Šta je novo?

Ruter predaleko za povezivanje, wi-fi pojacivac nije opcija

milosp

Slavan
Učlanjen(a)
12.05.2008
Poruke
11
Poena
304
Imam problem koju vecina resava kupovinom pojacivaca Wi-fi signala, medjutim meni ni to nije pomoglo, pa mi treba savet sta mogu da uradim. Guglao sam, i provereno znam da ako ne nadjem sta mi treba u roku od 10 min, znaci da je bolje da pitam druge. :)

Elem, ruter (SBB) u stanu mi je predaleko, i da bih spojio preko lan kabla kompjuter, morao bih bas dosta busenja i provlacenja kablova da radim, sto mi nije opcija. Wi-fi pojacivac ne pomaze, cak iz nekog razloga i slabiji wi-fi signal hvata nego sam laptop.

Sa druge strane, jako blizu laptopa, imam lan uticnicu u zidu (pored uticnica za struju). Da li to ikako moze da mi pomogne za neko eventualno premoscavanje, ili bih morao da nabavljam novi ruter, pa onda da imam 2? Kako bi onda to funkcioniosalo? Takodje da napomenem, pomeranje postojeceg rutera isto nije opcija, jer mi je u dnevnoj sobi prikacen za EON, itd.



Stvarno puno hvala svima koji ce da odgovore!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Rješenje

Lično koristim ovaj model (samo M4 jer je gigabitni) i pokazao se fantastično.
 
A da probaš sa nekim powerline setom?
Ako sam skapirao, paket sadrzi 2 adaptera. Jedan se ukljuci blizu rutera, iz rutera se lan kabl poveze na njega. Drugi adapter se ukljuci u uticnicu blizu kompa, i odatle izvede jos jedan kabl do kompa.

Jel sam dobro skapirao?

Jel su ovi tp linkovi adapteri losi ili? Nisam video tendine u nasim prodavnicama, koje hvale.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Tačno tako, ja koristim tp link av600 ali za prenos mts iptv u drugu kuću i odlično se pokazao. Imaš i one malo skuplje setove gde jedan adapter može da šalje i wifi. Pogledaj po netu...
 
A sta je sa tom lan utičnicom kod laptopa?
Znaš li kuda ona vodi? sigurno ne visi samostalno.
 
Nazad
Vrh Dno