Šta je novo?

Napajanje za RTX 3080

Gde si ga našao, za koje pare? Dobro napajanje, samo je baš dugačko...
 
Enermax ima jako dobra napajanja, ni sam nisam znao...Problem je što meni treba što manje (veličinom), zbog kućišta.

Ali ako nekog zanima, na Iponu ima Revolution DF, odlično napajanje sa ok cenom.
 
Enermax ima jako dobra napajanja, ni sam nisam znao...Problem je što meni treba što manje (veličinom), zbog kućišta.

Ali ako nekog zanima, na Iponu ima Revolution DF, odlično napajanje sa ok cenom.
dobri su
u podrumu imam jos uvek Platimax 600w
 
Enermax ima jako dobra napajanja, ni sam nisam znao...Problem je što meni treba što manje (veličinom), zbog kućišta.

Ali ako nekog zanima, na Iponu ima Revolution DF, odlično napajanje sa ok cenom.
To je ista platforma bitfenix wispera,pa dok je bio na stanju sa manjom cenom 10/20...evra nije ni bio izbor zbog toga.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
To da...Whisper je praktično isti, samo jeftiniji. Ali ga nema već neko vreme. Revolution DF 750 od 115€ je odlična alternativa Seasonicu i Corsairu...
 
Poslednja izmena:
Enermax ima jako dobra napajanja, ni sam nisam znao...Problem je što meni treba što manje (veličinom), zbog kućišta.

Ali ako nekog zanima, na Iponu ima Revolution DF, odlično napajanje sa ok cenom.
ali ove MaxTytan OEM je CWT
 
Nema.

Ostale su su ARGB verzije, ostalo je davno rasprodato.
Znam jer sam ga kupio, kad je stiglo video sam da je druga kutija (sa RGB), vratio i uzeo Seasonic. Inače su odlična napajanja, i šteta što im je distribucija mnogo manja u odnosu na SS.

Koliko vidim ima SUPER-FLOWER Leadex III 850W black za ~135e kad se preracuna po racunici dobavljaca

Inace, rekoh da vidim sta jos ima od opcija, da se odmah ne okrenem samo ka Seasonic i Corsair...

Kakva su ova napajanja, jel ima neko predstavu?

ASUS ROG-STRIX-750G
NZXT C750 750W black
Thermaltake Toughpower (ima milion varijanti, RGB me ne interesuje)
 
NZXT C serija je verovatno rebrandirana Seasonic Focus Plus serija, vise manje.
 
I Strix i NZXT C su Focus Plus inside. Za TT ne znam ali Toughpower nije nešto posebno...TT ima dobra napajanja ali iz drugih serija. Samo što imaju toliko modela, ni Bog ne može da se snađe...
 
Samo sto za cenu Asusovih 750W moze NXZT 850W da se uzme, jos ostane kusura. Ja cim vidim ROG bezim od toga. Jeste kvalitet ali ne zelim da placam gejmerski logo.
 
I Asus je Seasonic Focus(novija verizija), malo su skuplja

Thermaltake Toughpower GF1 i PF1 su CWT(trebalo bi GPR ili GPU(G), i GPU(P)?), odlična napajanja, ravna Seasonicu i neznatno bučnija, ali je i cena kao Seasonic
 
Poslednja izmena:
Aha, pa onda ovo NZXT ispada kao ok kupovina, s obzirom da je jeftinije i od Asusa i od Seasonica i to znatno... 750W je trenutno ~125e
Ako je dobro kao sto kazete to Enermax, onda i ono spada u tu kategoriju jeftinijih, a dobrih varijanti... 750W ~110e, 850W ~135e

Samo me malo brine taj ipon sa garancijama.... izgleda kao da su dosta sasekli garancije ili im nije azurirano.... za neke modele ovih brendova koje spominjemo daju po godinu dana, sto je van svake pameti.... pogledao sam alzashop i tamo je brdo opcija sa po 10 godina, dok na iponu nema ni jedna opcija preko 5... kao da nisu u istoj drzavi...

Sto se tice TT, ako je takva situacija, ne vidim razlog da njih uzimam u obzir sem ako se sve ostalo rasproda i samo oni ostanu kao opcija.
 
Koliko vidim ima SUPER-FLOWER Leadex III 850W black za ~135e kad se preracuna po racunici dobavljaca

Piše da ima, ali je greška na sajtu. Ako hoćeš da se uveriš, slobodno poruči sa Ipona, pa kad ti stigne ARGB, da ne bude nisam znao :)
Ko što rekoh nijedna mađarska radnja nema non-RGB Leadex-e, naravno ako stigne slobodno javnite.
 
