Šta je novo?

Telefon izmedju 300-400e

optical

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2017
Poruke
2,485
Poena
175
Planiram u bliskoj buducnosti da uzmem neki telefon u ovom cenovnom rangu gore, s tim sto bih uvek mogao da dodam jos ako pravi neku razliku. Nisam zahtevan korisnik i ne igram igre na telefonu. Bitni su mi ekran, baterija, kamera, tim redosledom. Trebaju mi preporuke na osnovu sledecih kriterijuma:

-Da moze da se rutuje.
-Jako pozeljan IR blaster.
-Pozeljan 3.5mm jack, ali ne presudan.
-Preskocio bih pixel u bilo kojoj varijanti.
-Sto se ekrana tice, super amoled na S8 mi odgovara, pa ne bih uzimao nesto sto izgleda losije od toga.
-Baterija pozeljno da izdrzi 2 dana uz optimalno koriscenje.
-Pozeljno bi bilo da je sto blizi 6", ali s obzirom na trenutne phablete, vidim da cu tesko naci nesto.

Mi note 10 deluje da zadovoljava vecinu ovih stavki, ali ne znam da li ima neka bolja opcija.
 
Dobra kamera ne ide bez jakog procesora, Mi Note 10 ima jak senzor ali i procesor koji ne može to da podrži. Takođe, bez obzira na veliku bateriju, nešto su mu zeznuli sa optimizacijom, pa ima dosta manju autonomiju nego što bi se očekivalo, manju i od F2 Pro (iako F2 ima jači procesor i manju bateriju).

Tako da i moja preporuka je F2 Pro, jedini on obuhvata sve ove kriterijume, sem za veličinu.

Pogledaj još možda i OnePlus Nord, on je tu negde sa cenom, a zanimljiv je telefon svakako, možda nadješ nešto da ti se sviđa. Eventualno još P30 Pro, kida i sa ekranom i sa baterijom, a o kamerama i da ne pričamo. E sad cena za novi ne znam kako se kreće, možda i može da se nadje neki za 450€, uz to da je update za njega vrlo upitan.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Hvala, pogledaću F2 pro ako uspem negde da vidim uživo, s tim što bih morao još koji model da uzmem u obzir, radi poređenja i ako ne uspem da nađem F2 pro.

Nord mi je isto ok, ali nema IR blaster, a huawei sam otpisao je ne može da se rutuje, iako mu je kamera super.

Ono o čemu sam još razmišljao je Samsung M31 ili nešto od Realme poslednjih uređaja, s tim što mi deluje da oni nemaju IR. Možda neki treći predlog iz Xiaomi arsenala?
 
Hvala, pogledaću F2 pro ako uspem negde da vidim uživo, s tim što bih morao još koji model da uzmem u obzir, radi poređenja i ako ne uspem da nađem F2 pro.

Nord mi je isto ok, ali nema IR blaster, a huawei sam otpisao je ne može da se rutuje, iako mu je kamera super.

Ono o čemu sam još razmišljao je Samsung M31 ili nešto od Realme poslednjih uređaja, s tim što mi deluje da oni nemaju IR. Možda neki treći predlog iz Xiaomi arsenala?
Xiaomi mi note 10 lite.
Sve isto kao i mi note 10 samo kamera ima 64mpx a mi note 10 108mpx.


Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Dobra kamera ne ide bez jakog procesora, Mi Note 10 ima jak senzor ali i procesor koji ne može to da podrži. Takođe, bez obzira na veliku bateriju, nešto su mu zeznuli sa optimizacijom, pa ima dosta manju autonomiju nego što bi se očekivalo, manju i od F2 Pro (iako F2 ima jači procesor i manju bateriju).


Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Ja sam vlasnik mi note 10. Uz to imam Nikon full frame i gomilu objektiva.
Tacno je da je telefon sporiji, ali je krajnje besmisleno zbog toga uzimti drugi telefon sa brzim procesorom - dok se snima prethodna slika, mozes bez problema okidati novu. Takodje nisam siguran da i bolji procesori mogu znatnije brze procesirati 100 pixela. Kvalitet fotografija je za ne povjerovati, mada ima problema (boje neba npr.)

Za bateriju si u pravu - ocekivao sam vise, ali i dalje traje oko 2 dana ako se fon normano koristi.

Problemi ovog telefona su naci zastitu za ekran jer je ekran zaobljen i sto je relativno tezak.
 
Hvala svima na odgovorima. Nakon gledanja po netu, F2 pro mi je prvi pik, jedino mi smeta ovolika dijagonala ekrana. Ima li neki sličnih specifikacija, ali sa manjom dijagonalom? I kakav je F2 pro u poređenju sa Mi 10. Koliko vidim, Mi 10 ima bolji ekran i to je jedina prednost?
 
Mi 10 je klasa iznad u svakom smislu, ali i 100e vise. Da li vredi, pa ono ako su ti bitne sve prednosti koje donosi i to ces da iskoristis, apsolutna preporuka.
E sad, najjeftiniji je 460e po oglasima.
 
Nazad
Vrh Dno