Šta je novo?

Windows 10 neće da se butuje sa dva diska u kompu!

Skyw@lker

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2003
Poruke
908
Poena
630
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 5 3600XT + Cooler Master Hyper 212 RGB
Matična ploča
Asus TUF Gaming B550M-Plus
RAM
DDR4 16GB (2x8GB kit) 3200MHz CL16 HyperX Fury RGB
GPU
MANLI GeForce® GTX 1070Ti 8GB GDDR5
Storage
Kingston 1TB M.2 NVMe SA2000M8/1000G + Western Digital 4TB + 2 x WD Elements 8TB
Zvuk
AV Yamaha RX370
PSU
Seasonic 850W
Kućište
Fractal Define R4 Black Pearl
Monitor
Gigabyte M27F
Miš & tastatura
Logitech K350 + Logitech M705
Ostale periferije
PS5 , Xbox Series S
Laptop
Acer ES1-432
Mobilni telefon
Samsung S21 FE
Pametni uređaji
Hawei Watch GT 3 Pro, Huawei Body Fat, Xiaomi Mi Kettler
Steam
markov211
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav dragi ljudi - dakle treba mi pomoć!

Do danas je sve radilo ok, a od popodne "pakao" :mad: Naime u mojoj mašini iz potpisa na SSD-u je Windows 10 a na Seagate od 4TB mi je drugi disk namenjen za storage (oba diska su unutar kućišta). Sve je radilo ok, a danas upalim komp neće da se butuje Win!!! Samo vrti ono učitavanje, probao sam safe mod, probao boot sa flash-a, sa diska ništa! Na kraju sam fizički "otkačio" Seagate i ušao u Win ko iz topa! Posle toga sam čačkao po Bios-u ali ništa, sa tim diskom unutar kućišta ne podiže se Win kao da je "omađijan" :D

Ostaje mi samo da taj disk probam u nekoj drugoj mašini, jer su mi tu baš bitni podaci... :(

Svaka sugestija, pomoć ili savet je dobro došao...
 
Taj hard disk mozda ima neki problem, probaj u drugoj masini ili skini Sergei Strelec alat na USB pa probaj sa njim test.

Disk izgleda ima neki kvar definitivno jer sam ga probao kod burazera u mašini i ista stvar se dešava... Hvala za savet!
 
Da nije neka particija na Seagateu postala aktivna (active partition), pa uzalud trazi na njemu Win kojeg nema?
 
Kontroler na ploči može da ublokira samo kvar kontrolera na hard disku
 
Nazad
Vrh Dno