preko 3G mreže, ili ipak ne... Nikad nešto slično nisam probao.
 
Moze i ruter ko sto ti kazes sa rj11 radi bez problema.Drugar koristi Mtel CG u zte nekom ruteru kao fiksni telefon sa onom promocijom i sve radi.
 
Moze i ruter ko sto ti kazes sa rj11 radi bez problema.Drugar koristi Mtel CG u zte nekom ruteru kao fiksni telefon sa onom promocijom i sve radi.

Nisam 100% siguran da moze da se podesi, ali ako moze, onda je dobro resenje... nemam takav ruter da probam da se igram...
 
Nisam 100% siguran da moze da se podesi, ali ako moze, onda je dobro resenje... nemam takav ruter da probam da se igram...
nista ne treba setovati samo sim u ruter i telefon u rj11 sve radi automatski.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Ako sam ja dobro razumeo, čovek traži mogućnost da pomoću fiksnog telefona, preko WiFi, besplatno poziva brojeve u mobilnoj telefoniji ("bar" kako on kaže).

A pročitajte još jednom šta mu predlažete????
 
ZTE MF283+

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Ovo je obican 4G ruter. FXO port služi da se spoji analogni telefon na SIP klijenta u ruteru. Ne vidim kako bi mogao da koristi tu m:tel CG SIM karticu za pozivanje...

Mozes li saznati više detalja kako je drugar to napravio?
 
radi samo sim ubacen i fiksni vezan na rj11 broj sim kartice daje kao identifikaciju

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Obicno treba podesiti SIP nalog na ruteru i onda povezati fiksni na RJ11. A bas da se koristi direktno GSM/3G voice preko RJ11 porta od rutera, to nisam video dosad, ali ne kazem da je nemoguce.
 
Ali mislim da pokretac teme treba da batali ideju koju je zamislio, suvise komplikovano da se izvede u kucnim uslovima. Jednostavno zabrani pozivanje 06x brojeva sa fiksnog, ako je DECT bezicni telefon onda imas opciju barring, a mislim da i mts pruza takvu uslugu na samoj centrali. A za pozivanje mobilnih mreza, kupis mu neki jednostavan mobilni, ima sad modela za starije osobe za velikim tipkama i ubacis neku prepaid karticu sa aktiviranom promocijom za pozive i resio si problem.
 
Poslednja izmena:
Pa neće on dedi da zabrani da telefonira to nema logike.
On čovek hoće da minimalizuje troškove.
A to može na 2 načina.
Uzeti dedi karticu na ugovor sa neogranicenim pozivima, plus dedi verovatno ne treba net. Za to treba oko 1000din mesečno, sada neminovno troši više od toga.

Druga opcija je fiksni preko supernove tu mu je sve besplatno osim vip i Telenor mreže za 300 din mesečno.

moj ćale od 73 godine telefonira 3x više nego prosečan tinejdžer

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam za jednu baku sa troškovima pozivanja mobilnih ~ 4000 dinara, a koja nije nikako mogla da koristi mobilni telefon (zna da koristi isključivo fiksni telefon - APARAT) upravo iskoristio Neo 2 tarifu i Siemens A430 povezan sa Huawei B315s-22 ruterom.

Treba obratiti pažnju da neće na svakom rutereru da radi CS telefoniranje, npr. kada provajderi izmene firmware rutera ili daju neispravne uređaje (jednostavno no CS). Probao sam i Vipovove ZTE i Telenorove Huawei rutere. Trreba proveriti svaki ruter.
 
Poslednja izmena:
Meni je to samo palo na pamet da mozda radi, evo vidite ima iskustava koja kazu da radi ipak.
A ubedljivo najbolje resenje za flat pozive je trenutno globaltel freepaid za 900 dinara mesecno. Jos nema ugovorne obaveze.
 
Poslednja izmena:
A sta cemo sa dolaznim pozivima na originalni fiksni broj? To ste zaboravili, ruter sa RJ11 je potpuno resenje samo ako cemo se odreci onog fiksnog broja. Mislim mozes ti preusmeriti dolazne fiksne pozive na mobilni broj u ruteru, ali sa tim ce vracamo opet na originalni problem, smanjenje troskova.
 
Ako je fiksni u Telekomu i puno zove mobilne mreže, dokupi mu paket "pozivi sa fiksnog ka mobilnom".
Izvadi listing za prethodnih par meseci i preračunaj da li će ti se isplatiti ili ne.
Pozdrav
 
A sta cemo sa dolaznim pozivima na originalni fiksni broj? To ste zaboravili, ruter sa RJ11 je potpuno resenje samo ako cemo se odreci onog fiksnog broja. Mislim mozes ti preusmeriti dolazne fiksne pozive na mobilni broj u ruteru, ali sa tim ce vracamo opet na originalni problem, smanjenje troskova.
Pa oni ništa i ne koštaju i može par meseci da koristi dok ih potpuno sve ne prebaci na novi broj.

Danas ljudima ništa čudno nije da promenite broj.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Za VIP fiksni, ima ovaj uslov:

Vip fiksni usluga dostupna je u mestima do 3000 stanovnika, koja su pokrivena Vip 2G mrežom i samo na lokaciji koja je navedena prilikom sklapanja ugovora.
 
kao sto sam vec napisao ako uzima voip fiksni tu se isplati jedino supernova jer ima besplatne razgovore u fiksnoj telekom i u mts mobilnoj mrezi sto je sigurno veliki procenat razgovora.

