Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Cini mi se da videh i cene negde za te GB Aorus modele - 900$ za 6800xt i msrp+150$ za obicnu 6800. Cene koje je GB postavio kao MSRP.
Sto je previse, cak i za top AIB Radeone...

Znam da je Aorus 5700xt bila ok, ali nista nesto bolja od RD i Nitro+ modela, jedino sto je isla uz 4 godine garancije.
 
Poslednja izmena:
Najbolja karta 6800xt referentna, da je po msrp, nema razloga uzimati bilo koji skuplji aib....
 
Upravo. I AMD i nVidia referentne karte su jako dobro odradjene ovaj put (nVidia-i i nije prvi put), bez uobicajenog "nedostatka" koji je bucno hladjenje.
 
Asus RX 6900XT za 1250e u domacoj radnji... Dobra kupovina ili ne?
 
^ nije loša cena ako gledaš da je kod Mađara 6800xt bila 1337€. Mada izađe oko 1200€ ako uzmeš kod poznatog kp trgovca.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Realno, od svih kartica nove generacije, ta je procentualno najbliza MSRP za taj model. Licno se na tu cenu ne bih zezao 50eur sa KP, ko hoce da daje toliki novac za grafiku.
 
Imate ASRock Radeon RX 6800 16G kod nas za nekih 762 €, piše na stanju.
Dve prodavnice (zapravo jedna): W W i TM..
Dakle, običan ne-XT model ali kapiram da u ovoj situaciji to nije loša cena..

Možda bih ga i uzeo da nisam već poručio 3080 :)
 
Poslednja izmena:
Gde si porucio i koja cena :d.... taj 6800 je malo blizi nekom mom okviru-$, mada je realno 100e precenjen...
 
Videh, referentna karta, ali je mislim na AsRock 2 godine garancije (ako se nesto nije promenilo i ako je nekome bitno). 90k je i dalje daleko vise nego sto zelim da dam, mada sam se juce ozbiljno razmisljao u jednom trenutku o 3060Ti TUF.
 
Imate ASRock Radeon RX 6800 16G kod nas za nekih 762 €, piše na stanju.
Dve prodavnice (zapravo jedna): W W i TM..
Dakle, običan ne-XT model ali kapiram da u ovoj situaciji to nije loša cena..

Možda bih ga i uzeo da nisam već poručio 3080 :)

Moj savet je da se te firma izbegava (winwin /tehnomanija/emmi). posto u slucaju reklamacije ako nesto ne radi dobro ocekujte velike probleme kao sto mnogi od nas imaju. duzan sam toj firme besplatnu negativnu reklamu. a i da skrenem paznju kolegama forumasima(nadam se da nije protiv nekih pravila ovo)..ali dati 100.000 din i vise a ti posle ne uvaze garanciju ako se nesto desi nije pametno...barem skrecem paznju na oprez
 
Slazem se sa tobom, imam vrlo lose iskustvo oko reklamacije sa winwin firmom i od sada samo KP jer tamo mi vrlo brzo rese reklamaciju i sigurnija mi je garancija kod bilo kog proverenog prodavca sa kp nego u winwinu.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Gde si porucio i koja cena :d.... taj 6800 je malo blizi nekom mom okviru-$, mada je realno 100e precenjen...

Preko Mađara, model EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA GAMING.
Popustio sam na kraju i dao 200 € više nego koliko sam u početku rekao da će mi biti limit za 3080.

Da se pojavio neki 6800 XT do 100K uzeo bih ga.
I ovaj 6800 je ok ponuda, pogotovo za 1440p gejming, dobra karta.

Inače, nemam iskustva sa te dve firme ali kod E... sa ranijeo uzimao dosta komponenti i moram priznati da sam imao jako dobro iskustvo takođe i za reklamacije.
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa tobom, imam vrlo lose iskustvo oko reklamacije sa winwin firmom i od sada samo KP jer tamo mi vrlo brzo rese reklamaciju i sigurnija mi je garancija kod bilo kog proverenog prodavca sa kp nego u winwinu.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

da se ne propagira kp i sverc...sto ne osporavam ko zeli (ja npr ne bih uzeo skupu karticu kao sto su 6800 ili 3080 ni preko madjara ako usteda nije bas bas velika u %)...ima dosta i veoma korektnih firmi kod nas. manjih uglavnom ali i vecih lanaca...sem one gore ekipe (a to je sad jedna firma) - sa svim ostalima sam imao pozitivna iskustva...

bas cekam da se pojavi sledece godine u nekoj domacoj firmi 3080 po ok ceni da je uzmem za gaming+rudarenje ako je profi rudari ne budu kupovali masovno (a donosi oko 4$ dnevno sada 3080..za 6800 nemam neki info - ali to pokazuje da ce ih mozda masovno uzimati rudari i da ih nece ni biti mnogo i po iole ok ceni... :/) ...
 
Poslednja izmena:
Slab je 6800 za okopavine...
 
Ovde kod mene (Bugarska) su se pojavile Powercolor 6800xt za 740 i 6800 za oko 640 EUR. Doduše u prednarudžbi, dostavka u prvoj sedmici iduće godine. Sapphire je već dosta skup, počinje od 800+ EUR za 6800 Pulse model.
 
Puno vala, naterace nas 90% da pređemo na konzole ako ih bude ikad...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovde kod mene (Bugarska) su se pojavile Powercolor 6800xt za 740 i 6800 za oko 640 EUR. Doduše u prednarudžbi, dostavka u prvoj sedmici iduće godine. Sapphire je već dosta skup, počinje od 800+ EUR za 6800 Pulse model.

To su vec relativno prihvatljive cene.
 
Ja bih rado kupio 6800xt za 740€

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Kada bismo mogli da očekujemo rx6800xt na Amazonu i generalno u prodaji?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
6800 aib na kp 900e :smash:
 
Think will pass for now [emoji40]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Moj savet je da se te firma izbegava (winwin /tehnomanija/emmi). posto u slucaju reklamacije ako nesto ne radi dobro ocekujte velike probleme kao sto mnogi od nas imaju. duzan sam toj firme besplatnu negativnu reklamu. a i da skrenem paznju kolegama forumasima(nadam se da nije protiv nekih pravila ovo)..ali dati 100.000 din i vise a ti posle ne uvaze garanciju ako se nesto desi nije pametno...barem skrecem paznju na oprez

Slažem se.

I izvinjavams e za malo off-a.

Ja sam mislio da mi je na mašini crkao procesor (stavljen prvog dana rada i više nije pipan u sledeće dve i po godine) ili matična, ali pošto nisam mogao da proverim pošaljem oboje na reklamaciju. Posle tri dana su me od...ali rekavši da su iskrivljeni pinovi na soketu matične. E, sad ti objasni lopurdama da ja to nisam dirao, jer nisam imao ni najmanji razlog za to i to u Srbiji...

Dakle, od te firme bežati kao đavo od krsta.
 
Poslednja izmena:
4713436173267-PT01-axrx6900xt16gbd62dhceoc.png
 
Polako se napreduje, na kp 6800 sapphire nitro+ za 800 budjuna, ali treba to joooos da sidje....
 
Koja tisina ovde, jel moguce da niko ne fura 6800xt.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne znam gde bi iko mogao da nađe istu [emoji849]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno