Šta je novo?

2k/4k video na 1080p monitoru?

Skamer

Poštovan
Učlanjen(a)
24.02.2019
Poruke
481
Poena
80
Gledao sam ponekad kvalitetne video sminke na YT koji imaju vecu rezoluciju nego moj 1080p monitor, cini mi se da je bolja slika, ali mozda se i varam, jer nema fizickih mogucnosti da bude bolja nikako. Sta mislite, ima li nekih benefita kad gledas video koji je iznad 1080p kvaliteta ili samo dzaba trosim vise interneta?
 
Kako nema mogućnosti da bude bolja slika? :)

Najviše zavisi od downscalling algoritma kakav će biti izgled downsample-ovane rezolucije i kvaliteta slike. Često će taj kvalitet biti bolji. Koliko ko primećuje, to je već od osobe do osobe jer ima ljudi koji dodatne detalje ne mogu da primete, sede daleko od monitora, itd.
 
Kad pustim SK 4K na 1080p tv-u slika je vidno bolja od 1080p videa. I ja sam mislio da je 1080p rezolucija ograničenje ali očigledno da nije.
 
Joj gledao sam na YT neka dva Slow Mo Guys videa sa šljokicama i sa vodom. Niisam verovao koja je razlika pustiti video na 4K i 1080p iako mi je 1080p monitor.
U momentima kada su se šljokice ili voda kretali po ekranu, na 1080p je sve bilo mutno, pikselizovano i nejasno, dok na 4K je izgledalo sasvim pristojno i veoma detaljno.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
hahaha e sad samo zamisli da imas 4k monitor od 27 inca, koliko bi to izgledalo cisto i ostro. vec se kajem sto kupih ovaj 1080p monitor, trebao sam 2k. :(
 
Nazad
Vrh Dno