Šta je novo?

Preusmeravanje jednog kanala kablovske tv

mikele

Čuven
Učlanjen(a)
09.02.2002
Poruke
424
Poena
620
Pozdrav svima



Potrebno mi je da pokušam da nađem način da jedan kanal kablovske tv preusmerim odnosno podelim sa jedne lokacije na drugu, putem interneta, očigledno jer su lokacije udaljene park km jedna od druge. Konkretno, dete je vezano za jedan dečiji kanal koji redovno gleda kod mojih rođaka a pošto kod kuće imam drugog distributera kablovske televizije taj isti kanal nemam u ponudi.

Šta je uopšte potrebno za to od softvera, hardvera, i kako može da se izvede? Da napomenem da kod kuće imam broadband internet i koristim Kodi na android tv box-u. Televiziju jako retko gledam, ali ovo bi mi ipak bilo od značaja.

Verujem da je sličnih pitanja bilo, verovatno i rešenja, pa ako neko već zna neko, bio bih zahvalan da mi ovde linkuje teme vezano za ovu problematiku ili da konkretan odgovor.


Hvala!
 
Mozda najbolje resenje da taj kanal nadjes na netu (strim tog kanala) i gledas na racunaru, mobilnom ili bilo kom smart uredjaju

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Pisano jeste ... pitanje je sa kog provajdera zelis.

Ako je na klasicnom kablu (koaksu) onda moze ako je sa Telekoma tj sa optike onda ne znam kako bi to moglo (imam neke kombinacije u glavi ali suvise komplikovano ... i sam bih odustao od takvih resenja)

Ako je sa kabla treba ti uredjaj koji moze da pusti stream tog kanala kroz mrezu i van nje,

Uredjaji koji bi to podrzali su napr. neki externi box ili pc dvb-c kartica, uslovi da imas javnu ip adresu sa tog mesta odakle zelis da prosledis taj kanal, hm moze i sa natom ali onda vise igranja ...

Dok nemam vise informacija ne mogu ni tacno da ti kazem.
 
Verovatno jedan od ona dva dečija kanala sa SBB koji su valjda njihova ekskluziva. Najlakše bi bilo da mu rođaci ustupe šifru za EON aplikaciju pod uslovom da nisu blokirani kad se koristi internet drugih provajdera.
 
Hvala puno na odgovorima.

Dete gleda Baby tv, ponekad Nick jr sa SBB-a koji je kod mojih, dok ja kod svoje kuće imam nekog jeftinog lokalnog distributera kablovske televizije koji neće još dugo da radi, verujem, ali meni je za sa sad ok, jer ima i tu još par dečijih kanala a i ja pogledam vesti par puta nedeljno. IPTV me ne zanima, ne gledam tv kako rekoh gotovo uopšte pa smatram da mi dodatni mesečni izdatak za tu uslugu nije razuman. Internet je VDSL i radi sasvim zadovoljavajuće za moje potrebe.

Imam Kodi na android box-u koji uglavnom služi za youtube i očekujem da bi to možda moglo da bude rešenje za ovu dilemu gore. Radi lepo, prakticno za svaki tv kanal preko interneta koji sam probao da gledam preko njega.

Imam i satelitsku antenu, a pozicija kuće je takva da sam na nadmorskoj visini vecoj barem 100m od ostalih gradskih lokacija koje su mi time praktično na dlanu (ako neko upucavanje lokalnog wireless signala treba da dođe u obzir).

Da napomenem da na lokaciji sa SBB kanalom uz tv postoji i računar sa tv karticom.


Ne bih se opterecivao previše, šanse su da će dete i da preraste Baby tv dok ja nađem rešenje, :d ali me ipak zanima, koje bi bilo mogućnosti ako uopšte postoje.
 
Kao sto ti je @snow381white napisao, i jedan i drugi kanal rade na eon-u na mts internetu.
 
@mikele snimi 10 sati sadržaja sa Baby TV na fleš i pusti da se vrti na TVu.

Mi smo tako vrteli pre 12-13 godina 2 DVD sa Nodijem
 
Tako nekako.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Kao sto ti je @snow381white napisao, i jedan i drugi kanal rade na eon-u na mts internetu.


Tako je,to sam naveo i sam, da hocu da preusmerim sbb kanal. To je konstatacija. A predlog za resenje problema koji sam opisao na pocetku teme je...?
 
@bgking, nuk


Prosta ideja,slazem se, hvala. Da zamolimo baku da snima za nas. ☺

Moze da posluzi kao resenje ali mislim da bih ipak voleo da nadjem nesto sofisticiranije.
 
To deljenje šifre radi "legalno"? Neće biti problema ako se vidi da se loguje sa različite lokacije? Ne bih da baki napravimo problem zbog neke vrste zloupotrebe.
 
Radi tako da niko ne mrači, a i ne može da mrači, već limitiraju sa ip opsezima i koji kanal na kojoj mreži radi i ne radi. Ne dirati dalje ništa sa mojsbb portala (naprimer) jer sa tim login podacima možete da menjate/dodajete/oduzimate podosta stvari i generalno važi da se login podaci ne daju osobama od nepoverenja.
 
Hvala Vam puno svima na odlicnim odgovorima.

Sve sam pomalo probao od vasih saveta i sve je pomoglo bolje od inicijalne ideje koja je, priznajem,bila isuvise komplikovana. ☺
 
Nazad
Vrh Dno