Šta je novo?

Emulator ili VM ili slican softver za moju konfiguraciju? Preporuke?

Andrejee

Poštovan
Učlanjen(a)
01.08.2019
Poruke
137
Poena
50
Cao. Treba mi bilo sta od EM, VM, containera, ili jaila ili softver emulation programa da bih kreirao multiple instance sa random atributima androida?
Konfiguracija je u opisu profila.

Jedino sto mi je potrebno ottebno jeste slobodan pristup internetu, da androidi imaju razlicite nazive, da mogu da instaliram odredjenu apk sa racunara na njih koja ce ih detektovati kao androide. Virtualizacija mi de facto nije potrebna. Ta aplikacija samo stoji ukljucena, podesim log in i to je to.
Zbog toga pisem o software virtualizaciji koja se ne bazira na virtualizaciji kakva je sa VM ili Bluestacks...

Moj CPU ne podrzava intel X (nesto) virtualizaciju, inače, pa zbog toga i pitam. Ali mogu da koristim emulatore kao Memu gde sam uspeo dve instance da max vodim sa androidom 8. Treba mi vise instanci ipak.

Je l mogu negde mozda da napravim konfiguraciju androida pa samo importujem u gore navedene softvere zbog gore navedenih razloga? Jer brovser, google play i sve te app mi nisu potrebne.

Mnogo bi mi znacilo ako bih uspeo da ostvarim ovo. Sve najbolje.
 
Cao opet. :)
Da ne otvaram drugu temu. :)
Minimalisticki emulator androida na Win10? Ili da prebacim na Linux PC ako ce manje RAM-a otici?
Multi-instance je bitno da radi. Procesor ne podrzava virtualizaciju, znaci ili front-end ili nesto starije ili OS Emulator?

Phoenix OS ne podrzava multi-instance. Od starijih sam probao sve moguce od Virtuelnih masina, nista. Od Emulatora, Memu je najbolji posle kineskog iTools koji je na racunaru na kom radim prepolovio upotrebu RAM-a. (4gb, a8200 Intel, Win10).
Istrazujem druge OS.

Od front-end emulatora - kako to da podesim, tipa Hypervisor ili bilo sta da ima multi-instance?
Pozdrav!
 
Pozdrav.
Pa ja pisem sam u ovoj temi, ali ce posluziti nekome kad resim ili ako mi se neko javi.

Je l neko radio sa Qemu programom Androide i uspeo da podesi to na Windowsu?
Instalirao sam Qemu x64 zadnji gde mi je OS u Win10.
Podesio sam path u advanced settings, enivornment variables, pa kopirao path iz Qemu prema instrukcijama sa youtube-a. Sledeci korak je bio da ukljucim Windows Hypervisor Program koji mu daje brzi rad. Uradio sam i to i restartovao komp.
Zadnji korak je bilo povezati iso Android x86 koji sam skinuo na istu particiju u powershellu, ali nope. Prebacio sam Android iso x86 na particiju drugu, ali nope. Taj zadnji korak je ... Vec imam iso.
Radio bih to u CMD, ne volim Powershell.

Da li ima neko iskustva sa ovim programom i podesavanjem androida na njemu, tj. to x86, poslacu slike ako treba?
Open source je, i niko od ljudi koji koriste Windows, malo njih, koriste Emulatore, pa su vise instrukcije za Linux sto se tice podesavanja i na Windowsu ima po nesto, ali je ovo verzija za Windows koju sam skinuo od Qemu-a, medjutim posto je open source onda i instrukcija je uglavnom dosta manje na netu.

Hvala.
 
Moje poruke vezane za emulatore na low-performance računarima možete pronaći i u drugim temama.
Istražio sam sve poprilično od emulatora, nisam SDK koristio ili radio na njemu, jer je za mene u ovom trenutku brzog rešenja komplikovan, ali jesam ranije ga probao i stanje je takvo da on može da se koristi ako procesor podržava VTX, što moj ne podržava. Jedino se mogu probati ranije verzije, ali nisam pokušavao to.

