Šta je novo?

Napajanje za RTX 3080

dovla83

Cenjen
Učlanjen(a)
24.12.2012
Poruke
206
Poena
170
Koje napajanje uzeti za 3080, bacio sam oko na Be quiet Straight Power 11 1000W ali sam se razocarao kad sam video test na tomshardware, kazu da je ventilator dosta bucan pri opterecenju sto je jako cudno s obzirom da firma reklamira kao jako tiho napajanje.
Neka preporuka?
 
U moje vreme su bili provereni enermax, seasonic, superflower, corsair...čak i chieftec ima high end modela. Realno bilo koje od 750w ili jače će da radi posao (mislim od pomenutih).

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
I, mene ovo interesuje, imam Chieftec 850W staro 6-7 godina, pa takodje za 3080 ipak da promenim i ne mogu da se odlucim za neka od ovih, pa ako neko ima savet :)

Seasonic FOCUS Plus Series SSR-850FX 850W 80+

CORSAIR RMi Series RM850i 850W

CORSAIR HXi Series HX850i 850W

SEASONIC Prime Platinum 850W
 
Koje napajanje uzeti za 3080, bacio sam oko na Be quiet Straight Power 11 1000W ali sam se razocarao kad sam video test na tomshardware, kazu da je ventilator dosta bucan pri opterecenju sto je jako cudno s obzirom da firma reklamira kao jako tiho napajanje.
Neka preporuka?
Da,od 1kw je prilično glasan pod ooterecenjem,ali to ne vazi za straight power manje snage,npr...750w



Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
8d2507a9115e4e6df5b2eaac580a4503.jpg
 
I, mene ovo interesuje, imam Chieftec 850W staro 6-7 godina, pa takodje za 3080 ipak da promenim i ne mogu da se odlucim za neka od ovih, pa ako neko ima savet :)

Seasonic FOCUS Plus Series SSR-850FX 850W 80+

CORSAIR RMi Series RM850i 850W

CORSAIR HXi Series HX850i 850W

SEASONIC Prime Platinum 850W
Zadnja 3 su klasa iznad focusa.

Koji god jeftiniji ili duzu garanciju.Vrv bi izabrao hx

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Hvala, taj HX sam pikiro, jes malo skuplji ali ako se vec kupuje da bude kako treba. :type:
 
Zadnja 3 su klasa iznad focusa.

Koji god jeftiniji ili duzu garanciju.Vrv bi izabrao hx

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Vec 2 god.imam Focus plus Platinum radi ko Mlaznjak.
 
Meni HX850i radi vec 2 godine vrhunski. Ne znam ni da li se ikada palio ventilator.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
650 završava posao, 750 je neki optimum, 850 ako baš hoćeš da se bahatiš ili si paranoik.
Naravno, kvalitetno napajanje, od krštenih marki...
 
Ja bih najradio uzeo neki Corsair ali me malo cima ta garancija
 
Ja pak uzeo Fractal Design Ion+ 860p - zbog, kao sto rece kolega gore, bahacenja i paranoisanja...


A u stvari jer je kostalo neznatno vise od 760w verzije, citavih 13e, a opet jeftinije od Seasonic focus PX i Corsair RMx alternativa...
Ako uzmem u obzir i period degradacije i moguceg upgrade-a (cpu/gpu) u periodu od 5 godine (gde necu menjati napajanje), rekao bih da je razlika zanemarljiva.
 
Focus Plus 850 je 17000, 4000 manje. Nije Platinum ali razlika u ceni nije mala a u performansama skoro neprimetna...
Plus, 10 godina garancije vs. 5.
 
Isto je i meni 15 ili 20e bila razlika izmedju Corsair HX750i i HX850i, pa uzeo ovo jace.
650W moze da vam bude malo samo ako uparujete sa naklokovanim 10900k...a i tu bi morali da napnete gpu i cpu na max da bi prislo tom maximumu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Focus Plus 850 je 17000, 4000 manje. Nije Platinum ali razlika u ceni nije mala a u performansama skoro neprimetna...
Plus, 10 godina garancije vs. 5.

