Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Imace amd jace karte od rtx 3070, u to nema sumnje. Jedino je neizvesno dal ce prestici 3080
 
https://videocardz.com/newz/newegg-insider-lists-amd-radeon-rx-6000-series-specifications

Ako su ove glasine tacne,ispada da ce RX6700XT biti naslednik RX5600XT kartica i imace samo 6 GB rama (?!),a naslednik RX5700xt ce biti RX6800XT sa 12gb rama ali sa 192bitnom magaistralom…...dok prethodnik RX6900XT nije postojao u prethodnoj generaciji,i to ce biti novi flagship AMD-a za "borbu" sa najacim nvidijinim karticama….

Po meni,malo neocekivana "polarizacija" modela novih AMD gpu-a…...bas me zanima koja ce biti cena za RX6800xt i koliko ce pasti cena RX5700(xt) modelima….
 
Poslednja izmena:
Po najnovijim leak-ovima, najjači NAVI će biti u rangu 3080, imaće 16 GB GDDR6 memorije i upravo zbog toga što će imati 128 MB internog keša (jeftinija proizvodnja), čime se nadoknađuje usko grlo kod 256-bitne magistrale, trebalo bi da košta znatno manje od 3080 (ne koriste skupu GDDR6X memoriju). Ako je istina ono što su rekli u "Igor`s Lab" da če koštati 550$ ne postavlja se ni tren pitanje šta je apsolutni Best Buy u ovoj generaciji karti.





https://www.reddit.com/r/Amd/commen.../?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3
 
Poslednja izmena:
Prodavati sad 5700XT? Hmm pitanje veliko.. .Da ne prodjemo samo kao Nvidijasi :D:p
 
Poplava na forumu od vlažnih snova.
Treba im 512 širina uz gddr6 da bi mogli da se takmiče sa 320 gddr6X.
Meni se čini da su napokon realni i da će napraviti dobar posao sa najjačim modelom, neće uzeti krunu ali bi mogli da prodaju brdo i dobro zarade. Sve to ako se drajveri ne budu raspadali.
 
Poplava na forumu od vlažnih snova.
Treba im 512 širina uz gddr6 da bi mogli da se takmiče sa 320 gddr6X.
Meni se čini da su napokon realni i da će napraviti dobar posao sa najjačim modelom, neće uzeti krunu ali bi mogli da prodaju brdo i dobro zarade. Sve to ako se drajveri ne budu raspadali.

Ni ne treba da budu najjaci.. perf. i da budu nesto slabije od 3080 ali uz vise memorije i jeftiniju cenu nema druge :D
 
To i mislim, performanse ako može malo iznad 3070 uz dobru cenu i podršku.
Realno 99% igrača je na 1080p+1440p, nek ostave zelenima 4k i eto uspeha. Za ispod 4k ne moraju ni da stavljaju 16gb memorije što je dodatna ušteda.
 
Ma,bre,samo da nemaju problema sa drajverima kao u 5000 seriji,tj da sve radi sa sto manje problema,i oni su carevi…...skoro da ne znam zasto bi neko onda i kupovao NVIDIA kartice….:)
 
Ni ne treba da budu najjaci.. perf. i da budu nesto slabije od 3080 ali uz vise memorije i jeftiniju cenu nema druge :D

"Nešto slabije od 3080" se zove 3070(Ti). Ako se takmiče sa tim, moraće da budu jeftiniji i to dosta.
Drugo, ako i dalje ne budu imali odgovor za high end ponoviće se Navi...razlog što su ljudi toliko naloženi na 3080/3090 je što ljudi hoće što jače karte za 1440p 144Hz i 4K, i očigledno hoće da plate za njih. AMD verovatno (opet) neće imati čime da konkuriše kako treba. 3090 bi se prodavala kao alva, samo da je ima. Hell, na Steamu manje ljudi ima 5700XT nego 2080Ti koji je 3x skuplji, to govori puno. Ili će morati da izjednače 3080 za manje pare ili da budu malo slabiji za mnogo manje pare. A kad se bude stabilizovala ponuda 3090 i 3080, biće čupavo.
 
Poslednja izmena:
^
96b139b8300df53e5fa5785f789744b6.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
"Nešto slabije od 3080" se zove 3070(Ti). Ako se takmiče sa tim, moraće da budu jeftiniji i to dosta.
Drugo, ako i dalje ne budu imali odgovor za high end ponoviće se Navi...razlog što su ljudi toliko naloženi na 3080/3090 je što ljudi hoće što jače karte za 1440p 144Hz i 4K, i očigledno hoće da plate za njih. AMD verovatno (opet) neće imati čime da konkuriše kako treba. 3090 bi se prodavala kao alva, samo da je ima. Hell, na Steamu manje ljudi ima 5700XT nego 2080Ti koji je 3x skuplji, to govori puno. Ili će morati da izjednače 3080 za manje pare ili da budu malo slabiji za mnogo manje pare. A kad se bude stabilizovala ponuda 3090 i 3080, biće čupavo.

Zašto AMD karta mora biti dosta jeftinija od nVidia modela sličnih performansi? Koliko sam pratio, prodaja im je išla podjednako dobro/loše i kad su bili jeftiniji i kad su imali isti perf/$. Zašto bi onda sebi smanjivali profit? Na Steam-u se najviše prodaju x60 i x70 karte. AMD je uvek bio konkurentan u tom segmentu i nikada nije povećao udeo. Oni su već 10 godina na 20-25%. Šta god da urade sada, otaće na istom. Većina hoće jeftine Radeone samo da bi GTX/RTX bili jeftiniji. S druge strane, kupci AMD karti žele isti ili malo bolji perf/price odnos i to dobijaju. Oni najveći zaluđenici kupuju i high-end karte, iako su lošije. Tako da AMD treba da ponudi ±5% performanse za ±5% cenu i njihovi kupci će odabrati RX umesto RTX-a. I sve dosdašnje informacije govore da će to uspeti, bar u segmentu do 600€ (95% kupaca)
 
^
96b139b8300df53e5fa5785f789744b6.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
:D

Speculation:

5700XT 2560 Shaders @ 1900Mhz.

6700XT 2560 Shaders +10% IPC @ 2500Mhz +31.5% (+41.5% Total) =2080TI after scaling.

6800XT 3840 Shaders +10% IPC, +50% Shaders @ 2350Mhz +23.5% (+83.5 Total) =3080 after scaling.

6900XT 5120 Shaders +10% IPC, +100% Shaders @ 2200Mhz +16% (126% Total) =3090+ after scaling
 
Nisu bili realni ni klokovi ryzena pa su sad stvarnost,realno sve je moguce pa i da zakuju i na gpu trzistu
 
AMD-Radeon-RX-6000-Series-Newegg.png

Po ovom rekao bih da je 6800 XT negde na "nivou" 5700 XT mozda nesto malo brza.
6900 XT tesko da bude preko 20-30% brza od 6800 XT. Odokativno. Postoje i drugi faktori naravno, uporedjivao sam brojke u skladu sa sadasnjim performansama 5700 XT.

Nisam preterano optimistican.

Inace dizajn mi se svidja, prvi put posle ko zna koliko godina unazad mogu ovo da kazem za referentnu kartu.
 
Ti klokovi nisu realni.

Bilo je pre par meseci, primer za Renoir, gde su ga nategli i do 2,5 GHz.

Jeste da nije isto, ali opet je primer i ne treba se čuditi visokim frekvencijama, ako budu na tom nivou.
 
Po ovom rekao bih da je 6800 XT negde na "nivou" 5700 XT mozda nesto malo brza.
6900 XT tesko da bude preko 20-30% brza od 6800 XT. Odokativno. Postoje i drugi faktori naravno, uporedjivao sam brojke u skladu sa sadasnjim performansama 5700 XT.
Kad je poslednji put neka x80 karta bila u rangu x70 prethodne generacije?
Sve ovo su nagađanja, i bus i kapacitet, brzina, TDP... Ali možemo biti prilično sigurni da je 6700XT brža od 5700XT
Jeste sve veća šansa da su smanjili protok (magistralu) i ubacili veći keš (eDRAM ili kako ga zovu). To realno može rešiti problem, bilo je primera (npr. Iris Pro). Što se kapaciteta tiče, tu već nema izmišljanja tople vode. Ako 6700 stvarno ima samo 6 GB, onda je dobra samo za izbegavanje. Iako će po testovima u 1080p biti bolja od 5700. Realno je da naprave i 12 GB model u tom slučaju.
 
U koliko sati danas ide stream i prezentacija/najava za "crveni oktobar"?

+edit
Lol, ladno sada videh 28.10.2020 najava za RDNA2 prezentaciju/stream... goddamnit
 
Poslednja izmena:
Jedva cekam da vidim te 192 i 256 bita kartice na 4K pa oduvace ih Nvidija samo tako, brukaju se definitivno ako ovo bude istina fijasko totalni.
 
Jedva cekam da vidim te 192 i 256 bita kartice na 4K pa oduvace ih Nvidija samo tako, brukaju se definitivno ako ovo bude istina fijasko totalni.
1. Još niko ne zna koji će bandwidth biti na kartama, sve su samo nagađanja
2. RTX 2080 (Super) ima 256-bit bus. Uz bolju kompresiju, mogu se očekivati bolji rezultati (kao npr. Hawaii sa 512-bit vs GP104 sa 256-bit)
3. Niko ne zna gde je usko grlo, dok ne vidimo testove i deep dive. Protok se ne može izabrati proizvoljno. I ako je maksimum koji određena CU konfiguracija može da iskoristi i preko koje nema dobiti npr. 550 GB/s, a ti možeš da biraš između 520 GB/s ili 620 GB/s, izabraćeš ovo prvo zarad troškova i svesno žrtvovati npr. 5% performansi
4. Manja količina memorije bliže čipu i većeg protoka može da nadomesti niži protok. Npr. https://www.anandtech.com/show/6993/intel-iris-pro-5200-graphics-review-core-i74950hq-tested/3 Pogledaj npr. razliku između 5200 i 5100 http://*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*/7y5ysz
 
slazem se da su ovo sve nagadjanja i tu cu se zaustaviti.... vidit cemo sta ce biti.
 
^^^
:)

Primiće se neki. ,)
 
Zašto AMD karta mora biti dosta jeftinija od nVidia modela sličnih performansi? Koliko sam pratio, prodaja im je išla podjednako dobro/loše i kad su bili jeftiniji i kad su imali isti perf/$. Zašto bi onda sebi smanjivali profit? Na Steam-u se najviše prodaju x60 i x70 karte. AMD je uvek bio konkurentan u tom segmentu i nikada nije povećao udeo. Oni su već 10 godina na 20-25%. Šta god da urade sada, otaće na istom. Većina hoće jeftine Radeone samo da bi GTX/RTX bili jeftiniji. S druge strane, kupci AMD karti žele isti ili malo bolji perf/price odnos i to dobijaju. Oni najveći zaluđenici kupuju i high-end karte, iako su lošije. Tako da AMD treba da ponudi ±5% performanse za ±5% cenu i njihovi kupci će odabrati RX umesto RTX-a. I sve dosdašnje informacije govore da će to uspeti, bar u segmentu do 600€ (95% kupaca)


ne zaboravi da poslednjih nekoliko godina imaju generalno veliku prodaju grafika rudarima..nekad manje a nekad vise...nvidia ima mnogo manju prodaju rudarima od ATI-ja ...
 
Ugasio posle tri sekunde tj. navodnika.
 
Oduvek je bio AMD fanboy, možda i na payrollu, ali ako preslušate prethodni "špekulativni" video, sa današnje take gledišta izgleda da je pogodio 100%.
https://youtu.be/SxtfNcm45xk
 
Nazad
Vrh Dno