Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Nekako se najviše nadam da je istina ono što su provalili likovi iz "Igor`s Lab" (bar su do sada bili poprilično tačni) a to je da će "big navi" biti oko 10% sporiji od 3080, ali će imati 16GB VRAM i koštaće oko 550$. Ako to bude istina, ima oni koji su kupili 3080 da kmeče kao oni što su skoro kupili 2080ti. :) Šala, naravno.

Moze da bude i 15% sporija ali da kosta 450-500 dolara i nadam se, 450-500 evra kod nas. Nabudzice neki rejtrejsing mada je i 3000 serija fejlovala po tom pitanju tako da rejtrejsing vidim gde i VR, kao prolazni trend. Samo sta cemo za DLSS? Meni bi zaista trebalo nesto 10% jace od 2080ti ali da ne trosi 300W, nego tu negde oko 230-250W pa ko napravi dobija moje pare. Moze i kao 2080s ali do 180W potrosnje uz cenu od 350-400 evra.
 
Jok, tokom nadolazece generacije ce next gen konzole uspeti da nametnu i prodaju ray tracing i 4K sirokim masama.

Dok je VR i niša i "nestandardni gaming". Takav bio, takav ce i ostati.
 
Prvo sam mislio da ću se počastiti nekom 3080, ali od toga naravno nema ništa. Sa druge strane, biće mi drago da kupim opet AMD kartu.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Dobro bi bilo za nas kupce da AMD napravi kartu konkurentnu RTX 3080 i da budu bar malo jeftiniji i da bude kartica na stanju a ne paper lunch, samim time bi pritisli Nvidiju, ali nisam bas optimista iskreno, vise je puta AMD razocarao kad su kartice u pitanju.
 
Zašto misliš tako?? RX 5700XT je za nijansu slabiji od 2070 super a košta na zapadu oko 100$ manje, a kod nas jedno 200€ manje. Ja to ne vidim kao razočarenje, naprotiv.
Istina, zabrljali su debelo sa drajverima na početku, ali ovaj put ne verujem da će napraviti istu grešku.
 
... Ako to bude istina, ima oni koji su kupili 3080 da kmeče kao oni što su skoro kupili 2080ti. :) Šala, naravno.

Izvini, a jel neko uživo video nekoga da je kupio RTX 3080 ili je u pitanju urbana legenda?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Jbm li ga, meni uopste nije vredan rej trej s obzirom koliko pada fps , treba staviti poredenje razlike u rasterizaciji sa tolikim padom fpsa u odnosu recimo na neku stariju igru koja pici preko 100fps i nesto novije sa manjim fps kao da je ukljucen rej trej, ako me razumete gde je vredniji pad fps-a.....
 
Poslednja izmena:
Vrata su im širom otvorena, ako sad ne naprave nešto ne znam kad će.
 
To cemo tek da vidimo....
 
Ja licno bih iz momenta uzeo 6xxx i nek je 20% sporiji od 3080, za 500e. Do juce su to bile performanse 2080ti za 1200+e a danas zaboga, nikom nisu dovoljne.

AMD nema potrebe da juri 3090, to ce se prodaje na kasicicu i sluzi prestizu, nema tu para
 
Koja cena se očekuje za 6xxx seriju? Taman bih mogao da prodam svoju 5700xt i da kupim neku iz novije serije.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
To zavisi od performansi a njih niko ne zna. Nece ista cena 6900xt biti ako bude 10% sporija od 3080 i ako bude 10% brza.

Moje licno misljenje je 5-10% sporija i 15-20% jeftinija, SEM ako ne bude vrhunska za majning,onda moze da bude i skuplja uprkos tome sto je sporija
 
Poslednja izmena:
Dakle, mora se spremiti $800 u najboljem slučaju

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ja nisam siguran koje vi to igre igrate kada vam trebaju kartice od 800$. Od mene može samo 800$ da ode na Hi Fi :,,: Za ovo što igram

- destiny 2
- COH 2
- Xcom 2

i GTX 1060 GAMING X 6G je previše :)
 
-Assassins Creed
-Grid
-Cyberpunk 2077
-Mafia Trilogy
-Sekiro
-Watch Dogs

I još gomilu drugih [emoji16] Ja igram na TV-u 1440p ili 4k, u zavisnosti od igre

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
To zavisi od performansi a njih niko ne zna. Nece ista cena 6900xt biti ako bude 10% sporija od 3080 i ako bude 10% brza.

Moje licno misljenje je 5-10% sporija i 15-20% jeftinija, SEM ako ne bude vrhunska za majning,onda moze da bude i skuplja uprkos tome sto je sporija

Nece biti interesantna minerima jek karta dolazi sa GDDR6 memorijom, mineri cekaju jeftinije modele tipa RX 6700 i NV RTX 3060Ti tim kartama je moguce da cijena ode znantno vise od preporucene,

Moje su procjene da ce AMD-ova najjaca kartica biti sporija od RTX 3080 malo brza ili na nivou RTX 3070 to je neka realnost, samim time RX 6900 trebala bi biti znatno jeftinija od RTX 3080.
 
^^Prestici ce nove amd karte 2080ti sigurno, sto znaci da ce biti u najgorem slucaju 15-20% slabije od 3080. Ipak je jedna 5700xt "samo" 35-40% sporija od 2080ti. Dve 5700xt u istom cipu, plus ipc poboljsanja, plus veci klok, nema sanse da ne bude brza.

Dosta ljudi gubi iz vida da je 2080ti 3x veci cip od 5700xt
 
Poslednja izmena:
Planirana cena za, pretpostavka je, najjacu AMD kartu je bila $600, pa su je skinuli na $550, tako da ne znam odakle vam tih $800 sada? E sad, naravno, drugo je koliko ce biti u EU, pa i kod nas, ali cenim u EU oko 600e, custom modeli verujem i do 700, mozda i do 750. Naravno ova max cena je i vise od tih $800, ali nesto ne verujem da ste nabadali cenu najjacih modela u EU. [emoji2]
 
Poslednja izmena:
Ja ću uzeti preko Amazona, tako da uz shipping i takse, to je ta cena koju sam rekao [emoji16]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Po toj preporučenoj ceni se vidi da oni najjačom kartom napadaju 3070. S obzirom da je to najmasovnije tržište, mislim da su uradili pravu stvar sa dumpom cene. Takmaca za 3080 i 3090 svakako nemaju.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
To cemo jos videti dal imaju ili ne,Intel je upucen u materiju hah
 
preporucena cijena (koja je jos spekulativna 600$) govori nam da ce RX 6900 biti na pola puta izmedju RTX 3070 i 3080 kartice, dobro bi bilo da sa tom cijenom imaju performanse RTX 3080, ali uvijek je bilo koliko para toliko i muzike, tom logikom ako bude 550$ onda ce i performanse biti blizu RTX 3070 a to je najrealniji scenario
 
Msm da ce logika performanse vs cena ove sezone biti malo drugacija nego sto smo navikli,sacekacemo 28.okt
 
I da ne naprave neki fijasko po obicaju...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno