Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Koštala je koliko je koštala iz dva razloga, da se sa tim brute-force pristupom osvoji tržište, koje održavaju do danas. Drugi razlog je SEKA koja je tada počela da dominira i kojom su poplašili ljude da čuvaju pare u slamarici, što je razlog zašto je i naredna generacija bila jeftinija.

Ta 2 razloga se zovu Radeon 3870 i 4870 koji su izdati iste godine i bile kartice izuzetne vrednosti. nVidia je tada upala u spiralu "megaGPUa" sa Teslom i Fermijem. Tek su sa Keplerom vratili stvari na svoje mesto. Zapravo se AMD bolje snašao a nVidia je G92 izdavala 3 puta - kao 8800GT, 9800GTX i GTX 250.
 
Ovako se bore protiv rudara :S:
 
Sto bi se borili protiv rudara, to bi bilo isto kao boriti se da zaradis manje para.

Cenim da ce doci na 5-10% od 3080, uz cenu od oko 600e, bice to daleko bolja kupovina od 3080 za 750+
 
Moze li ukratko ako si vec gledao, ne gleda mi se 21min, verujem da sve staje u 5 recenica...
 
Poenta tog videa je da ti za najjacu (a i malo slabiju) AMD gfiku treba napajanje koje pored kompa moze da napaja i frizider…
 
Mislis na Nvidiu, posto trenutno 3000 serija ima peakove i do 450-500w
 
Ja se ne sećam kada je poslednji put high-end Radeon vukao manje od 300W (R9 290X, Fury X, Vega 64, Radeon VII). Takođe, ako 40 CU (5700 XT) vuče 220-250W, ko očekuje manje od 320W za 80CU model? I na kraju, kao što reče čovek, sada opušteno mogu da nasviraju do 350-400W, kad ni konkurencija nije bolja

Edit:
Možda nije najbolja tema, ali Facebook ima AI tehnologiju koja je konkurent DLSS-u i ne zahteva poseban hardware
https://www.youtube.com/watch?v=OzHenjHBBds
 
Poslednja izmena:
Dobro rečeno, očekuje se potrošnja u skladu sa tradicijom.
 
Za sad sve lepo izgleda, ostaju cene i u drugom planu kako radi rt i neki pandan dlss-u pre njega...
 
Ostaje da znamo kada će kartice biti na raspolaganju pošto se u svim ovim slajdovima govori o datumu objavljivanja (Announcement Date).
 
Pa rekli su pre konzola, sto znaci verovatno u narednih mesec dana (verovatno druga, treca nedelja novembra).

Vrlo mi je indikativno da ce biti 80CU (6900XT?) karte, po ovim specifikacijama mi se cini da ce ona biti 10-15% iznad 6800XT. Halo proizvod ocigledno, ne znam zasto bi ga predstavljali ako su tu negde sa 3070, kao sto su neki ocekivali/najavljivali.
 
Zato sto smo videli kako radi verzija 2.0 .

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Ne mogu da verujem da ti ne znaš šta se dobija DLSS-om, pa ne mogu ovo tvoje pitanje ni da shvatim ozbiljno.
 
I da li se zna koji cip je u PS5/XBOX?

PS5 je custom dizajn, CPU sa 8 Zen2 jezgara (max 3.5GHz) i RDNA 2 GPU sa 36 CU i max frekvencijom nesto iznad 2.2GHz. Ako me pitas sta ce to znaciti za performanse, I have no idea :D
 
Pa gledao sam, ne pratim ja graficke toliko a u zadnje vreme nesto nemam vremena, zato pitam.
Izvini, DLSS je nVidijina, zaštićena tehnologija renderovanja na nižim rezolucijama i pametnog (uz pomoć veštačke inteligencije) apskejlovanja na visoke rezolucije 1440p i 4K. Zahteva podršku i nVidie i dizajnera igara. Koristi se u veoma zahtevnim režimima renderovanja što u ovom trenutku znači kod primene raytracing-a. Verzija 1.0 je izgledala poprilično loše ali je verzija 2.0 postala veoma dobra, tako da prikaz veoma malo ili nimalo ne zaostaje za nativnim renderovanjem u visokim rezolucijama.
 
PS5 je custom dizajn, CPU sa 8 Zen2 jezgara (max 3.5GHz) i RDNA 2 GPU sa 36 CU i max frekvencijom nesto iznad 2.2GHz. Ako me pitas sta ce to znaciti za performanse, I have no idea :D
Znacice mnogo, jer su svi resursi posveceni samo jednoj stvari, optimizacija je zagarantovana. Najslicnije iphoneu, gde dual core na njihovoj zatvorenoj platformi lako pobedjuje quadove pod androidom.

Cenim da ce biti na nivou visem od 3080 i 10700k. Al zato 80e po igri...
 
Poslednja izmena:
To 80e po igri je i na PC-u vec duze vreme trend koji je uveo Ubi...
Doduse cena tih igara pada vrlo brzo (niko te ne tera kupujes day1) i budu relativno povoljne na akcijama posebno ako imas nalog na USA. Ali zato u EU deru...
Ko ima backlog sa PS4, ako podrska bude kako treba, imace odlicnu biblioteku naslova da odigra sa krstenim performansama.

Pritom konzolu uzmes i mozes da vozis 5-6 godina, jeste da je investicija za igre veca, ali po ceni konzole nema sanse da sklopis desk koji ce imati iste performanse.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno