Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

novi hd 2900 xt ?
 
...samo skuplji :d
 
srpski, šoljoslave, srpski
 
Imao sam ovu karticu , igrao sam two worlds kada se zapalilo napajanje (bilo neko levo) i tada sam naucio da se na napajanje ne stedi , na svu srecu nista nije stradalo osim napajanja. Lepo me je sluzila.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Ja se isto secam da kad je izasla kartica da sam cekao da je nabavim i da nisam mogao nigde da nadjem GDDR4 verziju, pa sam batalio da cekam i uzeo 8800GT.
Na zalost kartica je bila neizbalansirana, arhitektura nije bila dovoljno efikasna pa je kolicina shadera koje su mogli da ubace na 80nm bilo premalo i na preniskom kloku, a takodje je previse memorijskog protoka sto zbog presiroke magistrale, sto zbog GDDR4 zbog kog je bila preskupa. Ako se ne varam iako je kartica imala HD u imenu, nisu mogli da ubace deo za hw akceleraciju videa.

Performanse su inace bile sasvim OK, na nivou 8800GTS sa ne preterano gorom potrosnjom, ali 8800GT ju je poklopio samo tako.
 
Poslednja izmena:
Ova vest ne miriše na dobro. Veliki čip na vrlo skupom, sofisticiranom proizvodnom procesu, ugušen uskim memorijskom magistralom??? Nema mnogo logike.
 
Halo proizvod, pored Zen 3 i konzolnih cipova Navi 21 svakako nema prioritet u proizvodnji, ali ako ima dovoljno dobre performanse da se u grafikonima pozicionira negde pri vrhu, verovatno rezonuju sto da ne.
 
RTX 3080 je vise nego duplo brza karta od RX 5700XT. Da li zaista ocekujete 110-120% poboljsanja u odnosu na mali Navi?

 
 
RTX 3080 je vise nego duplo brza karta od RX 5700XT. Da li zaista ocekujete 110-120% poboljsanja u odnosu na mali Navi?
5700XT je 40CU karta, Navi 21 je 80CU karta, sa novom arhitekturom i većim klokovima. Ukratko, da :D
 
3080 je 54% brzi u FHD, 75% brzi od 5700xt u 2.5K, i mozda 100% u 4k (ali nije 5700xt karta za 4k) a ne vise nego duplo:

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-3080-founders-edition/34.html

random YT klipove ne racunam kao merodavne

Pa i na ovom random yt klipu je izmedju 90 i 100% brza. Ne racunam ih ni ja kao merodavne, nego kazem da nema razloga da ga osporavas.


Na nizim rezolucijama nece da bude problema, ali na visim, videcemo.
 
Nw osporavam ja nikoga, samo nemam uvid u motive i metodologiju testiranja. Takodje, hardware unboxed je dobio iste rezultate, tako da sto se mene tice (da se ogradim) 3080 je u proseku 75-80% jaca. Iliti, neka srednja vrednost za 3 rezolucije, ili 2.5k rez vrednost. Ali definitivno nije vise nego duplo cak ni u 4K.
 
Jeste u Kingdom Come, u Battlefieldu je malo vise nego duplo. U proseku je duplo. Uglavnom u modernim igrama je duplo i razlika ce rasti. Poredjenje u 4K ima smisla jer tu graficke pokazu snagu u nizim rezolucijama ih nosi jak procesor pa izbacuju veliki broj frejmova. Naravno da 5700XT nije za 4K ali ce Big Navi biti namenjen za 4K igranje, zato takav test ima smisla.

Random youtube klip ima mnogo vise smisla nego li placeni internet novinar jer je taj random youtuber dao svoje pare na obe graficke i ceo sistem, ne sponzorise njega niko da prepravlja realnost.
 
Neke skarabotine...


 
Jeste u Kingdom Come, u Battlefieldu je malo vise nego duplo. U proseku je duplo. Uglavnom u modernim igrama je duplo i razlika ce rasti. Poredjenje u 4K ima smisla jer tu graficke pokazu snagu u nizim rezolucijama ih nosi jak procesor pa izbacuju veliki broj frejmova. Naravno da 5700XT nije za 4K ali ce Big Navi biti namenjen za 4K igranje, zato takav test ima smisla.

Random youtube klip ima mnogo vise smisla nego li placeni internet novinar jer je taj random youtuber dao svoje pare na obe graficke i ceo sistem, ne sponzorise njega niko da prepravlja realnost.
Ima dug odgovor, al da ga rezimiram-ma jok.
 
Iako su kinezi tamo na izvoru mnogih stvari, no way da je ovo istina :D
 
i suvise dobro da bi bilo istinito... mada dzaba i da jeste ako i oni nagruvaju cene i bude tzv paper launch, tj onda ce prodavci nagruvati cene za ono malo primeraka sto dobiju....
jeste da su oni indirektno potvrdili da nece biti papar launch, ali videcemo vec...
 
Ako je je istina, uz lep oc ovaj 6800xt bice bomba-bombona :p....
 
Nazad
Vrh Dno