Šta je novo?

Napajanje za RTX 3080

TT GF1 i Hydro G (samo G, bez ostalih dodataka) su oba dobra, svejedno je manje-više...koje ima veću garanciju. Trenutno nećeš moći da nabaviš ništa iz HU, inače...

Mislim da se ne isplati toliko više za Corsair.
 
Sto se ipona tice, ovo ti je dobavljivo, podelis cenu sa 350 i to bi trebala max cena da bude, moze samo manje, ali sve zavisi od prodavca do prodavca sem ako nisu nesto menjali u zadnje vreme.... Kod nekih povoljnijih je ovo moglo da se deli i sa tipa 380-390...

Sva napajanja su sa 5 godina garancije i cenim da su ok izbor, samo treba izabrati najbolje u odnosu cena/kvalitet.

EDIT: sto rece covek, najverovatnije nista ni ne moze da se nabavi iz HU dok je ovakva situacija, a i slozio bih se da je 80-90e mozda previse doplate za corsair.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210317-115411_Chrome.jpg
    Screenshot_20210317-115411_Chrome.jpg
    97.4 KB · Pregleda: 28
Poslednja izmena:
Uglavnom se nista ne moze nabaviti bar do pocetka aprila, jedino ova dva (TT GF1 i HX850) sam uspeo kod jednog coveka naci da mogu biti dostavljena u toku naredne nedelje...

Dakle, opcije su Hydro G za 160e uz 5 god garancije iz radnje i ove dve varijante iz HU uz dvogodisnju garanciju - TT GF1 155e i HX850 240e.
Mislim da mi se Hydro najvise isplati zbog garancije + stiglo bi vec sutra...

Edit. sad mi poslase iz radnje mejl da je dostupno i Antec HCG850 Gold za 150e uz 10 god garancije.. Valja li to cemu?
 
Krajem 2006 sam kupio 5 komada hx520 (bila je neka šema, nebitno, dobijala se super cena (ako se dobro sećam CT je bio ?)), i što bi ono rekli, nisam se više osvrtao. Ništa što sam od njih uzeo nije mi napravilo nikakav problem, tako da sam ja totalno fanboj, pa računaj da moja preporuka za HX ide odatle. Ustvari ne, preporuka ide za HXi :)
btw, od tih 10 520ki, jedna je još kod mene u kući, kod klinca u računaru, a on nije bio ni u planu kada je napajanje kupljeno :)
Nadam se da neće ispasti nametljivo, ali zvuči mi neverovatno da pri nabavci napajanja gledaš na razlike u ceni od ~50e, a planiraš da kupiš grafičku od 2000e.
 
250e za HX850??? Ouch...
Bacim pogled na cene za DE/AT i sve je jasno....za te pare Corsair ax850/BQ dpp 12 850w ili ovo moje hx1000 + corsair custom sleeved kablove mogu da dodam...
RMX850 je 145e trenutno, realno vise nego odlicna i dovoljna opcija za 90% korisnika... Sve preko te cene placas jedino ako si primoran ili "entuzijasta"... Madjari kvalitetno deru...

Adata XPG (seasonic), TT gf1/Gold (cwt=corsair=enermax rev df) su isto ok opcije, cak i Fractal ion+ (mozda i najbolja opcija do 180e) uzeo bih ispred FSP-a ako bas mora...
FSP je ok ali kraca garancija + su bucniji od konkurencije u tom segmentu... Ako ides na FSP vidi makar BQ, ista je platforma ali bolji/tisi fan i garancija bi trebalo da je 5 godina...

+edit
Btw gledam na iponu - RM750x, SS Prime PX750, SS GX850/1000, Asus Strix 750/850 su isto ok opcije...
250e za hx850 je previse... bolje pojuri Fractal Ion+ sa punom garancijom ako imas u Srbiji jos...
 
Poslednja izmena:
Krajem 2006 sam kupio 5 komada hx520 (bila je neka šema, nebitno, dobijala se super cena (ako se dobro sećam CT je bio ?)), i što bi ono rekli, nisam se više osvrtao. Ništa što sam od njih uzeo nije mi napravilo nikakav problem, tako da sam ja totalno fanboj, pa računaj da moja preporuka za HX ide odatle. Ustvari ne, preporuka ide za HXi :)
btw, od tih 10 520ki, jedna je još kod mene u kući, kod klinca u računaru, a on nije bio ni u planu kada je napajanje kupljeno :)
Nadam se da neće ispasti nametljivo, ali zvuči mi neverovatno da pri nabavci napajanja gledaš na razlike u ceni od ~50e, a planiraš da kupiš grafičku od 2000e.

