Šta je novo?

Microsoft Edge - java

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Drugar koristi usluge online bankinga koje zahtevaju koriscenje internet explorera. Misleci da je edge noviji explorer pokusavao sam da mu pomognem da to namesti,a li bezuspesno. Stalno je izbacivao da nesto nije u redu sa javom. Onda mi je palo na pamet da posto smo vec reinstalirali javu 100 puta, pokusam da ividm da li mozda sam browser blokira javu. Cak sam na internetu nasao neka upustva kako se to radi, ali to u edge-u nisam uspeo da nadjem. Onda sam iscackao iz naftalina bas explorer gde sam uspeo da omogucim javu i banka je proradila. Sad me interesuje da li neko mozda zna kako proveriti da li edge negde u podesavanjima blokira javu i to odblokirati, jer ipak je bolje da koristi edge nego explorer.
 
Edge je baziran na Chromium-u. Dakle, to je u suštini isto što i Chrome... A Chrome je još pre nekoliko godina napustio podršku za NPAPI, tj. samim tim i za Javu. (I Firefox isto, nešto malo posle Google-a.)

Neki Chromium bazirani browseri imaju ugrađenu mogućnost da simuliraju Internet Explorer, a postoji i extenzija za njih - "IE Tab", koja to radi.
... Međutim, ta ekstenzija je pre bila freeware, a sad se plaća. Pa tu i ne radi baš sve kako treba. Ona koristi IE engine... a koji će ti onda đavo ekstenzija u Chrome-u i otvaranje novog tab-a, kada možeš jednostavno da uključiš IE - i to je to, kada ti treba Java, Silverlight isl.
 
The following list of web browsers support all NPAPI plugins:

360 Secure Browser
Basilisk
CometBird
GNOME Web
Konqueror
K-Meleon
Maxthon
Midori
Pale Moon
UC Browser
Uzbl
Waterfox (Allowing running of all 64-bit NPAPI plugins
 
Edge je baziran na Chromium-u. Dakle, to je u suštini isto što i Chrome... A Chrome je još pre nekoliko godina napustio podršku za NPAPI, tj. samim tim i za Javu. (I Firefox isto, nešto malo posle Google-a.)

Neki Chromium bazirani browseri imaju ugrađenu mogućnost da simuliraju Internet Explorer, a postoji i extenzija za njih - "IE Tab", koja to radi.
... Međutim, ta ekstenzija je pre bila freeware, a sad se plaća. Pa tu i ne radi baš sve kako treba. Ona koristi IE engine... a koji će ti onda đavo ekstenzija u Chrome-u i otvaranje novog tab-a, kada možeš jednostavno da uključiš IE - i to je to, kada ti treba Java, Silverlight isl.

E hvala ti. Da sam ovo znao pre nekoliko dana ustedeo bih par kg zivaca i dosta vremena. :)
 
Nazad
Vrh Dno