Šta je novo?

Facebook reklamiranje problem

toxicm

Slavan
Učlanjen(a)
25.01.2012
Poruke
2,406
Poena
255
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 7700 / LC-CC-120
Matična ploča
Asus H110M-C
RAM
Kingston HyperX HX424C15FB/8 8GB DDR4 2400MHz CL15
GPU
XFX RX470 4GB RS Triple X
Storage
SSD CT250GB BX100 + HD WD500GB + 320GB
PSU
Chieftec ELP-700S 700W
Kućište
Chieftec LF-02B
Monitor
Samsung T220
Ostale periferije
WF TV2000XPG, P217D
Laptop
Asus ROG Strix G15
Mobilni telefon
Pixel 6a
Pristup internetu
  1. ADSL
  2. Mobilni internet
Ortak mi je zapatio problem. Instalirao je Win10 od_ko_zna_gde sa nekoliko trojanaca... Pritom, slikar je i koristio je par puta neko sitno reklamiranje za promociju izložbi na Facebook-u i Instagram-u. Za plaćanje je koristio PayPal povezan sa karticom sa tekućeg računa u banci. Sinoć mu je stigla poruka od banke da mu je skinuto 1000 dinara, pa ubrzo zatim još 1000. Srećom, podigao je većinu novca sa računa, ostalo mu je samo tih 2 i nešto hiljada, pa je na dalje dobio par poruka o odbijenoj isplati. Našao je da je zaduženje neko Facebook reklamiranje satova sa njegove stranice sa slikama. Otkačio je prvo karticu sa PayPal-a jer mu uskoro stiže nova uplata, kasnije smo poslali i Facebook-u dve poruke da je prevaren. Međutim, njemu i dalje ide zaduženje na Facebook-u od reklamiranja. Nema mogućnosti da se reklamiranje obriše, jer ima zaduženja, a i ni da se stopira (što mi nikako ne razumem kako, zašto). Fcb prijavljuje grešku sa naplatom, međutim zaduženje i dalje ide. Rekao sam mu da danas izjutra ode u banku da vidi da li je pokušana naplata i van PayPal-a sa računa i da vidi i s njima šta može dalje, a da potom prijavi i policiji jer ne znam kako drugačija da se stopira ovo zaduživanje na Fcb-u.

Jel' imao neko sličnih problema, ja sa ovim nemam nikakvog iskustva?
 
Nisam imao sličnih iskustava ali je manje više uradio sve što je mogao. U podešavanju ad accounta je moguće postaviti limit za naplaćivanje reklamiranja. Mislim da posle potrošenih prvih $250 Facebook sam podigne limit na $50 tako da bi i to trrbao smanjiti koliko god može jer iako je kartica "otkačena" sa paypala i čak iako nema para na paypal balance-u, Facebook će dozvoliti zaduživanje u iznosu limita.

Malo mi je nejasno kako se njegov ad account zadužuje a on ne vidi te reklame u svom ad manageru. Istina ni ja nisam neki ekspert u ovome, samo naglas razmišljam.

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Stavio sam mu ja odmah limit na 40 dolara, očistio viruse i izmenjao lozinke, i tu je i stalo izgleda, malo preko otišlo. Vide se reklame u ad manager-u, ali ne mogu da se stopiraju, nema uošte te mogućnosti. Ne daje ni da se obrišu zbog dugovanja. Blokirao je kartice i prijavio policiji. U banci su mu rekli da će mu vratiti i potrošeni iznos, a policija poslala izjavu Odeljenju za visokotehnološki kriminal u BG-u. Iz Facebook-a za sada nema odgovora.

Najviše me iznenadilo to što ne možeš da stopiraš reklamiranje, nego ti Fcb pravi zaduženje i kada nemaš novca.
 
Poslednja izmena:
Nisam imao sličnih iskustava ali je manje više uradio sve što je mogao. U podešavanju ad accounta je moguće postaviti limit za naplaćivanje reklamiranja. Mislim da posle potrošenih prvih $250 Facebook sam podigne limit na $50 tako da bi i to trrbao smanjiti koliko god može jer iako je kartica "otkačena" sa paypala i čak iako nema para na paypal balance-u, Facebook će dozvoliti zaduživanje u iznosu limita.

Malo mi je nejasno kako se njegov ad account zadužuje a on ne vidi te reklame u svom ad manageru. Istina ni ja nisam neki ekspert u ovome, samo naglas razmišljam.

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Da li znaš možda na koliko dana vrše naplatu reklama?
 
Trebalo bi da se naplati kada dodje do threshold-a ili na mesecenom nivou. Konkretno, razloge naplate mozete da vidite u Billing section-u. Kod ovog problema, verovatno nece dati da se izbrise cela kampanja, ali bi trebalo da moze da se pauzira.
 
FB prvo validira karticu, 1 dolar pa vrati, onda imas limit od 10-20 dolara do naplate koji se polako dize kako i budzet raste. Postoji mesecna naplata, svako ima dan u mesecu kada mu ide naplata, npr 21. 4. i tada FB skida sve potroseno do tog datuma. Ukoliko se ranije dodje do FB limita skida se tada i resetuje se. Ocigledno je njemu limit FB bio 10 dolara i otud vise skidanja po 1000 dinara.

FB nema uvid u stanje na racunu korisnika i ide na "poverenje" da korisnik ima sredstava za oglasavanje...

Proveri da nisu vezali jos nekog korisnika za tvoj ad acount jer to je jedina varijanta da ti ne mozes da u bilo kom trenutku zaustavis kampanju cak i ako postoji dug. U Ads Manageru Ad account roles mozes videti to.

U svakom slucaju, policija tu nista nece uraditi a ti pisi FB podrsci da zaustavi kampanje, preko live chat-a naravno.
 
Mene najviše zanima da li oni imaju neku "dodatnu" naplatu sem reklama koji sam ja pustio?
 
Nisam siguran da sam shvatio na sta tacno mislis pod dodatnu naplatu, ali platices samo onoliko koliko potrosis kroz reklame...
 
Mislio sam na to da li imaju neke dodatne procente? Tipa potrošim 50e na reklame oni na to dodaju 10% neki porez-procenat
 
Nazad
Vrh Dno