Šta je novo?

Kvalitetne baterije za xiaomi telefone

Zvanicno, cena zamene baterije i same baterije za MiA3 je 5700din.
 
Ja sam još davno za redmi 5 plus tražio polovan sa slomljenim ekranom ili oštećen ali sa ok baterijom i tako rešio problem jer zamenske ne vrede... Deca ga i danas koriste a baterija je odlična
 
Videh na sajtu mesc-a da nude originalne punjace, kablove, baterije itd... Mozda i prodaju same baterije pa se kod kuce samostalno uradi zamena uz malo truda.
 
Ima li neko iskustva sa KP prodavcima?
Jurim bateriju za stari RN3
 
To su sve zamenske i ne vrede....
 
Ja sam koristio Craftmann zamensku na redmi note 2 i radila je ok godinu i po i onda naglo propala. Ono zadovoljan sam koliko je trajala ali sam posle toga napravio bateriju od 18650 celija i sad drzi po 5 dana :D
 
ja sam uzeo redmi note 10 baš jer sam mislio da će biti lako dostupnih delova na aliju ali zeznuo se :), nema čak ni baterija nikakvih

nadam se da je to zato što je telefon nov i da će biti u budućnosti delova
 
Da li je neko menjao bateriju na Mi 9T ili 9T pro u ovlascenom mesc servisu? Da li su baterije koje ugradjuju zaista 100% original ili su "100% original sa aliekspresa"(te nista ne valjaju)?
 
Zanimljivo, aj uslikaj da vidimo kako je ispalo.
IMG-8e647a7088e347ac72fde2207c03351b-V.jpg

IMG-9ceb2b195d365c33b7a5980054386be4-V.jpg

IMG-6ace906a173ad2b340a38bc62fa19ca4-V.jpg

IMG-cefe35a811917a7691ee5e6836f4fced-V.jpg

IMG-4a2e801f1c5e0bb4c9afc2115111bdbe-V.jpg

Ovo su slike od prve baterije. Posle sam nasao neke koje rade na 4.35V pa su bolje iskoriscene jer su ove punjene do 4.2V.
Kao sto vidis isekao sam poklopac bijaksom i uglavio baterije u leziste od originalne. Taman staju tu. Posle sam taj iseceni deo poklopca zalepio odgore na baterije a stranice sam pokrpio nekom belom plastikom. Treba neki drugar da mi odstampa na 3D stampacu taj poklopac za ovo sto viri ali nikako da stigne. Baterije su od 3000 mAh ali nisu iskoriscene 100% jer telefon prekida na 3.6V. Negde oko 10000-10500mAh je baterija sada. Naravno koristim elektroniku od originalne baterije jer bez tog ne moze.
 
Ja ne volim powerbank jer je ipak jos jedna stvar koju moram da nosim. Ono nosim kad idem negde na put i slicno.
Baterije nisam platio jer vec duze vreme trgujem 18650 baterijama- pravim baterijske pakete i slicno pa ih imam na pretek.
Cena slicnih baterija kao sto su ove plave na slici je oko 500 din po komadu kod nas u Srbiji.
Ove koje su trenutno u telefonu su izvadjene iz pokvarene laptop baterije pa ti ne mogu reci tacnu cenu ali mozes naci slicne za 200-300 din po komadu.
Samo ne kupuj kineske sa laznim kapacitetom jer su skoro sve fake.
 
Pogledajte prilog 319341

Pogledajte prilog 319342

Pogledajte prilog 319343

Pogledajte prilog 319344

Pogledajte prilog 319345

Ovo su slike od prve baterije. Posle sam nasao neke koje rade na 4.35V pa su bolje iskoriscene jer su ove punjene do 4.2V.
Kao sto vidis isekao sam poklopac bijaksom i uglavio baterije u leziste od originalne. Taman staju tu. Posle sam taj iseceni deo poklopca zalepio odgore na baterije a stranice sam pokrpio nekom belom plastikom. Treba neki drugar da mi odstampa na 3D stampacu taj poklopac za ovo sto viri ali nikako da stigne. Baterije su od 3000 mAh ali nisu iskoriscene 100% jer telefon prekida na 3.6V. Negde oko 10000-10500mAh je baterija sada. Naravno koristim elektroniku od originalne baterije jer bez tog ne moze.
Najjaci baja na benchu, bar kad je u pitanju mobilni podforum.😎
 
Ne mogu zato sto bi pokrio kameru i zvucnik. Mogu da ubacim jos eventualno 1 celiju ali onda bi virila vise nego ove 4. Ta grba mi ne smeta jer je u donjem delu telefona pa taman lezi u ruci. Ovih dana planiram da odradim i silikonsku zastitu pa cu videti kako izgleda sve komplet.
 
Nazad
Vrh Dno