Za sve drugo je bolje dati 1000din pretplatu za mobilni i pokriti apsolutno sve razgovore neograniceno, jer sada ako iole vise telefonira sigurno trosi vise od 1000din mesecno na razgovore fiksnim telefonom
 
kao sto sam vec napisao ako uzima voip fiksni tu se isplati jedino supernova jer ima besplatne razgovore u fiksnoj telekom i u mts mobilnoj mrezi sto je sigurno veliki procenat razgovora.

Za sve drugo je bolje dati 1000din pretplatu za mobilni i pokriti apsolutno sve razgovore neograniceno, jer sada ako iole vise telefonira sigurno trosi vise od 1000din mesecno na razgovore fiksnim telefonom

Pod uslovom i da ima supernovu mesečna pretplata za telefon je 1190 dinara plus ugradna taksa od 4900 din.
Opet možda najbolja varijanta juriti po oglasima Huawei F362 i F662 i Siemens Gigaset S450 SIM njih su i vip i telenor a i mts koristili u urbanim sredinama za fiksni.
 
Neka prima pozive na fiksni i dalje a moze da poziva sa mobilnog.
Uzmete neki jednostavan mobilni aparat plus neka najjeftinija tarifa, tipa Total 2 sa 50% popusta za 900 din, i to je to.
Jeftinije i jednostavnije nema.
 
Huawei E960 kod mene radi godinama bez problema.

Isto tako godinama nije restartovan ni fritzbox uređaj + 3G usb stick koji ima aktiviranu voice uslugu.
 
Pozdrav ljudi.
Sad stižem tek da odgovorim.

Rešenja:
A. VIP ne može, ni ne isplati se.
B. MTS-Telekom ima taj dodatak, videću, pa ako se isplati.
C. SBB, razočarao sam se ponudom.
D. Beotel, takođe.
E. Orion ne nudi neograničene pozive pojedinačno, nego samo u paketu. Nisu mi ni odgovorili za VOIP u Srbiji. Ne nude.
F. Supernova koju imamo već, ništa. Nude nekih 150 minuta ili 250 minuta ka fiksnoj telefoniji, ma hajde.
Uglavnom svi provajderi fiksne ne valjaju.
Stekao sam utisak da je fiksna telefonija ovde u haosu, sa jedne strane operateri neće da se prilagode i pruže nešto dobro, a sa druge strane MTS ima monopol. Skroz mi fiksni deluje besmisleno osim eto za ljude starije koji tako imaju imenike i aparate, ali ovako to je gubljenje novca.

Trebalo je da stavim te kriterijume u prvom postu.
1. Deda ne može da menja broj, jer njega zovu ljudi koje nije video 10 godina i traže mu babu, a baba skoro 10 godina preminula već. On je stariji čovek i razumem ga. Ima više kontakata nego Trampova sekretarica. Bar dolazni je bitan da ostane.
2. Ne može mu se ukinuti nula, pa jeste on težak veoma oko toga i drugih stvari, ali deda mi je ipak, nije podstanar koji pravi probleme i neće da plaća ili nešto tako.
3. Bitan mu je kvalitet signala da može normalno da priča, a da ne šušti, ne prekida, ne secka, itd.
4. Uglavnom je to sve, možda ima još nešto. Da, mora da ostane fiksni aparat (ne onaj sa vrtenjem koji je lep, nego običan fiksni telefon), a mobilni ne može, nije ni na bežični fiksni uspeo da se navikne, neće ni na ovo.

Meni treba VoIP samo za Srbiju, unutar Srbije. Probaću da nađem na internetu.
Globaltel je rešenje ako ostaje isti broj. Ali imam TP W374ON ruter ver. 5, koji mi je odličan, ali SIM sumnjam da može i u ruter i u telefon.
Možda taj MTS dodatak za mobilne na fiksnom.
Ovaj wireless telefon sa Amazona je odličan, ali ima i opcija da se instalira VoIP adapter ili na srpskom ATA, AT adapter na običnom fiksnom, zaboravio sam ime, pa ću probati.

To je sve. Da, ovo sa ćaletom koji priča više nego prosečan tinejdžer me je nasmejalo, takav je i deda. :D I to sa bakicom za aparat, hahah. :D Pa dobro, stariji ljudi.
Neki su pisali o tim mobilnim telefonima, ne može jednostavno, čovek ima deformitete prstiju takođe. Jednostavno, tako je.
I ti mobilni cigle koje su koristili za fiksni ovi su komplikovani za njega jednostavno.
Jedini mobilni koji može za njega je aparat sa sim karticom što mi je predložio neko preko Amazona. Jer njemu kad stigne poruka od provajdera, on će da napravi haos, tipa nije mi u redu telefon, šta je to. Što jednostavnije.

Eto, to je to, pa ću probati neka od ovih rešenja, jedino mi to pada na pamet sada nakon provere operatera.
Hvala na predlozima dosta, znači.
Sve najbolje, pa ću javiti kada budem to odradio i video i ugrabio vremena.
Pozdrav.
 
Ako je deda noćna ptica, MTS ima i dodatak "Noćni razgovori" kada su pozivi noću dosta jeftiniji.
Pozdrav
 
Kod supernove su i razgovori u MTS mreži besplatni i u fiksnoj mreži tako da onih 150minuta je čisto fore radi, naplaćuju se samo razgovori za Telenor i VIP mrežu.



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
pa da bi imali kompletnu sliku o dedinoj potrosnji, za pocetak napisi koliko to deda trosi na fiksni pa da vidimo sta je isplativo resenje koje kosta manje od sadasnjih racuna

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
koliko god deda (malo) da trosi na fiksni to je sasvim sigurno vise od 1000din koliko minimalno treba za apsolutno neogranicene razgovore u bilo kojoj mrezi.
 
Nazad
Vrh Dno