Ako se odnosi na mene... Uz ovo FD ion+ 860p ide 10 godina garancije, kažem samo da ne bih koristio napajanje koje je starije max 5 godine u novi build.
Inače me je izneo okruglo 125e sa nekim newsletter vaučerom, Seasonic plus PX I Corsair RMX u 850w izvedbi su 30 tj 45e više. Pritom su sva 3 tu negde identična po spec-u, FD je najtise I najmanje se greje, mada ima i svojih manjih nedostataka... Jedino što je High Power OEM
 
Ne razumem opsesiju bukom. Napajanje će biti tiše od procesora i grafike, pogotovo tokom igranja. A i gro boljih napajanja su čujna samo na 75+ % opterećenja.

@Yojimbo

Zaboravih da si u inozemstvu, lol. Ovde Fractal ima samo 5 godina i skup je...ako je kao kod tebe, onda jeste bolja kupovina. Mada bih ja radije Prime PX-750 ali ko zna koliko košta...
 
Koliko sa video iz testova, 650w gold radice super, cak i 550w gold ali 650 je neka slatka sredina, 750w je za one koji bi da se opuste. Neko ko ne overklokuje, mozda i 550w bude taman.

Nzm zasto ali Origin PC gura samo Corsair napajanja, ili su toliko dobra i kvalitetna ili samo imaju ugovor sa njima.. :D

Ja posto planiram da uzimam komp po izlasku novog Ryzena i verovatno 3070 ako ne uleti neki dobar polovan deal, gledao bih FD, BeQuiet i Seasonic.. I eto sad mozda i Corsair.

Seasonic G550W 80+ Gold imam vec 7-ma godina, tako da sto se tice kvaliteta, nema greske!
 
Poslednja izmena:
^
Treba ispratiti situaciju sa odredjenim modelima, kada sam sada jurio za napajanje videh da su SS i Corsair vrsili opoziv za neke svoje modele i izbacili nove refresh.
BQ bih generalno izbegao jer je prilicno precenjen brend i po specu ima boljih i jeftinijih na trzistu iako imaju neke kvalitetne proizvode.
Sa Seasonicom nema greske, cak Corsair koristi rebrand njihove Titanium serije...

@dovla83

Minimalno losije na papiru (da ne nabrajam sve stavke) i sto se da ispraviti od Fractala (odnosno od OEM-a, posto je radjen review prosle godine moguce i da vec jesu peglali jer je nakratko bio zastoj zaliha), za korisnika sumnjam da su vidljivi. U svakom slucaju je konkurencija doticnim iz platinum serije i pritom je jeftinije (solidno su skocile cene od proleca, bas lepo tajminrano za nove grafe koje traze malo jaca napajanja).
Fractal je dovoljno reputabilna kompanija i ne verujem da bi sebi dozvolila proizvodnju skart produkta. No dobro mozda i gresim...
 
Svaki brend ima vrh i dno.Ne vezuj se za ime.Nije isto najbolja kupovina na Madagaskaru,Balkanu il gde već.Cene znaju da variraju,sto je danas dobra kupovina sutra vec mozda i nije,ili ima bolje.Čak se sveukupna ocena kod pojedinih delom zasniva na ceni.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Definitivno sam odlucio, uzimam Fractal ION 860 ili Corsair HX, od Seasonic Focus PLus sam odustao jer su ljudi prijavljivali da su imali probleme sa tim modelom , ne znam da li je problem resen u medjuvremenu ali ne bih da rizikujem i da se kasnije cimam oko reklamacije

https://linustechtips.com/main/topic/1040442-seasonic-focus-plus-gold-850w-why-is-this-a-bad-psu/
https://www.guru3d.com/news-story/s...us-plus-psu-has-gpu-compatibility-issues.html
https://www.techpowerup.com/forums/...us-encounter-gpu-compatibility-issues.249838/
https://hardforum.com/threads/seasonics-focus-plus-psus-may-have-issues-with-certain-gpus.1972348/
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno