Šta je novo?

Canon SX 30 is blic

Ja ne znam da postoji bolji third party flash sistem, od Godox-ovih. Njihov najbolji i najpopularniji jeftini blic je Godox TT350c. To malo c znači da je za Canona, a ima istih i za druge sisteme.
E sada, on kod nas košta 100-nak €, sve sa garancijom. Napolju može da se uvija za malo manje od 70€. Ne znam da ima jeftinije.
90% neoriginalnih bliceva da ja znam da fotografi koriste je Godox. Uz Godox-ov povoljni WL komander, Godox blicevi rade i bežično, i to rade jako dobro. Imam dva komada, koji uz Sony A6000 i Godox X1s transmiter, rade jako jako dobro.

Vidim da postoje i Sunpak i Bower, ali em nisu ništa posebno jeftiniji, a ne znam da ih iko koristi.

To ako hoćeš da ti rade automatika i TTL. Ako hoćeš manualno da ga koristiš, radiće bilo koje jeftino kinesko čudo.

Postoje i slave flash-evi koji se trigeruju svetlošću glavnog blica, ali i oni rade u manelnom modu.

Dakle, šta tačno tražiš?!?
 
Hvala na odgoviru!
Ja na svom Nikonu DSLR koristim 685n i radi super, ali bih ocu kupio blic za njegov powershot koji nije DSLR. Sad da li ima veze sto nije klasican DALR, ali svakako ima hotshoe za blic
 
E pa eto. Nema veze što nije deseler, ako je to standardni Canon hot-shoe. Proveri da li podržava TTL.
Third party blic, da ima TTL i dedicated hot shoe, ne znam da ima za manje od spomenutog Godox-a a da valja. Bar ne kod nas.
 
Poslednja izmena:
Sada još dokupi ćaletu i WL comander za taj blic. Radi jako dobro. U zatvorenom prostoru, ćušneš blic u neki budžak da puca u plafon, a ti kadriraš kako hoćeš i odakle hoćeš, i on uvek eksponira kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno