Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Sve mi je to OK, ali nekako dozivljavam Bench forum kao mesto gde postoji bar tracak cenzure.
Da se ne kaci svo smece koje izlazi na youtube.

Mislim, dovoljno je pogledati 30 poslednjih postova clana Rapture.
Pa on samo linkove ostavlja.

Cak nemam problem ni sa tim, ako bi bar prokomentarisao video, napisao neko misljenje, izvukao neki zakljucak...

Ne, samo se stancuju linkovi.
I tako od foruma napravis sta ?
 
Ja sam govorio generalno o internetu, ne konkretno o forumu...čisto da napomenem.

A za ono što kažeš postoje modovi, nije na meni da ocenjujem šta je značajno i vredno postovanja...
 
Sve mi je to OK, ali nekako dozivljavam Bench forum kao mesto gde postoji bar tracak cenzure.
Da se ne kaci svo smece koje izlazi na youtube.

Mislim, dovoljno je pogledati 30 poslednjih postova clana Rapture.
Pa on samo linkove ostavlja.

Cak nemam problem ni sa tim, ako bi bar prokomentarisao video, napisao neko misljenje, izvukao neki zakljucak...

Ne, samo se stancuju linkovi.
I tako od foruma napravis sta ?

Ja samo kacim, slabo i pogledam :d :D ..... ustvari sada da vidim sta ce erik da kaze :D.... inace jeste, ima ih pun q sad oko it vesti na tjubu, jos razgranute face na tjub linku, krtica bi se uplasila :smash: :D.... Inace bas sam zainteresovan za nove serije, hocu da menjam 1070 zbog 4k, samo wot teram od proleca, krenuo malo novi doom, ne radi to kako treba, pa za malo 5700xt da uzmem, onda ulete koronoronorona i evo tu smo :type: ....
 
Poslednja izmena:
Ja sam govorio generalno o internetu, ne konkretno o forumu...čisto da napomenem.

A za ono što kažeš postoje modovi, nije na meni da ocenjujem šta je značajno i vredno postovanja...

Koji modovi?

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
@DBraveZ slažem se sa tobom. Gomila predugačkih snimaka u kojima nema ničeg, prave informacije budu u jednoj slici ili par redova teksta. I onda postavljanje toga na forum bez ikakvog komentara... [emoji2961]
 
Nisi skontao.. rekao si modovi, ja nisam mnozina... :)

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Dramite previse.

Forumi su za diskusiju, pa i spekulacije pred izlazak, nisu za Reader`s digest tipove informacija. Ako vas takve informacije zanimaju, forumi nisu pravo mesto za vas po mom misljenju
 


Navodno... u 1440p od 10 igara za koje ce rezultati biti predstavljeni tokom prezentacije 6800XT je jaci od 3080 u 8, a u 4k 6800XT je jaci u 5, uz dve "neresene". Koje igre nemamo pojma, tacna podesavanja nemamo pojma. U RT je nesto iznad 2080Ti, ali definitivno zaostaje za 3080.
 
Sa jedne strane super sto bi trebalo radeon da bude konkurentan nvidi-i :p, sa druge ne valja ako rebnu cene :p, mada imaju svo pravo da naplate ono sto mogu....
 
Poslednja izmena:
Kad izlaze ove grafulje? 6600 XT mi se čini veoma solidan izbor u nekoj srednjoj klasi. Nadajmo se samo da cene kod nas neće biti sulude.
 
Naravno da ce da rebnu ako budu isti ili bolji, jer majning+nedostupnost nvidije+performanse, pa ce da pokusaju da se napune love
 
Znacemo detalje (cene, kada izlaze itd...) 28.10 kada je prezentacija.

Vrlo brzo..
 
Naravno da ce da rebnu ako budu isti ili bolji, jer majning+nedostupnost nvidije+performanse, pa ce da pokusaju da se napune love

Znači biće bolji po performansama od Nvidia-e,
majneri ih neće ni pogledati,
lageri će biti puni,
i to sve od naredne srede?

Zvuči kao utopija.
 
Sto se tice minera, ove karte su po svemu sudeci jako lose za tu namjenu tako da ih nece mineri razgrabiti, moglo bi ih biti u dovoljnim kolicinama.
 
Znači biće bolji po performansama od Nvidia-e,
majneri ih neće ni pogledati,
lageri će biti puni,
i to sve od naredne srede?

Zvuči kao utopija.
Vise citaj, manje projektuj sta mislis da pise. To sto radis nije cak ni vadjenje iz konteksta, vec "odgovaras" na nepostojeci stav
 
Rudari će ih razgrabiti kao što su razgrabili i 3080.
 
*mjau**mjau**mjau*,pa ko sad opet toliko rudari?......zar to nije puklo?

Secam se da je bio ogroman hajp 2017/2018 ali da se od onda sve manje zaradjivalo kopanjem,da bi se prosle i ove godine stiglo do neke simbolicne cifre,pa su mnogi rasprodavali rigove,graficke itd,itd.....kako sad odjednom majneri kjupuju sve zivo i nove nvidie a i ove radeone koji jos nisu ni izasli u prodaju?
 
