Šta je novo?

Indy 500 Amiga

Universe

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2004
Poruke
1,079
Poena
395
Posle duže vremena, ponovo sam malo igrao jednu od mojih omiljenih igara na Amigi, Indianapolis 500.
Oni koji su je igrali verovatno znaju, da igra ima jedan manji bag, jer na spisku postoji dva bolida sa brojm 20, što može da izazove konfuziju kod redosleda.
Nisam baš Amiga guru i moram da pitam ako neko zna, kakve su šanse da se ovaj mali propust nekako ispravi, po mogućnosti bez prevelikog maltretiranja ?
Pogledao sam kod u editoru ali nisam uspeo da nađem lokaciju gde se drže ovi redni brojevi.
Ako neko od Amiga znalaca ima volje da pogleda bilo bi jako lepo imati savršenu verziju ove igre.

btw, postoji i verzija za pc u kojoj je ovaj bag ispravljen, ali mi se ne sviđa posebno zbog očajnog zvuka, koga bi se postideo i Spektrumov biper.
 
Dobar si. :)
Sve preko 230, traži dobar setup, inače ode motor. ;)
Jesi uspeo da odvezeš celu trku na 200 krugova i pobediš?
Nije lak zadatak, ja obično vozim na 30 i 60 krugova, to je neka sredina, ali na 60 i 200 osim dobrog setup-a, stvarno treba živaca i sreće, jer je uključen damage...

Inače, tražio sam po raznim verzijama da slučajno neko nije ispravio ovaj bug, ali svuda je isto.
Nije nešto što remeti suštinu igranja, ali eto sitnica koja kvari puni doživljaj.
 
Poslednja izmena:
Ako se dobro sećam, sa crvenim autom trebalo je samo jedno podešavanje i gorivo dole na minimum i odmah si mogao voziti 240+ prosek. Naravno boost na 9. Makar 15 puta sam prešao 200 krugova.. BTW, Amiga 500 lakša za vožnju od 1200, sigurno. Ovo sam napravio kod drugara iz druge, nije mi verovao da sam na 1200 napravio 240.09, ja iz druge oborim svoj rekord, nisam više ni pokušavao, a on je bio ućutkan ;) :).


Te trke za Amigu su vožene fanatično kad sam bio klinac F1GP Monako mi je rekord ja mislim 8 krugova da preteknem drugog na najtežem nivou za punu dužinu trke. Nekoliko puta sam bio tipa 8.5 ali 9 nisam uspeo.. I na pc su mi slični rezultati.
 
Mene je isprva mučilo da se naviknem na upravljanje mišem, ali sam brzo shvatio da džojstikom nikad ne bi napravio ništa.
Ja sam se okušao na 200 krugova dosta puta, ali sam uspeo da završim samo jednom i to smatram velikim uspehom. :)
Količina pehova i nepredviđenih situacija je bila prosto prevelika, ali to i čini ovu igru toliko dobrom.
Osećaj u vožnji je sjajan, setup nije kozmetika nego zaista pravi razliku, grafika je naravno primerena tadašnjem vremenu (1990) ali to ne treba nikog da zavara jer ova igra je delo genija.
Cenim ja i njegove naslednike, IndyCar Racing 1 i 2, igrao sam i njih dosta, ali Indy 500 je prosto zakon.
 
Poslednja izmena:
Igrao sam je na PC-u na tastaturi, vrhunska igra, odlican osecaj u voznji :p
 
Na PC je moralo sa analognim džojstikom, nije moglo sa mišOm.
 
Jutros sam probao da čeprkam po WHDLoad verziji igre i pokušam da nađem gde su definicije vozila i njihovi brojevi, ali bezuzpešno... Mislim da za to treba neko ko poznaje 68000 asembler, ja nažalost ne znam. Našao sam i neki thread iz 2016-te gde je neko postavio isto pitanje, ali bez odgovora. Sorry...
 
Probao i ja večeras, ovaj put sa ASM-One asemblerom ali ne ide, krhko je znanje...
Osim igara i osnovnog poznavanja AmigaOS-a, nisam išao dalje.
Nema veze, možda će neko od Amiga eksperta kojih ima ovde, pogledati da li je vredno truda da se ovo ispravlja.
Srećom da bug ne utiče na gameplay, a to je najvažnije.
 
Nazad
Vrh Dno