Ma za graficku mi se otvorila bas povoljna varijanta, izaci ce me oko 1000e... Da je 50e razlike, uzeo bih Corsair, ovako 90e + znacajno kraca garancija me bacaju u rebus...
 
Ma za graficku mi se otvorila bas povoljna varijanta, izaci ce me oko 1000e... Da je 50e razlike, uzeo bih Corsair, ovako 90e + znacajno kraca garancija me bacaju u rebus...
Razumem, ja sam odustao neki dan od hx750i jer je cena kod mađara otišla skoro 40% gore u roku od mesec dana.
Nego što ja kada zamišljam vas što sada kupujete 3xxx/6xxx karte kako posle igranja za svojim PC sednete u svoj Tesla S i odvezete se 500m niz svoje dvorište da se bućnete u svom olimpic size bazenu. krastavac, sry.
 
Ma za graficku mi se otvorila bas povoljna varijanta, izaci ce me oko 1000e... Da je 50e razlike, uzeo bih Corsair, ovako 90e + znacajno kraca garancija me bacaju u rebus...
Idi na TT toughpower gf1 850, ako ide uz 10 godina garancije...

CWT platforma (kao i RMX850) vise i nego dovoljna, cena je korektna ako je 155e...
Ako dajes 60-90e vise onda gledaj vec ka nekom 1kw modelu ako ti se bas daje novac na luksuz ili iz posebnog razloga zelis da ides na odredjene modele...
 
Poslednja izmena:
@Yojinbo

Da po manje-vise istoj ceni mozes da biras izmedju TT GF1, Antec HCG850 Gold i SilverStone Strider Plus ST85F-P, koje bi uzeo?
 
Od ta 3, ja bih GF1.
Opet, zavisi i od garancije...ne bih uzimao neko sa manje od 5 godina.
 
Poslednja izmena:
@Urosito
TT GF1, jako slicno sa RMX850, CWT platforma je u dobroj izvedbi, 10godina garancije, 155e...
no brainer, ne vidim nista u toj ponnudi sto imas do 200e da bi moglo da mu parira i opravda doplatu...

Ja sam bio u slicnoj situaciji jer sam skoro birao izmedju RM850x i hx1000, realno i 850w bi mi zavrsilo posao ali je doplata bila samo 60e (145 vs 204e) tako da ono....
Isto pikiram 3080(ti) ili 6800xt ako iskoci u narednom periodu...
Imao sam i Fractal Ion+860p pre toga ali je prosledjeno burazeru za njegov build, koje sam mozda trebao da zadrzim jer ga nabavio izuzetno povoljno...
 
10 godina neće dobiti na KP ni u ludilu...biće srećan ako mu daju 5 kao na Iponu.
 
Videh sada gore samo 2 godine za GF1 preko madjarske seme... Ali opet nema nista pametnije za te novce... Ti si bese rekao da Fractal 860p kosta preko 20k sa validnom garancijom u SRB?
Ja bih uzeo priblizno kada pazari i graficku, da ako ima coil whine ili gasenja sa 3080 makar proba sa reklamacijom (mada ne bi trebalo da bude problema)

Sledeci put lepo u "sta da kupim" temi, sa konkretnim opcijama, ovako mozemo od 120e do 320e da preporucujemo...
 
Poslednja izmena:
Trenutno i nema Fractala od 860W...

Ja bih mu rekao da uzme GF1 ako ima 5+ god. garancije i ne mrzi ga da čeka ili kod nas FSP Hydro G koji mu stiže za 1 dan i završi posao...
 
Taman sam se javio coveku da porucim GF1, kad mi je poslao jos dve dostupne opcije...

BE QUIET! Straight Power 11 1000W Platinum 210e
CORSAIR RMx Series RM850x 2018 Edition 160e

Sad mi se RM850x cini kao najbolja kupovina, mislim da cu njega poruciti.
 
Koje od ti nudi najvise garancije, koja je najjeftija i mozes najlakse da zamenis/reklamiras?

