Šta je novo?

Grafika ispravna ili poluispravna?

cilebg

Cenjen
Učlanjen(a)
29.07.2008
Poruke
589
Poena
169
drugari, ako neko zna otprilike sta da ocekujem, super!
pre 3 nedelje predao sam grafiku gtx 1070 u servis kupljenu kao b robu u winwinu....radila je super, ali nzm koji me vrag terao da cackam opcije u biosu maticne uefi i compatibility support module i svasta nesto pripremao sam se za hackintosh 10.13.6 jer nvidia nema podrsku za noviji MacOS... Po restartu racunar nije hteo da se startuje, nije bilo slike na monitoru, samo 3-4brza beeepa.... vadio bateriju maticne pokusao da resetujem bios, cak sam i kupio novu u nadi da cu resiti problem....bios je izgleda i dalje ostao "tupavo zaglupljen" ..nisam imao kod koga da probam kartu ali tipovao sam da je ona, jer ko zna kolko je rudarila pre neg sam je ja uzeo a uz to i ja sam je akao samo tako.. dan posle toga sam je odneo jer je godinu dana pod garancijom...da ne duzim
posle 20 dana stizu mailovi od ww..."
"
Postovani,

Proizvod na prvom testu nije pokazao navedenu nesaobraznost te Vasa reklamacija nije uvazena.
Zbog dobrog korisnickog iskustva, uredjaj cemo ostaviti na dodatnim testovima i naknadno cemo Vas obavestiti o konacnom rezultatu testa i resenju Vase reklmacije. Molimo za jos malo strpljenja I razumevanja. "
posle cega ih ja pitam da li to znaci da je ispravna pa greskom doneta u servis ili ne
a oni ce "
Poštovani,

veoma nam je žao što nismo u mogućnosti da pozitivno odgovorimo na Vaš zahtev. Uveravamo Vas da je cilj kompanije "Tehnomanija" da svaki kupac koji nam se obrati bude zadovoljan, ne samo kupovinom artikla već i celokupnom uslugom u želji da zadržimo verne kupce i gradimo profesionalan i gostoljubiv odnos.

Kao što ste već upućeni, Vaša reklamacija je odbijena, budući da je Vaš uređajem neadekvatno korišćen.
Po pristizanju uređaja iz kontrolnog servisa, bićete naknadno obavešteni o načinu preuzimanja
" sta ovo znaci? da ocekujem ispravnu kada stigne u radnju kroz par dana?

PS: napomena ....jutros probam praistorijsku 8600gt na mojoj ryzen masini...i opet isti simptomi...4 brza bipa dok posle 4-5 restarta pisalo mi je da je uefi driver nekompatibilan i ponudilo da resetujem bios sto sam i ucinio......posle toga sve ok sa masinom i starom grafom... ploca je asus prime b350 plus...jedno 10 puta flesovan bios..
 
Standardne "ne kupovati kod tog tria" poruke. Sa njima se ne zna da li su je zaista testirali ili nisu. 20 dana je prošlo, pa možda i jesu, a možda i nisu. Čekaj sad da ti je vrate, proveri serijske brojeve dok je preuzimaš (radi reda) i probaj grafiku na nekom drugom (novijem) kompu. Ako ni tu ne vergla, ponovo reklamiraj.
 
Neverovatna bahatost.

Sreća pa pratim ovde situaciju pa ni ne pomišlja da kupujem ništa kod njih. Mada ništa ni kod nas uopšte neću ni kupovati od sada.

Samo po nižoj ceni sa radnom garancijom i teraj, razliku u budžet kada se jednom pokvari, mada bih radije i doplatio da nemam posla sa takvim hohštaplerima. Zdravlje nema cenu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno