Šta je novo?

ips ili MVA koji od ova 2 AOC Q3279VWF MVA ili AOC Q3279VWFD8

Dark Angel

Čuven
Učlanjen(a)
19.01.2002
Poruke
3,080
Poena
735
Moja oprema  
CPU & Cooler
XEON E5440 mod 775
Matična ploča
ASUS P5B
RAM
6 Gb
GPU
GIGABYTE 1050 TI
Storage
SSD Biostar 240Gb + HDD...
Zvuk
XONAR D 2
Monitor
SAMSUNG 32" TV
Miš & tastatura
LOGITECH MASTER
Ostale periferije
LOGITECH Z-5500
Laptop
MACBOOK PRO 5.2 + 7.1 + ...
Tablet
ASUS TRANSFORMER
Pristup internetu
  1. Optički internet
Koji je bolji od ova 2 u pogledu kvaliteta slike, reprodukcije boja i pre svega kontrasta

Imam jako lose iskustvo sa ips panelom u HP lapu koji ima ocajan kontrast i ubija oci
za razliku od jednog TN panela u matorom Macbooku koji je praznik za oci

da se ne bih presao ponovo interesuje me koji od ova 2 gorepomenuta preporucujete ?
 
Nemam ni jedan ali čitajući forume MVA je za izbegavanje(puno škarta),iako je jeftinije 50ak evra nije u konkurenciji pored D8
 
D8 mislim da ima problem sa kontrastom (ips)
 
IPS verzija je bolja, ali ima slabiji kontrast.
VA je ok, ali ima ghosting...
 
Za duplo vise para ima boljih monitora, za 26000 nema.
 
^^
Upravo tako. 32 inča, IPS, 1440p, 75Hz Freesync za 26000!!! Iskreno se "ložim" da ga pazarim, sigurno je bolji od ovog sr.anja kojeg imam sad...
 
Skoro sam uzeo IPS varrijantu. Ne znam ko rece da je kontrast problem. Ali u normalno osvetljenoj sobi, osvetljenje zaista nije problem ovog monitora. Boje su cak i iz fabrike lepo podesene a slika je prelepa. Za te novce... Ovaj monitor zaista daje puno. Uspeo sam cak i sa nvidia gsync/freesync podrskom da upalim par igrica i sve je radilo bez problema, jeste uzqk freesync range, qlali zaista to mu dodje kao bonus , a poklonu se u zube ne gleda. In any case, kvalitet izrade, fabricka kqlibracija, boje , slika, uglovi, osvetljenje, rad, igranje - sve zaista na nivou daleko skuplje konkurencije. VA model nisam imao prilike da probam tako da ne mogu komentarisati. Ali ako narodna poslobica kaze - kolko para tolko muzike...AOC se sa ovim modelom bas lepo raspevao....

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Za te novce, super dil.
 
Skoro sam uzeo IPS varrijantu. Ne znam ko rece da je kontrast problem. Ali u normalno osvetljenoj sobi, osvetljenje zaista nije problem ovog monitora. Boje su cak i iz fabrike lepo podesene a slika je prelepa. Za te novce... Ovaj monitor zaista daje puno. Uspeo sam cak i sa nvidia gsync/freesync podrskom da upalim par igrica i sve je radilo bez problema, jeste uzqk freesync range, qlali zaista to mu dodje kao bonus , a poklonu se u zube ne gleda. In any case, kvalitet izrade, fabricka kqlibracija, boje , slika, uglovi, osvetljenje, rad, igranje - sve zaista na nivou daleko skuplje konkurencije. VA model nisam imao prilike da probam tako da ne mogu komentarisati. Ali ako narodna poslobica kaze - kolko para tolko muzike...AOC se sa ovim modelom bas lepo raspevao....

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Da potvrdim sve ovo što si napisao i dodam 1 negativnu stavku:

I ako mi je sto stabilan, kada brzo kucam znam da prenesem po koju vibraciju na sto. To uzrokuje da se monitor minimalno zaljuja jer je nosač monitora po mom mišljenju "na ivici" za ove gabarite. Postolje je sjajno, od izgleda do stabilnosti ali problem se javi između postolja i samog ovira ekrana, u stubu odnosno nosaču.
Mnogo bi stabilnije sve bilo da ima 2 manja nosača, kao neki 32" televizori, no to onda ne bi bio taj dizajin...
 
