Šta je novo?

X299 ploca i 7920x ili x399 i neki Ryzen 1 ili 2 serije

lesa84

Poštovan
Učlanjen(a)
21.04.2016
Poruke
181
Poena
95
Instalirao bi Vmware i nekoliko VM-a sa eSxi i Hyper-v. Recimo 64Gb ram-a kao kucni lab. I da li uopste idem u dobrom pravcu ili izabrati neku drugu konf? Inace Asus Mark II i 7920x imam za 520 eur dok x399 Aorus pro i 1950x za 450.
 
Instalirao bi Vmware i nekoliko VM-a sa eSxi i Hyper-v. Recimo 64Gb ram-a kao kucni lab. I da li uopste idem u dobrom pravcu ili izabrati neku drugu konf? Inace Asus Mark II i 7920x imam za 520 eur dok x399 Aorus pro i 1950x za 450.

Nisam ekspert za takav usage case, ali posto kazes da ti je za kucni lab, i posto procenjujes da bi ti 12 jezgra i 64GB RAM bilo dovoljno resursa, sto ne bi isao na X570 i Ryzen 9 3900. Mozda bi ti ta varijanta bila najjeftinija, a koliko mi se cini performanse ne bi kaskale u odnosu na Intel varijantu. Pored toga imao bi daleko hladniju i tisu masinu. U slucaju da ti treba upgrade kasnije, imas 16-jezgrani Ryzen 9 3950, sto je samo 2 jezgra manje od X299 varjante, ali si ogranicen na 4 slota za memoriju i dual channel(sto nisam siguran koliko utice na vmware).

Ako mislis da bi ti broj PCI-E laneova ili broj jezgara kasnije moglo biti ogranicavajuci faktor onda definitivno idi na Threadripper. Iskreno ne vidim ni jednu varijantu gde ti se X299 vise isplati za taj usecase, posebno kad je to najskuplja varijanta.
 
Planiras da instaliras ESXi direktno na mašinu ili da radiš neku nested virtuelizaciju?

Šta ćeš dizati od VMova i koliko resursa očekuješ da troše?

Ako ideš direktno ESXi na mašinu, izguglaj koji je hardware bolje podržan - uključujući GPU passthrough I IOMMU ako ti to treba npr.

Ja lično (na mašini iz potpisa) držim Windows 10 sa HyperV i imam nekoliko virtuelnih mašina - domen kontroler, par Win 10, 5 Exchange servera (2010 i 2016 sa par test mailboxova) i još nekim test mašinama. I dok se na primer 7-8 takvih mašina vrti u pozadini (uglavnom zderu RAM, CPU malo) ja imam otvoren Firefox sa 100 tabova prosečno i Chrome I jos dosta manjih i većih aplikacija (Teams, Skype, Skype for Business, Outlook, po neku RDP sesiju, Word, etc.) i sve radi OK. Čak ni ne gasim te mašine niti bilo šta drugo kada igram WoT, Shogun 2, Total War Troy ili nešto slično i sve radi bez problema.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno