Šta je novo?

MS Office - najjeftinija opcija za pravno lice

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,231
Poena
1,365
Potreban mi je MS Office za 3-4 računara u vlasništvu pravnog lica. Koja je najjeftinija varijanta kupovine ili rente?
Nisam koristio njihov online paket. Neophodan mi je desktop Excel, sve ostalo je manje važno.
Vidim da ima neki paketi za 12.000 dinara godišnje, do 5 računara, ali piše "1 korisnik". Predpostavljam da je to nelegalno da se koristi na više računara istovremeno?

- Mora MS
- Mora legalno
- Plaćanje preko računa
- Što jeftinije
 
Na duze staze (3 i vise godina) je najjeftinija varijanta h&b fpp. Ne vezuje se za racunar, pa ga koristis trajno. U svakoj varijanti ti treba 5 licenci za 5 korisnika...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trajna licenca se isplati možda posle 2,5 godine (košta oko 30.000 RSD). S tim što trajno ostaješ na verziji 2019. Kad joj za 5 godina istekne podrška, treba preći na novu. Preplata košta oko 12.000 godišnje po korisniku. To sa brojem računara je malo siva zona. Dok bi ti Microsoft verovatno progledao kroz prste, mislim da bi naša poreska ipak pravila problem.
 
Pomislio sam da možda ima neka fora koja se ne vidi u cenovnicima. Hvala u svakom slučaju.
 
Nazad
Vrh Dno