Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Murmaider murmaider :d:D ....






 
Poslednja izmena:
Ovo bi bilo super da je istina ali sanse su nikakve da bas stignu i 3090.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
iako ne verujem, nikad ne mozemo da znamo za sigurno dok se ne pojave konkretne informacije sa testova... ali ako mogu da doguraju do 3080, onda ni 3090 nije daleko, bar po gaming rezultatima... jedino eto tih 24GB vrama je malo dalje...
 
Za 4K je 10GB na granici, što će reći da je 16GB puna kapa. 24GB je bitno jedino za compute poslove. S druge strane, ako AMD omogući xGMI bar na Navi21 čipu, kupovinom 2 6800XT kartice će se dobiti bolje performanse od 3090 po istoj ili nižoj ceni, sa ukupno 24GB memorije. Naravno, za neke compute poslove je bitan i protok, pa ako zaista bude osakaćen, onda sve to pada u vodu.
 
10284640.jpg

Znači između 3070 i 3080. Razočarenje. Doduše, ostaje da se vide cene
 
Ako ce da kosta 500$ onda OK.
 
Po ovome je RTX 3080 u Borderlands 3 i Gears 5 brži ~15%.
Call of Duty ima dosta veći skor i tu je izgleda 3080 sam malo brži.

Po ovome ispada da će biti negde između 3070 i 3080, tj. ~15% brži od RTX 2080 Ti što sam i rekao još pre godinu dana.

Ako se produži nestašica 3080 (kao i pojavljivanje po normalnim cenama), kupio bih Radeona ali mi trebaju što bolje performanse za 4K. Videćemo kako će da ispadne.

Teško da će ovo biti 500$, bliže 700$.
 
Ako je "tu negde" po performansama, ima 16GB memorije (6-8 vise u odnosu na konkurenciju), nema problema sa drajverima i mozes da ga kupis po ceni koja je blizu MSRP, prodavace se svakako veoma dobro, posebno u Q4 posle ovakve godine kakvu smo imali.
 
@Space Beer
Nije razocarenje, ako si pratio "pouzdanije" leakove (Moore's law recimo) brujali su vec mesec dana da ce biti po performansama izmedju 3070 i 3080 ali sa vise vrama, za 3090 nemaju konkurentan model niti ih taj segment interesuje.
Takodje su najavljivali cenu od 550-600$, sto ce verovatno biti. Zato je Nvidia pomerila launch 3070 i gleda da ih undercut-uje sa 3070, doduse ta gimpovana 2080ti sa 8gb vrama nije bas dobra opcija na duze staze.
Ako 3080 ostane 1k evra ne vidim razlog da se uzme Nvidia, sem ako ne obore cenu za 10gb a 3080 20gb bude soma eura...

To sto ste imali nerealna ocekivanja i podigli hajp zbog onog leak-a od pre neki dan, vas problem.
 
Poslednja izmena:
Svi oni mlate praznu slamu i sviraju u kožni duvački instrument , zato sam i stavio navodnike.
Ali je čini mi se ubo performanse za rtx 3000 seriju
 
@Yojinbo
Nisam očekivanja zasnivao na leakovima, već dostupnim podacima (konfiguracija i klokovi konzola, trenutna ponuda, zvanične najave...).

I dalje se ne zna ništa o protoku i da li je to usko grlo. Ako jeste, onda ok. Ako je arhitektura problem, onda IPC u odnosu na RDNA 1 i nije nešto bolji. Mada RDNA 1 je čiji mi se oko 10% sporiji u odnosu na Turing (FPS/TFLOPS), pa bi trebalo da ostane slična razlika i sada. Čekamo detaljnu analizu :)

Izgleda da je malo sporija od 3080. Imajući u vidu cene, ove performanse su im dovoljne. I da imaju bržu kartu, niko ne bi dao 800€ za gejming Radeon
https://cdn.videocardz.com/1/2020/10/Radeon-RX-6000-Performance-1.png
Kao što rekoše, ostaje fine tuning. Bar od AMD se očekuje da karte neće biti 100% optimizovane na izlasku :d
 
Evo ja cu da glasam da je ovo predstavljeno cip iz 6800 klase :D... samo gledajuci cene novih rajzena ako budu bas dobre karte nece biti ni nesto puno jeftine :D, ali za sada se nekako kockice slazu da ce biti bas zanimljive, odlicna kolicina rama, potrosnja bi trebalo da bude manja od nv, samo ostaje da se vidi kako radi rt na njima i da li imaju nesto slicno dlls-u i kako im to radi...
 
Top model nego šta samo je pitanje cena.
 
Performanse su vrlo korektne, kao sto ljudi kazu ceka se cena ali ona trzisna a ne neka imaginarna kao 699 USD za RTX 3080.

Ono sto je bitnije od ovih 15% gore/dole u odnosu na 3080 jeste da izadju sa nekom DLSS varijantom. Idealno bi bilo da naprave neko resenje koje radi u svim igrama ali pre ce biti da ce neki tip iz Microsofta da na njihovoj prezentaciji reklamira novi DirectX i raytracing kao i AI resolution scaling u okviru tog DirectXa. Sto znaci da nijedna igra to nece podrzavati neko vreme dok ne stigne prva sa tom konkretnom DX podrskom.
 
Meni su ovo ipak malo razočaravajući rezultati. AMD je sigurno predstavino najbržu kartu koju će lansirati i u best case scenariju za njih. Znači da će u best case scenariju perfromanse biti negde 15% ispod RTX 3080. U većini igara u 4K će zaostajati više, a uz raytracing i uz upotrebu DLSS-a i ispod 2080Ti / 3070.
 
Pesimisti :D, bilo bi full posto trenutno imaju naj cpu, da tako bude i sa grafikama...
 
Ako je istina, odlicne vesti. Uz to, predvideo sam takav rasplet, te je to jos jedan plus [emoji14] 15% slabija karta od 3080 za 200-300e manje ima mnogo bolji odnos ulozeno-dobijeno.
 
Poslednja izmena:
To za cene su pricali svi ovde na forumu i za juce predstavljene ryzen cpu pa gle jake cene,isto ce biti i sa navi grafikama
 
Ako je istina, odlicne vesti. Uz to, predvideo sam takav rasplet, te je to jos jedan plus [emoji14] 15% slabija karta od 3080 za 200-300e manje ima mnogo bolji odnos ulozeno-dobijeno.

Biše 15% slabija u 4K u best case scenariju za AMD. U proseku će zaostajati više.
 
Nisam video da su svi to pricali, mozda 2-3 osobe. Ostali su nagadjali totalno pogresno ili nisu imali predstavu sta da ocekuju. A cene su odlicne, posebno sto je dolar izgubio dosta na vrednosti u zadnjih 6 meseci. Mada, to early adoptersima nece pomoci, oni ce biti osisani, tako da ce se po forumu i dalje kukati kad izadju procesori kako su skuplji nego sto je bilo najavljeno. Stabilizacija cena tek posle nove godine zbog praznicne sezone. Cenu dodatno opravdava sto ce procesori biti kompatibilni sa 4xx plocama

Inace, bas me zanima dal su lagali da njihovi box kuleri nece moci da ohlade 8 core i jace. Nadam se nekom testu 5800x sa nekim boljim amd boxom

@bogda
ne, manje od 15% jer ce razlika biti manja u manjim rezolucijama. Uostalom, 4k me zanima isto kao 320*240
 
Poslednja izmena:
Razočaraću se ako karta ne bude sposobna za 4k, a zalepe joj 16gb rama.
 
Nazad
Vrh Dno