Izmedju GF1 i RMx850 - isao bih na Corsair. Cak po to ceni bih uzeo opet taj Corsair ispred BQ-a...

Generalno tog BQ-a ima boljih opcija u 1kw rangu... Rmx1000/Hx1000/GX1000, pa cak i njihovu BQ Straight power liniju smatram boljom platformom od te platinum serije.
Nadam se da razumes da nije samo Platinum/Gold rating ono sto utice na kvalitet/pouzdanost platforma iako ima uticaja na neke malo kvalitetnije komponente koje se upotrebljavaju kako bi se postiglio par procenta vise... (i to je zanemarljivo na kraju)

Pitanje je sta jos od komponenti koristis, koji procesor planiras da uparis sa tom 3080 (opet koji model), da li planiras OC CPU-/GPU-a... Za sta koristis komp, koliko ce ti raditi u full load-u CPU/GPU-u...

Primer konkretno zasto sam uzeo hx1000 ispred rmx850 - zbog multi-rail opcije, nesto boljih komonenti (recimo fdb vs rifle fan, dodatnih kontrolera za isti), nesto utegnutije ripple vrednosti, zeljom da ga vozim u passive modu jer se fan ne pali do 500w, nesto kvalitetnije odradjen pcb itd...
Iako ne smatram da je drasticno bolja HX vs RMX platforma (vrlo su bliske) i da nije vredelo te doplate, ipak je razlog gde sam odlucio da kao "entuzijasta" (dalabu/lozana) doplatim tu razliku od 60e jer su meni te neke razlike znacile...


Mada opet ako ti novac/razlika u doplati ne predstavlja problem i ne zelis da razmisljas 1000w i vozi...
 
Jasno sve, hvala na izdvojenom vremenu :)

Za BQ procitah da je u ovoj 1000W varijanti neocekivano bucna, pa me je to odbilo, a i verujem da je 850W sasvim dovoljno za moje potrebe. 3080 ce verovatno biti uparena sa 5800x ryzenom, ne verujem da cu se igrati sa OC, msm da ce mi RMx850 raditi posao, a i 150e je skroz pristojna cifra. Pritom na njega ide 5 god garancije, dok je na BQ 3, tako da sam ga definitivno porucio malopre.
 
Kakvi su Be quiet! Straight Power 11 1000W Gold ili Platinum? Cena za gold kod nas je 32000din
Gold ima kod nas a Platinum kod madjara mada vidim da se ovde pisalo da je mnogo bucno.. Da ga preskocim?
 
Pretpostavljam da ne paše od 850w?Glupo je dati malte ne duplo više para za 150w više ..
Valjda ceš da koristiš svih 1kw.
Trenutno najbolju cenu ima Adata core reactor 850w 110 evra.
 
Poslednja izmena:
Pa realno u ovom momentu necu koristiti, u planu je druga GPU kartica do kraja godine ako se cene malo normalizuju i onda ce mi trebati. Gde ima da se nadje to, pusti mi na pm ako mozes
 
Nabavio sam dve RTX 3080 10g kartice. Hocu da napraivm rig da kopam malo sa njima. Koje mi napajanje preporucujete za njih.
 
Loša ponuda.Tj nema ih.Ako izuzmemo onaj majnerski LC.
Od novih mrka kapa,pretpostavljam da ti ne pada napamet da pljuneš lovu za AX1600i ..
Možda bi mogao da se provučeš na 1200w uzimajući u obzir da će se štrojiti karte za majnovajnje i cpu neće biti neki potrošač.
Od polovnjaka ima enermax platimax 1700w,naravno cene nisu idealne.
Najbolja opcija ići i preko 1200w..tj više vi majneri znate koliko vam srče jedna 3080 .
 
Poslednja izmena:
Nabavio sam dve RTX 3080 10g kartice. Hocu da napraivm rig da kopam malo sa njima. Koje mi napajanje preporucujete za njih.
Realno ces za mining da trosis <600W sa obe kartice, ako ne planiras prosirenje onda ti zavrsava posao cak i 750W. Ako hoces jace onda imas nova LC napajanja od 850 ili 1000w. Vidi kod Joke...
 
Jel valja onaj Kolink KL-850M/Kolink KL-1000M za RTX 3080 i neki 8-12 core?
 
Nazad
Vrh Dno