Od ovih Emulatora, bolji od iTools-a je Memu prva verzija na engleskom. 2 tačka nešto. On nudi dosta opcija i na mom računaru mogu čak 7 instanci da instaliram u odnosu na iTOOLs na kome sam mogao 4.

Ovu temu sam otvorio za multiple instance, a ne gejming, jer meni trebaju samo multiple instance bez nekih posebnih zahteva "hardverskih" oko androida. Ali naravno svako neka piše ovde kome treba bilo šta, ja samo objašnjavam šta je meni bio okidač za pokretanje teme. :D :)

Nisam probao da instaliram OS Emulatore kao što je Phoenix OS na različite particije, tj. da podelim particije i na svakoj instaliram više tih Phoenix OS instanci. Ali opet je to OS, i ne bih mogao da ga koristim u Windows-u valjda.

Toliko od mene. Za one sa slabijom konfiguracijom je i rešenje preći na Lubuntu ili verzije Linux-a koje troše manje RAM-a što je nešto što pokušavam možda.

Neću pisati baš puno u ovoj temi, mislim, tako da je to od mene i mog početničkog znanja, i dalje tražim 10 instanci, pa ... pišite u DM ili tako nešto ako treba pomoć ili ako imate savete konstruktivne.
Pozdrav. :)
 
Poslednja izmena:
Emulatori.
Pronašao sam rešenje koje treba da testiram.
Preporuka je da se ide na što slabije emulatore sa slabijom konfiguracijom, odnosno na starije verzije. Ja sam uspeo 10 instanci da kreiram sa 4GB RAM-a koje rade. Ali je problem što emulator nema multiple instance manager i onda ne znam kako da ih otvorim ponovo i sačuvam rad kada ih zatvorim.

VM su dobre čak iako se nema VTx. Mogu se u njima najlakše emulatori napraviti, meni je VMWare Workstation najlakša, mnogo više od Oracle Box-a gde se nisam snašao. Dobra stvar je ovo ako nekome treba bilo koji emulator, ili OS emulator ili OS za PC. Samo da bi VM radile, potrebno je da su starije verzije, mada VMWare noviju nisam instalirao. Nisam siguran, isprobajte.

Emulator Raspbiana meni samo škodi,jer bih morao da koristim Wine, a to mi je isto kao i na Linux-u, tako da sam odustao od toga.
Sada ću u Windows-u da potražim neke teme za light verzije Windows-a. Instalirao sam XP lite neki, ali nisam uspeo da ga povežem u VMWare-u sa internetom.

Ima taj program MyBot.run - ali ima neki virus prema Avastu, i on je neka vrsta VM-a.
 
Pozdrav.
Resenje za VM je Oracle Box najbolje i neki tiny, little ili bilo sta sto trosi malo RAM-a ISO od bilo kog OS.

Ipak, posto su glavna tema Emulatori, tu nema resenja. Smartgaga se pokazala najboljom, i jedina je koristi hardver, tj. jedna od retkih, ali je problem sto nema Instance manager. Sacuva ona podatke sve u instalacionom folderu, ali ne znam kako da ih upotrebim, cimao sam se sa ljudima sa Discord-a koji se razumeju u to, ali nazalost se ne razumeju bas potpuno.
SmartGaga ne trosi punoo RAM-a ni CPU, tako da je idealna za mene, ali je nezgoda u svemu tome.
Pokusao sam da pronadjem i bilo koje Android ISO fajlove, poput LineageOS koji koriste bas malo RAM-a. Android x86 koristi puno RAM-a, a on je u neku ruku najogoljeniji kako shvatam.

Imam jos da testiram i Phoenix OS ISO. Lineage OS i slicne. I taj MyBot.run da proverim to oko virusa da li Avast detektuje ili ne, jer uglavnom emulatore koriste neka deca da igraju PUBG neku igru, i onda se ne razumeju bas. Mada Mybot.run je isto kao neka vrsta VM-a sto sam shvatio i nisam uspeo da ga podesim pre.
XDA ili StackOverflow mi mogu biti sledece destinacije sto se tice svega.
 
Nazad
Vrh Dno