Šta je novo?

Napajanje za RTX 3080

Da ne cesljam net, kakvi su utisci za FD napajanja, bilo Integra, bilo Ion..? 650w mislim da je idealno.
 
Definitivno sam odlucio, uzimam Fractal ION 860 ili Corsair HX, od Seasonic Focus PLus sam odustao jer su ljudi prijavljivali da su imali probleme sa tim modelom , ne znam da li je problem resen u medjuvremenu ali ne bih da rizikujem i da se kasnije cimam oko reklamacije

https://linustechtips.com/main/topic/1040442-seasonic-focus-plus-gold-850w-why-is-this-a-bad-psu/
https://www.guru3d.com/news-story/s...us-plus-psu-has-gpu-compatibility-issues.html
https://www.techpowerup.com/forums/...us-encounter-gpu-compatibility-issues.249838/
https://hardforum.com/threads/seasonics-focus-plus-psus-may-have-issues-with-certain-gpus.1972348/

Focus Plus serija je ranije imala zezancija s Vega i GTX 970 Strix kartama ali je to ispravljeno još 2018. Dakle, ono što je sada na tržištu je bezbedno.
 
I po cemu je beQuiet los, u Nemackoj glavna marka kako za napajanja, tako i za kucista..

Ili nemci uzimaju svoj proizvod ne razmisljajuci ili je ona stara nemacka=kvalitet?

Hladnjenja su im vrhunska.
 
Trenutno im se ova serija napajanja (platinum i gold) nisu na nivou konkurencije acene su iznad... Pritom daju samo 5 godina garancije...
Kućišta su im odlična. Hlađenje onako, recimo da Scythe nudi bolje tehnički rešene opcije ne i optički bolje
 
I po cemu je beQuiet los, u Nemackoj glavna marka kako za napajanja, tako i za kucista..

Ili nemci uzimaju svoj proizvod ne razmisljajuci ili je ona stara nemacka=kvalitet?

Hladnjenja su im vrhunska.

Napajanja su im dobra (bar one skuplje serije), ali su skupa (van Germanije, ne znam kako je u DE), velika su, i garancija im je slaba u poređenju sa 10 godina koliko imaju Seasonic i neki drugi.
I kod nas i u HU su primetno skuplji od konkurencije iste klase, nisu ništa bolji a garancije su dosta kraće.
 
Pa ovaj SS na sajtu ima 40 vrsta napajanja... :D

Koje gledati...
 
Poslednja izmena:
Naskuplje, razume se :)
 
Vise sam za ono dobijeno ulozeno i da se izvuce max kvalitet. :D
 
Napajanja su im dobra (bar one skuplje serije), ali su skupa (van Germanije, ne znam kako je u DE), velika su, i garancija im je slaba u poređenju sa 10 godina koliko imaju Seasonic i neki drugi.
I kod nas i u HU su primetno skuplji od konkurencije iste klase, nisu ništa bolji a garancije su dosta kraće.
BeQ 5 god garancije Pro 11 serija je SS
Enemarx vrh napajanja a samo 5 god garancije
 
Ma treba mi PSU za lični komp, 3080, Ryzen 5900x i sl...
 
Šta će ti, bre, kilovat i dvesta, to je za majning...mislim, ok, za te pare što da ne, a napajanje je ok..
Ali imaš bolja napajanja. Kod nas možeš da uzmeš Seasonic Focus plus 750W u više varijanti ili FSP Hydro G ili Superflower Leadex III...ako dodaš malo, možeš i 850W.
Ako baš hoćeš Platinum, imaš Fractal ION+.
 
Poslednja izmena:
SUPER-FLOWER Leadex III 650W black - 110e na iponu..

Nema.

Ostale su su ARGB verzije, ostalo je davno rasprodato.
Znam jer sam ga kupio, kad je stiglo video sam da je druga kutija (sa RGB), vratio i uzeo Seasonic. Inače su odlična napajanja, i šteta što im je distribucija mnogo manja u odnosu na SS.
 
@MegaSkot Onda nije ok izbor.Mislim da je bolja kupovina nekog viseg kvaliteta manje snage.750/850w max.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Najjeftinija Platinum jedinica, OEM je tajvanski High Power, dali su mu fine ocene, ali bilo je kritinih stvari u vezi njega,čitao sam od nekih Rusa koji su ga detaljno secirali.

Imaš link? Radoznao sam.

Kad bih sada kupovao napajanje, uzeo bih ili Corsair SF750 ili Seasonic Prime PX-750...
 
Poslednja izmena:
Svaki test koji sam procitao u vezi Fractal ion 860 komentari su bili pozitivni, za seasonic kazu da je bucan pri opterecenju a s'obzirom da imam fractal define 7xl koje je jako tiho to nije opcija
 
Malo ćeš teže da opteretiš Seasonic od 850W do te mere da postane bučnije od procesora i grafike u loadu...
 
