Šta je novo?

Kvalitetne baterije za xiaomi telefone

batakole

Slavan
Učlanjen(a)
22.11.2004
Poruke
271
Poena
319
Koristim xiaomi telefone od redmi note 2 sada sam na poco f1 i uvek je bio problem naci originalnu bateriju ako ste telefon doneli iz inostranstva ili kupili na KP. Posto mi je malo oslabila baterija poceo sam da trazim novu, ima dosta servisa i prodavnica koje nude zamenske baterije ali sam po forumima citao da nisu kvalitetne. Zvao sam ovlasceni servis ali oni ne prodaju niti ugradjuju baterije u telefone koji nisu kupljeni u "legalnim" tokovima. Da li postoji mogucnost kupovine recimo u Madjarskoj odakle je telefon stigao, jer ni na Aliju mi deluju lose. Sta mi preporucujete gde da kupim kvalitetnu bateriju jer sam zadovoljan telefonom, novi bih kupio tek sledece godine
 
Njihov odgovor zvuči kao da nemaju baterije uopšte pa da se opravdaju.

Što ne bi ugradili bateriju da imaju, na tome zarađuju.

Očigledno je da ih ni nemaju.

Eventualno bi trebovali od Xiaomi da neka crkne u prvih šest meseci pa da zamene, jer toliko daju garanciju, a posle toga, ko vas šiša.
 
Dobra zamenska bi trebalo da ti izdrzi bar 6 meseci. Cak ni originalne zamenske baterije uglavnom nisu izdrzljive kao prve fabricki ugradjene, nevezano za proizvodjaca.

Eventualno bi trebovali od Xiaomi da neka crkne u prvih šest meseci pa da zamene, jer toliko daju garanciju, a posle toga, ko vas šiša.

Koliko znam, ako kupac ne moze sam da zameni bateriju, ista se ne racuna kao potrosni deo i za nju takodje vazi 2 god. garancije.
 
Slažem se sa tim ali su mi drugačije rekli u radnji kada sam kupovao Xiaomi.
 
Ovlašćeni daju 6m na bateriju, usb kabel, punjac, bez obzira na marku telefona.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Koji je zakljucak? Baciti fon ili sta?
Sestri na MI A1 je baterija izgubila kapacitet, fon se gasi sam od sebe. Mozda je do baterije problem.
Gde zameniti bateriju?
Koju uzeti ako nijedna ne valja :D?
 
Koji je zakljucak? Baciti fon ili sta?
Sestri na MI A1 je baterija izgubila kapacitet, fon se gasi sam od sebe. Mozda je do baterije problem.
Gde zameniti bateriju?
Koju uzeti ako nijedna ne valja :D?

Zakljucak je zameniti bateriju (iako nije originalna), nece trajati ni blizu kao fabricka, ali ce produziti zivot telefonu.
Da, kod tvoje sestre se gotovo sigurno telefon gasi zbog baterije... Meni je bilo na dva telefona tako.
 
Koju uzeti? Odgovor je prost, koju god da uzmes nece biti ni priblizno dobra kao fabricka. Moje iskustvo je krajnje lose posto je ovo 3 zamenska baterija za 10 meseci. Prve dve su trajale po ~4 meseca i obe su se naduvale. Sot je bio oko 4h na obe, dok sad na ovoj trecoj sot varira od 3 do 5h sto dodje na isto. Sta je svojstveno svim ovim baterijama je da kad padnu na 2% moze da se izvuce jos 1-2h sot-a, a do 30% drzi solidno, a posle toga i bez koriscenja telefona dodje do 2% veoma brzo. Znaci do 30% ima ~4h, do 2% nema bukvalno nista i onda moze da se izvuce jos 1h minimum. Prethodne dve su i unistene iz tog razloga, dok sad sa ovom nosim punjac non stop za sobom i cim padne na 30% dopunjavam (naravno ako sam u prilici). Imam trenutno jednu u rezervi sa alija, ove prethodne su sa kp. Do skoro sam koristio srock rom i pre mesec dana sam presao na pixel i trajanje baterije je potpuno isto.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Ovako nesto
€ 7,39 6%OFF | Original Replacement Battery BM4E For Xiaomi MI Pocophone F1 battery Authentic Phone Battery 4000mAh+Tool Kits+Stickers
https://a.aliexpress.com/_mM0A9sf

Inace, vec malo vise od 2 godine koristim ovaj Max 3. Baterija i dalje drzi komotno 10h SOT, nekad i vise.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li je to problem za starije modele ili generalno kod njih?
Malo mi cudno da nemaju originalne baterije

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
nisam siguran, ali mislim da samo samsung i apple imaju originalne zamenske baterije za svoje telefone...ovi drugo prosto - baš ih briga...proizvođači telefona su to prepustili nekim petim kinezima da ih prave a te baterije su običan krš...to sa zamenskim baterijama je generalni problem o kome skoro niko ne vodi računa...

neke stvari nisu slučajne ( i slučajno jeftinije)...
 