Aha, pa onda ovo NZXT ispada kao ok kupovina, s obzirom da je jeftinije i od Asusa i od Seasonica i to znatno... 750W je trenutno ~125e
Ako je dobro kao sto kazete to Enermax, onda i ono spada u tu kategoriju jeftinijih, a dobrih varijanti... 750W ~110e, 850W ~135e

Samo me malo brine taj ipon sa garancijama.... izgleda kao da su dosta sasekli garancije ili im nije azurirano.... za neke modele ovih brendova koje spominjemo daju po godinu dana, sto je van svake pameti.... pogledao sam alzashop i tamo je brdo opcija sa po 10 godina, dok na iponu nema ni jedna opcija preko 5... kao da nisu u istoj drzavi...

Sto se tice TT, ako je takva situacija, ne vidim razlog da njih uzimam u obzir sem ako se sve ostalo rasproda i samo oni ostanu kao opcija.

Kakav ipon kakvi Madjari, NZXT C850 i C750 bi trebalo da su na stanju u domacoj radnji sa 10 godina garancije za 145 i 135 evra. Lepo je sto dobavljaju napajanja ali dok ne budu postovali proizvodjacku garanciju ja napajanja preko Madjara kupovati necu.
 
Poslednja izmena:
slazem se apsolutno.... svaku komponentu cu gledati i tamo i ovde i birati varijantu koja mi najvise odgovara... opet, nije do madjara kao madjara jer druga madjarska prodavnica daje normalne garancije, a ovi izmisljaju neko ludilo...
 
Najgore je što 95% njih uzima sa Ipona...

Pitao sam Fantu da mi nabavi SF750 sa Alze, kaže nema šanse. Nešto su ga zezali oko papira za povraćaj poreza, još su ga zamalo hapsili na granici. Ne znam da li još neko može da nabavi van Ipona ali izgleda da smo osuđeni na njih. Srećom, kod nas ima Focus Plusa po ok ceni, sa ljudskim garancijama...bar da je Fractal ION nešto jeftiniji...
 
Pa koliko je garancija u Vip Housu? Na KP lik sto prodaje, pise 5 godina garancije.
 
10? Kad sam ih zvao pre par nedelja da pitam, bilo je 5...ako, još bolje. Valjda je i za slabije modele toliko...
 
Ja uzeo juce 860 Platinum i dobio 10 godine garancije
 
Obratiti paznju koja napajanja uzimate za 3080 sad ili kasnije.Polako se pojavljuju problemi čak i sa 750w kod pojedinih top psu-a,seasonic prime,evga ga...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
gase se..Vrv pikov(vrhovi)i zezaju,prebacuju i po 400w u piku pa se gase..Kako vreme prolazi vrv ce jos koji biti na tapeti.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poceo sam da nabavljam komponenti, pa je vreme da se odlucuje i za napajanje, ali tu bas imam problem.... da kazemo da sam odlucio da ipak bude 850W kao neki future proof, da ne razmisljam posle kad budem menjao grafiku, dal mi treba jace od 750W, ovo je neki "uzi" spisak opcija... kod nas je bas ocajan izbor, pa je vecina opcija preko madjara... jeste da je cesto 5 umesto 10 godina garancije, ali sam odlucio da mi to ne bude ogranicavajuci faktor, doduse ispod 5 godina nikako ne bih isao.... jos ne znam dal ce biti 3080 ili neki AMD pandan, ali dodje mu manje vise na isto...

lista je u dva segmenta, sa jednom medju varijantom (u zagradi su domace cene), pa ko zna nesto vise o odredjenim da baci misnjenje ili tipa zasto neku od opcija preskociti... takodje posto su prakticno grupisana napajanja, preporuka koje iz odredjene grupe bi isto znacilo :)

PHANTEKS Revolt Pro 850W - 127e
FRACTAL DESIGN ION + 860P - 130e (178e)
ENERMAX Revolution DF 850W - 137e

BE QUIET! Straight Power 11 850W - 168e (191e)

CORSAIR HX850 Platinum - 182e
CORSAIR RM850i - 184e
CORSAIR HX850i - 196e

trenutno nista od ponudjenog nema preko, pa sam koristio poslednje poznate cene za modele...

hvala :)
 
Gledajući sveukupno verovatno bi se odlučio za enermax revolution d.f.Mislim da nije vredno dati 50evra više za cors hx..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno