Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

ja bi reko da 4gb nije dovoljno. pojedincima nije dovoljno ni 8. presao sam prosle nedelje rise of the tomb raider (igra iz 2015. godine, znaci 7 godina star naslov) i zauzece video rama mi je bilo 9.5gb. sta da ocekujem sa novim igrama kad ovako mator naslov jede vise od 9gb?!
 
To što jede, ne znači da joj treba :)

Ja sam razmišljao da prodam RX570 pošto pola godine nisam upalio nijednu igru i WX2100 koja stoji u kutiji za ne daj bože, i uzmem RX6500 (ili W6400), ako bih mogao da ih nađem za 200-250€. Ali ne vidim šta bih dobio time, osim manje potrošnje. Performase iste, AV blok isti, linux podrška valjda ista, broj izlaza manji (iako sam već sklonio jedan monitor, a i TV ću skloniti, pa mi je 2 dovoljno. Ali princip je u pitanju). Jedino što bih imao novu kartu sa garancijom i to je to. Što nije vredno cimanja
 
Zavisi od igre do igre, i da li su sva podesavanja na ultra low/low. Dokle god su sva podesavanja najniza moguca 6500 XT prestise GTX 1660 (na istim podesavanjima). Jedino sto izgleda stuca opet malo za Valorant/CSGO, kad treba da se prebaci 200+ fps i slicno.

Generalno za ultra-competitive, esports, pro igranje, samo online multiplayer, dok nije potrebno presisati ~170FPS, karta radi odlicno (Jer ionako je trend da su sva podesavanja vec na ultra low nezavisno od graficke/rezolucije u ovom segmentu).
Pa nije baš neki hvale vredan uspeh ako je barabar sa kartom iz 2019. godine i to na ultra low podešavanjima.

EDIT:
ja bi reko da 4gb nije dovoljno. pojedincima nije dovoljno ni 8. presao sam prosle nedelje rise of the tomb raider (igra iz 2015. godine, znaci 7 godina star naslov) i zauzece video rama mi je bilo 9.5gb. sta da ocekujem sa novim igrama kad ovako mator naslov jede vise od 9gb?!
Koliko se sećam i RE2:R jede ramu...
 
Pa nije baš neki hvale vredan uspeh ako je barabar sa kartom iz 2019. godine i to na ultra low podešavanjima.
Kad, ako nije SAM ukljucen uz ryzen procesor, i ako podignes bilo koje graficko podesavanje iznad ultra low, i/ili stoji na PCi_E 3.0 ploci, ili ti zapadne specificna igra, padne ispod 1650 Super, jeste, haha. 6500 XT je otelotvorenje haosa.
 
Gledam sad malo youtube, ova jadost je u najboljem slučaju kao GTX 1650 (ne super). Nemam ni PCIe 4, tako da ni to ne bi pomoglo...
 
AMD izbacio odličnu MS Office kartu.
 
Bome jeste odlična za 6500xt kod nas za 60.900din
 
Znaci ova se isplati samo ako ti nedajboze crkne stara...
Ne znam koje su kolicine kartica u rudnicima i da li ima nade da se polovne pojave na trzistu.
Vidim da vec 2 meseca su u neprestanom padu sve kripto...ne znam dokle se isplati ( a ne krasti struju:D)
 
Znaci ova se isplati samo ako ti nedajboze crkne stara...
Ne isplati se ni tada. RX 6500XT je "downgrade" u svakom smislu. Totalno đubre. Neko je spomenuo GeForce FX5200 pre neku stranu - e ovo je bukvalno ista situacija.
Čak i RX 6600 / 6600XT teško da je šta bolja, kad se uzme u obzir maloprodajna cena.
 
kad se samo setim doba fx5200 kartica.... brdo ljudi ih je kupovalo... tako ce biti i sa 6500xt, iako je tres... nazalost.

inace ne bih se previse nadao da ce trziste biti preplavljeno karticama skorije. cene kriptovaluta moraju toliko da padnu da je to prosto nemoguce da se desi. mislim ja bih prvi voleo da eth dodje na 100usd. najvise od svega na svetu, ali to se nece desiti - nikad.
 
Katastrofa, evo sad kad sam malo iscitao vise review-a, ne znam sto sam mislio da ce mozda da bude ok.
A totalno ste u pravu za "stickiness" cena. Ovim su samo low end kartice digli na cenu nekad mid range kartica.
Vidim sad i intel ce svoje prvo u laptopove u Q1, mogu da zaboravim ovu temu jos par meseci (ili godina):D
 
kad se samo setim doba fx5200 kartica.... brdo ljudi ih je kupovalo... tako ce biti i sa 6500xt, iako je tres... nazalost.
Teško. Ja sam jedna od tih mušterija za budžet kartice, imao sam ranije najjeftinije kartice poput Radeon 9200SE, 5670, R7-260X ali to su karte koje su koštale 40-100 evra, a ne 280 evra koliko košta ovo đubre u najjeftinijoj izvedbi.
 
inace ne bih se previse nadao da ce trziste biti preplavljeno karticama skorije. cene kriptovaluta moraju toliko da padnu da je to prosto nemoguce da se desi.
Ne trebaju nam karte iz rudnika, treba nam da rudari prestaju da ih kupuju u prodavnicama ili direktno od proizvođača
 
Teško. Ja sam jedna od tih mušterija za budžet kartice, imao sam ranije najjeftinije kartice poput Radeon 9200SE, 5670, R7-260X ali to su karte koje su koštale 40-100 evra, a ne 280 evra koliko košta ovo đubre u najjeftinijoj izvedbi.
pa da, ali tada su high end kartice bile 700 evra, a sada su high end kartice 2000 evra. zato je low end 300. uzas.

Ne trebaju nam karte iz rudnika, treba nam da rudari prestaju da ih kupuju u prodavnicama ili direktno od proizvođača
meni trebaju :D ja navijam da eth izgubi vrednost skroz kako bih narednu generaciju mogao da kupim za normalnu cenu. i da odustanu vise od kopanja ovi sto su u pricu usli da se obogate na brzinu, da rasterete malo mrezu :D
 
^ opa znači ima akcija. Ta kartica realno vredi 150€ a ne 480€.
 
Vidim u jednoj prodavnici na akciji RX 6600XT za 85000din. Verujem da su stvari normalne ta kartica bi se prodavala za ooo 50000din, ali šta je tu je. Makar počinju kartice da budu dostupne za kupovinu, pre nisi mogao da ih uzmeš i da si hteo za te sumanute cifre. Biće bolje!
 
6500 XT se prodaje ko alva na Mindfactory [400 prodato] i Microcenter [20-tak] (oba prate koliko imaju na stanju, dok Mindfactory prati i koliko je prodao) $260/280 eur [sto je upola cene konkurencije] ...

Realna ponudjena kolicina (kad se gleda za isto sati posle launch-a svake karte koliko je bilo) je 14x veca kolicina 6500 XT u odnosu na glavnog konkurenta, a trenutna je 80x veca kolicina.

Sto je po mom subjektivnom misljenju "Not great, not terrible". Ili na skali od 1 do 10 = "3.6Ro"

*Ko sto Hardwareunboxed spomenu, RX 6600 je $460/500 eur, tako da , ...
 
Poslednja izmena:
Mali update, U americi slabo ko kupuje 6500 XT (4-5 komada u zadnjih 7 dana), a i evropi se izravnalo posle prvih 400 prodatih na Mindfactory, ne znam da li je 15 otislo iznad toga za nedelju dana. Dok u medjuvremenu se prodalo 300 komada 3050 8GB na Mindfactory i nastavljaju da se prodaju.

U Americi 0 dostupnih 3050 8GB u Microcenter-u zadnjih nedelju dana.

Svejedno u obe zemlje RX 6600 je ~475
 
Poslednja izmena:
U Norveškoj su puni lageri 6500, cene od 300 evra nagore, slabo će se to prodavati. 6600 trenutno za 460 evra na akciji, ima i njega na stanju dosta, ozbiljno se razmišljam da uzmem mada mi je prvi pik RTX 3050, ali ne za 450 evra koliko je trenutno.
 
Jedna radnja u Hrvatskoj ih prodaje za 250e, kontaktirao ih, dobili odredjenu kolicinu i ne rade dostavu za Srbiju.
 
Meni je stigao juče XFX 6600 za 460 evra. Nije mi se dalo da čekam više, 3050 koje se prodaju su otprilike iste cene, a ovo mi deluje kao bolja opcija.
 
Mislim da nisi pogresio, 6600 je osetno jaci od 3050 (15-30%, zavisi od rezolucije).
 
Znači mogu da promenim potpis da imam RX6650XT(y)
 
Jesi gledao da li moze u More Power Tool -u ?
 
Nazad
Vrh Dno