Poslednja izmena:
Da znam da nisu slucajno jefinije ,vec sam rekao sta mislim o toj firmi ,ali mi ovo sa baterijama prosto neverovatno cak i za njih
A taman mi za oko zapeo note 10,bruka

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Koju uzeti? Odgovor je prost, koju god da uzmes nece biti ni priblizno dobra kao fabricka. Moje iskustvo je krajnje lose posto je ovo 3 zamenska baterija za 10 meseci. Prve dve su trajale po ~4 meseca i obe su se naduvale. Sot je bio oko 4h na obe, dok sad na ovoj trecoj sot varira od 3 do 5h sto dodje na isto. Sta je svojstveno svim ovim baterijama je da kad padnu na 2% moze da se izvuce jos 1-2h sot-a, a do 30% drzi solidno, a posle toga i bez koriscenja telefona dodje do 2% veoma brzo. Znaci do 30% ima ~4h, do 2% nema bukvalno nista i onda moze da se izvuce jos 1h minimum. Prethodne dve su i unistene iz tog razloga, dok sad sa ovom nosim punjac non stop za sobom i cim padne na 30% dopunjavam (naravno ako sam u prilici). Imam trenutno jednu u rezervi sa alija, ove prethodne su sa kp. Do skoro sam koristio srock rom i pre mesec dana sam presao na pixel i trajanje baterije je potpuno isto.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
Pa ovo nema nikakve ekonomske racunice. Bacio sam pogled na cene b31 baterija koje sestri trebaju i cena oko 1500 rsd plus ruke za zamenu bar jos 1000 ako nije i vise. Ako traju 3-4 meseca za godinu dana ode vrednost telefona.
Na Aliju su oko 13-do 15$ ali treba da se ceka 2 meseca da dodje ako dodje uopste.
 
Možda može da se probere sa Alija, nisu sve totalni krš. Bitno je da dostigne kapacitet približan originalu... Najjeftinije budu od starta bukvalno na 50-60% kapaciteta originalne. Elektronika im često brljavi tako da očitavanje nije tačno. Gledajte ocene na Aliju (slike) kada kupujete, Accubattery aplikacija može da izmeri kapacitet (mah).

Nije slučajno da nema kvalitetnih zamenskih baterija, usporila bi se prodaja novih uređaja...
 
Zato se cekaju baterije kao iz Mi 10 Ultra, sa grafenom, nakon 800 ciklusa izgubi samo 10% kapaciteta, uz 120W punjenje... Ako im je za verovati, ja im prilicno verujem. Nadam se da ce se takve baterije naci u dosta telefona sledece godine.
 
Dao sam link par objava iznad za baterije koje deluju da su origigi za F1 Poco. Mislim, kinezi prave telefone i baterije za ove telefone. mora da moze da se nadje nesto jako približno originalu

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nije dugo pisano ali nije na odmet još jedno iskustvo sa zamenskim baterijama iz naših radnji na predhodna 2 telefona. Inače obe sam zeznuo mojom krivicom prilikom prepakivanja ekrana...

Prvu sam kupio za Redmi Note 4, probao sam jeftiniju marku Comicell i odmah se videlo da nije to to... Jedva izgura pola dana u penzionerskom modu... Nadula se posle 4 meseca.

Drugu sam kupio za Redmi 5 Plus, odlučio se za skuplju Teracell uz usmenu tvrdnju da će biti bolja od jeftinije Comicell. Ništa specijalno bolje, izgura nekako dan ali opet je to slabije bar za 20% od fabričke... Posle 5 meseci je počela da slabi sve više da bi po isteku garancije (6 meseci) totalno oslabila da izdrži pola dana.
Problem sam rešio kupovinom razbijenog telefona od koga sam iskoristio bateriju koja evo i danas odlično drži (deca se igraju).
 
Ima li neko preporuku servisa u Beogradu, za zamenu baterije? Moze na PP
Ili koje su se marke baterija pokazale dobro?
 
Od "divljaka" se po meni najbolje pokazao teracell.
 
Koristim xiaomi telefone od redmi note 2 sada sam na poco f1 i uvek je bio problem naci originalnu bateriju ako ste telefon doneli iz inostranstva ili kupili na KP. Posto mi je malo oslabila baterija poceo sam da trazim novu, ima dosta servisa i prodavnica koje nude zamenske baterije ali sam po forumima citao da nisu kvalitetne. Zvao sam ovlasceni servis ali oni ne prodaju niti ugradjuju baterije u telefone koji nisu kupljeni u "legalnim" tokovima. Da li postoji mogucnost kupovine recimo u Madjarskoj odakle je telefon stigao, jer ni na Aliju mi deluju lose. Sta mi preporucujete gde da kupim kvalitetnu bateriju jer sam zadovoljan telefonom, novi bih kupio tek sledece godine
Ја сам на Алију купио оригиналну батерију око нове године. Није било никаквих проблема са њом до почетка маја када сам продао мој poco f1.

поко.PNG
 
Da li je jos uvek na snazi da mora da se prilozi IMEI za zamenu dotrajale baterije u zvanicnom servisu? (MESC)
 
Telefon mora biti kupljen kod zvanicnog distributera sto se potvrdjuje preko >IMEI broja.
 
Ćao ljudi, možete odneti telefon u MESC da zamenite bateriju, nebitno da li je telefon kupljen kod zvaničnog uvozinika ili ne. Ja sam odneo telefon i rekli su mi da imaju još 7 baterija na stanju, tako da bolje da požurite ;) (LINK na post)
Ovo su neke novosti.

Danas se tesko dobija MESC. Da li je neko u medjuvremenu pitao za ovu promenu?
 
Zvali su popodne, tacno je da od sada rade servis Xiaomi telefona bez obzira na poreklo.
Cena detekcije kvara je 900din ukoliko vlasnik odustane od popravke.
Za cenu zamene baterije moze da se raspita preko call centra ili preko emaila.
 
Kako se krecu cene? Nema smisla dati vise od 2500-3000din za telefone koji su sad po 80-90e u vrh glave..iako im produzava zivot za jos sigurno godinu dve, jer obicno problemi sa performansama nastupaju kad voltaza oslabi, narocito kod nizih procenata.
 
Mislim da su za zamenu baterije za MiA3 trazili oko 6000din ali cu tacno znati sutra.
 
Nazad
Vrh Dno