Šta je novo?

Čišćenje Hyper TX 12 EVO?

Andrejee

Poštovan
Učlanjen(a)
01.08.2019
Poruke
137
Poena
50
Posto je kuler pun prašine i okrenut tako da jedva mogu da mu pristupim, kako da ga očistim od prašine?
Baš sam se razočarao, jer je dobar kuler, a prikuplja toliko prašine.
Na mobo koja je u vertikalnom položaju, kuler je postavljen tako da je ventilator okrenut ka desnoj strani, odnosno frontalno ka kućištu i meni ispred kućišta.

Srdačan pozdrav
 
Poslednja izmena:
Posto je kuler pun prašine i okrenut tako da jedva mogu da mu pristupim, kako da ga očistim od prašine?
Baš sam se razočarao, jer je dobar kuler, a prikuplja toliko prašine.
Na mobo koja je u vertikalnom položaju, kuler je postavljen tako da je ventilator okrenut ka desnoj strani, odnosno frontalno ka kućištu i meni ispred kućišta.

Srdačan pozdrav

Ja računar povremeno odnesem na benzinsku pumpu i izduvam kompresorom.
 
Ozbiljno? Ali Hyper TX* 12 EVO ima površinu na tom gornjem sloju, šta ako uduvam prašinu kompresorom unutra još više?
 
Pa onda nabavi sprej sa komprimiiranim vazduhom. obično imaju cevčicu da se lakše priđe delovima.
 
Videcu opcije, najbolje bi bilo da mogu vazduh da ubacim unutra i zarotiram za 180 stepeni cevcicu preko koje ide.

Hvala.Slikacu kad mi proradi Android sa kamerom.
 
Može neki link do tog TX 12 Evo?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ne može jer je greška, izvinjavam se na zabuni.
Hyper TX3 Evo je u pitanju.

https://www.youtube.com/watch?v=j3cfA2xD6vI&ab_channel=FeketeviziGabor

Pravilno sam postavio, kao i ovde, ali to je previše prašine, da nisam noob, ne bih uzeo, on radi, ali mi se ta prašina ne sviđa i ne deluje mi da je to normalno.
I gledam čak i sada nakon što sam ga usisao (tako sam rešio u nedostatku podrške Cooler Master tima), i dalje je pun prašine sa svih strana, i unutra.
 
Poslednja izmena:
Svaki cooler će se napuniti prašinom. To najviše zavisi od okruženja (koliko prašine leti oko računara) i da li kućište ima filtere za prašinu. Ako pušiš, to pogoršava problem zato što je takva prašina lepljiva pa ju teže skinuti.

Imaš dve opcije za čišćenje:
1. Kompresor ili ovo što je djalf okacio i neka duža četkica koja može da se zavuče mediji rebra
2. Da skineš kuler, skineš sa njega ventilatore i onda ga opereš. Naravno očistiš i pastu sa procesora i staviš novu.

Što se tiče sprečavanja ulaska prašine u računar - filteri na ulazima vazduha u kućište da se smanji ulaz prašine ali da se pazi da se protok vazduha ne smanji previše.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Razumem. Hvala.
Nabavicu neku ekstenziju za usisivac sto radi kao kompresor. Imam neki usisivac koji tako radi na jednoj strani.
Ja sam usisao samo prasinu i pazio da ne diram maticnu i sve na njoj. Ulazi bas dosta prasine, pozadi i nema toliko prostora, ali je soba prasnjava puno sama od sebe, cistim redovno, provetravam, jedino sto gore na policama nesto pada od prasine dole na komp pa mogu to nekako da napravim barikadu neku ili nesto.

Ne, skidanje kulera dolazi u obzir za godinu dana ili ako se nesto pokvari. Imao sam strasne muke kada sam to skidao i stavljao i jos oni intelovi pinovi za soket 775, sto se lome, covek kao ja sa dugim prstima da poludi. :D
Ne pusim. Videcu negde drugde savet za prasinu, na ana.rs.

Hvala. :)

Ma kao sto kaze djalf i svi ostali, najbolje da kupim kompresor i tako resim sve ionako ce mi uvek trebati. Ili gumu za biciklo ili auto, pa pumpam. :D
 
Poslednja izmena:
Što se kompresora tiče, vodi računa da umeju da pljucnu i vodu povremeno zajedno sa vazduhom. Pa pazi da ta voda ne završi gde ne treba... Za to koji i kakav uzeti ne mogu da dam savet. Ja sam svojevremeno koristio neki sličan ovome za čišćenje racunara

https://images.app.goo.gl/3bnj1G49ouMzcUWX6

Sada mi posao završava pumpa za naduvavanje dušeka. Nemam potrebu da kupujem kompresor a ovo već imam. Jeste veće cimanje ali radi. Mada.razmisljam da uzmem ono što je djalf predložio.

Barikada nikakva nema smisla, to prašinu neće zaustaviti. Samo filteri na ulazima vazduha u kućište. Ako sadašnje to ne podržava možda ćeš morati da promeniš kućište (zavisi koliko te nervira prašina i česta čišćenja).

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nisam snabdeo slikama, pa mene ne nervira, ali brzo se kupi što mi je problem.

Kompresor, razumem. Onda je najbolje rešenje nešto što samo duva vazduh kao usisivač neki koji imam i koji je to radio ili te pumpe (za biciklo, gume, dušeke, bazen) ili to što čisti lišće. Zavisi od potreba i da li zadovoljava, npr. to što čisti lišće može biti korisno dosta ako imaš lišće na terasi ili verovatno ima još ideja. Probaću sa pumpom za bazen što moji imaju.

Filteri na ulazima vazduha - nisam gledao te filtere, ali mreža za muve i komarce, ne ona klasična plastična, nego platnena bi možda bila najbolje rešenje. Videću, hvala.
 
Nazad
Vrh Dno