Imaš link? Radoznao sam.

Ja ne videh jos ni jednu recenziju (a procesljao sam uzduz i popreko + forume i iskustva korisnika) gde doticno napajanje ima "kriticnu gresku" koja moze da bude pogubna po sistem, uglavnom minorne zamerke koje se daju prepraviti od OEM-a... Nista sto je cak i primetno za korisnika odnosno po sistem. Cisto za primer - u jednoj nemackoj recenziji (nikktech cini mi se) recenzent navodi da samo 3-4 osobe u Nemackoj mogu da izvrse profi merenja napajanja i da svi salju kod njih. Tako da je pitanje koliko "nezavisni recenzenti" mogu da odrade krstenu recenziju istog bez adekvatnih merenja.
Napajanje je itekako konkurentno sa istim u klasi - Seasonic focus PX i RMX Gold (i tu je negde po spec-u, samo sto je tise i neznatno hladnije), svaku in-depth recenziju koju sam procitao hvali izradu i kvalitet upotrebljenih komponenti, kao i performanse. Plus sam isao na to zbog silent build-a (jer ima prilicno nahvaljen FDB vent) i manjeg grejanja.

zna da povuce pri paljenju vise, nesto manja ripple korekcija u odnosu na ss/corsair, nije efikasno kao konkurencija pri 2% opterecenja i neefikasnija 5VSB "sina"/kolo...
A kao sto je doticni recenzent rekao i to je kritika ("nitpicking") na visokom nivou, ako se povlacio na onu sa tom's hardware-a, njemu jedino Corsair hx serija i Titanium od Seasonica zadovoljavaju kriterijum.

Mozda se samo kolegi ne svidja.
A to video sam negde, ne mogu da se setim gde ne pije vodu bez konkretnih dokaza.

Kao sto rekoh, jedini step up je Corsair HX850 ili Titanium od Seasonica...
Naravno ko hoce moze da uzme zarad mirne savesti od Seasonica i Corsaira (ili pak BQ koga licno ne bih ispod Dark Pro serije uzimao) zbog imena i pouzdanosti brenda, mada su i oni imali pre koju godinu opozive za platinum i gold seriju...
 
Poslednja izmena:
Najjeftinija Platinum jedinica, OEM je tajvanski High Power, dali su mu fine ocene, ali bilo je kritinih stvari u vezi njega,čitao sam od nekih Rusa koji su ga detaljno secirali.

I ja bih to isto voleo da vidim posto mi je za sada to napajanje izbor numero 1 :)
 
Poslednja izmena:
Imate i druge in-depth recenzije za FD Ion+ seriju na netu, takodje i jonnyguru forum koji je specijalizovan za napajanja. (cak mislim da je i osnivac istog saradjivao/radio za Corsair kao savetnik u jednom trenutku)
Odvojite jedno-dva popodneva, procitajte pa sami napravite odluku. Da ne bude "svaki cigo svog konja hvali"...

U toj klasi opcije su Seasonic focus PX 750/850, Corsair RM850x, mada su i oni skuplji (+~30e u EU, ss foc px 750 je doduse 130e), pa onda tek Corsair HX i TX od Seasonica (+ ~50e hx750), koji su drasticno skuplji.
BQ bih preskocio jer im je trenutna Straight Power Platinum serija lose prosla u merenjima od konkurencije, skuplji su i dolaze sa 5 godina garancije.

+edit
Razlika izmedju gold i platinum serije je par procenta, ali opet vredi obratiti paznju na pojedinacne serije/modele kako su se pokazale nezavisno od brenda.
Takodje valja obratiti i paznju da je Corsair odradio "downgrade" svoje RMX serije (dolazi bez "x" na kraju) gde ne koriste japanske kondenzatore (tako da su garancija, spec i qc nesto nizi).
 
Poslednja izmena:
Koliko znam on i dalje obavlja funkciju direktora za istrazivanje i razvoj u corsair..
Zato ih i favorizuje.Barem malo [emoji3]



Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Naravno da ION ima svoje mane...ima ih i Seasonic, svi. Što se mene tiče, uopšte ne bih izbacio Fractal kao opciju za kupovinu. Nije ništa gori od konkurencije iste cene (mada, i dalje mislim da je Prime Platinum bolji ali i skuplji), kažu da ima jako meke kablove, tih je, kompaktan...jedino što kod nas ima 5 godina garancije umesto 10, koliko bi trebalo.

Što se Yojimba tiče, ako tamo košta koliko i Seasonic Focus i Corsair RMx, onda bih uzeo Fractal bez razmišljanja. Kod nas je skuplji, avaj (mada, ne mnogo).
 
Ja porucio novo
Enermax MaxTytan 800W
 
Nazad
Vrh Dno