Ja bih preporucio ovaj VA monitor,mislim da je jedan od BestBuy-eva po ceni od oko 30.000 din

https://www.itsvet.com/monitor_philips_325e1c/00-pdaa1-31.i?id=6843

1440p,31.5 inca,75Hz,zakrivljen,VA panel (bez ikakvog ghosting,odlican odziv od 4ms za igre,dobra crna i bela boja),sRGB 122,6% (tj odicne boje,po specifikacijama trebalo bi da su primetno bolje od IPS AOC-a koji ima sRGB 98%)……kvalitet izrade je dosta dobar…

Ja,za sada,jedinu manu koju sam mu nasao su uglovi gledanja,tj kada se bas gleda iskosa ili odozgo slika postane nesto bledja,ali ti uglovi gledanja su slabost VA panela....
 
Poslednja izmena:
Monitor necu gledati "sa strane" vec direktno tako da VA nije problem vec upravo poželjan zbog kontrasta koji je bolji od ipsa sigurno
imam SONY TV serije 8 koji ima VA panel, brutalnu ostrinu i kontrast, uglovi malo slabiji sto je i za ocekivati od VA

ovaj mi se cini ok izbor s obzirom da AOC sa VA panelom nema a i citam da je lutrija panel katastrofa
 
I takodje bih preporucio,ako je moguce,proveru monitora pre kupovine……tj da ga otpakuju i ukljuce u prodavnici…..bar ce se videti da li ima mrtvih piksela ili neke vece anomalije…….
 
U novembru prošle godine kada mi je crkao moj verni, 7 godina star 24-inčni Viewsonic, s obzirom da sedim na jedno 1,5 - 2 metra daleko od monitora, uzeo sam najjeftiniji Dell 1080p IPS monitor od 27", jer sam jedino za njega imao para. I bio mi je sasvim dovoljan dok nisam video da postoji ovaj monitor. 32 inča, 1440p, IPS, 75Hz osvežavnje...kad sam video cenu pomislio sam da tu nešto nije u redu. Ali evo, posle dva dana istraživanja na internetu, odgledanih najmanje 10 recenzija na par jezika (engleski znam, nemački natucam...) i pročitanih preko 20 review-ova, jurcanja po forumima...svuda samo reči hvale, a kao mane se navodi to što ne može da se podiže i spušta, što ne može da se okrene i što nema USB hub (????!!!!).
Eto, koliko sutra moja stara 1060 i 10 meseci star Dell odlaze za 20.000, te ću uz doplatu uskoro postati vlasnik AOC Q3279VWFD8 monitora...

 
Poslednja izmena:
Cek,pa napisao si pre neki dan da su ti 1080p i 60Hz sasvim dovoljni,i da nema potrebe za necim boljim,lepsim (jacim)?.....kao sto su i jugo (ili punto) za svrckanje po gradu dovoljni :D

Kako sad to odjednom odlazis u visu klasu?.....(da li to znaci da ce da padne,recimo i neka opel astra ili golf za svrckanje?.....a tek kad budes video neki BMW,znas kakvo je tu tek svrckanje? ;) )
 
Poslednja izmena:
32 inča. To je ono najbitnije. Sedim baš daleko od monitora (nije mi na stolu). Sve ostalo je samo plus. Razmišljao sam da prodam staru GTX1060, jer sam hteo veći monitor od 32". Nišanio sam neki Filipsov, ali sam gledao neke stvari i čitao na sajtovima da je Full HD na 32" pravi užas, ali ni to mi nije smetalo. Međutim kad sam video ovaj AOC koji je samo 1000 dinara skuplji, pa kad sam pročitao recenzije, dvoumljenja nije bilo ni trenutka.
Jedino će mi biti žao što neke igre više neću moći da otpanjim na ultra...
 
Nazad
Vrh Dno