Nadam se da nece i oni da polude sa cenama.
Ne ceka mi se prolece za novi Gpu.
 
Pa oni ce da stave neki MSRP, plus su objavili uputstva za retailere (kako bi se maksimalno zastitili "pravi" kupci)... koliko ce se sve to postovati, zavisi od mnogo faktora.
 
Nadam se da nece i oni da polude sa cenama.
Ne ceka mi se prolece za novi Gpu.
Ako budu imali gpu u poređenju sa Nvidia na 10% +/- tako će i biti cena. Ako ostanu cene 3080 kao što su sada sigurno AMD neće imati mnogo manje cene. Nisu ludi da svoje prodaju za 50% manje para a performanse su egal.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Prvobitno je bila prica da ce da undercutuju Nvidiu za 50-100$ MSRP na launchu (3070 tj 3080)...
Uzeci u obzir da nemaju konkurenciju (jer Nvidia grafa nema na trzistu), ako su blizu sa najavljenim performansama nemaju razloga da nesto previse obaraju cene, niti da u radnjama ih vidimo za nesto puno manje od Nvidie...
"Problem" ce biti kada i Nvidia izbaci krstene TSMC modele sa vise Vrama (bilo to "super/ti" ili 4000 verzije), tada ostaje pitanje hoce li ici po istoj ceni ili dizu lestvicu opet gore...

Ja u svakom slucaju gledam da pazarim grafu u narednih mesec-dva, sta god bude best buy u rangu od ~700e...
 
Ako budu imali gpu u poređenju sa Nvidia na 10% +/- tako će i biti cena. Ako ostanu cene 3080 kao što su sada sigurno AMD neće imati mnogo manje cene. Nisu ludi da svoje prodaju za 50% manje para a performanse su egal.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Nisu samo sirove performanse u pitanju
- drajveri
- profesionalna upotreba (Adobe paket, modeliranje, simulacije) ovde je svuda nVidia u prednosti zbog sofverske podrške i odgovarajućih frameworka
- DLSS, ovo je gejmerima možda i najbitnije, Nvidia koristi algoritme bazirane na ML-u (u koje je uložila dosta pre svega zbog istraživanja za autonomnu vožnju). Stoga imamo odličnu 4k sliku uz mali utrošak performansi.
AMD nema ništa slično, već najavljuje upscale+shapening filter za jače rez (verovatno sličan kakav će biti na PS5). Ovo ne izgleda ni približno dobro kao DLSS.

Poenta priče je da čak i AMD da ima hadverski jače grafike od RTX 3080 (što očekujem), neće imati adekvatnu softvetsku podršku da se ta razlika i vidi.
 
Ja uopste nisam ne znam koliko ubedjen da ce NV prikazati (znatno) brze modele sa vise RAM-a. Ako RDNA2 sa ovim cache mambo dzambom omoguci da 256bit ne pati previse u odnosu na 320/384bit magistrale, plus cena i dodatno grejanje GDDR6X cipova, 3080 20GB postaje nerentabilna, a videcemo da li ce 3070 imati dovoljno brute force da parira, pa da joj kaleme dodatnu memoriju. Ja bih mozda najpre ocekivao 3080Ti (realno ~3090 sa 12GB memorije), mada bi onda imali 3 karte u 10-15% performansi.

@vatrogasac53 DLSS je super stvar, ali dok ne bude nativno podrzan u vecini engine-a, upotrebljivost ostaje upitna. Do tada ce maltene biti gimick kao sto je RT bio na Turingu (izgleda wau, ali se koristi u par igara i benchmarka).
 
Poslednja izmena:
Nisu samo sirove performanse u pitanju
- drajveri
- profesionalna upotreba (Adobe paket, modeliranje, simulacije) ovde je svuda nVidia u prednosti zbog sofverske podrške i odgovarajućih frameworka
- DLSS, ovo je gejmerima možda i najbitnije, Nvidia koristi algoritme bazirane na ML-u (u koje je uložila dosta pre svega zbog istraživanja za autonomnu vožnju). Stoga imamo odličnu 4k sliku uz mali utrošak performansi.
AMD nema ništa slično, već najavljuje upscale+shapening filter za jače rez (verovatno sličan kakav će biti na PS5). Ovo ne izgleda ni približno dobro kao DLSS.

Poenta priče je da čak i AMD da ima hadverski jače grafike od RTX 3080 (što očekujem), neće imati adekvatnu softvetsku podršku da se ta razlika i vidi.

Sony koristi svoj algoritam za upscale na konzoli. Takodje i na BR plejerima (baci pogled) imaju opciju emuliranja 4k rezolucije i to sasvim dobro radi. 1-2 clana su to fino in-depth objasnili u konzolnoj sekciji kada je PS4 pro iskocio (Gdin_M i ivan® cini mi se - clan sa zutim avatarom broda iz Homeworld-a :d )
Nema potrebe da se freneticno brani Nvidia svaki put kada se spomene da ce biti blizu ili ne daj Boze bolja od trenutne rtx serije...
Na kraju krajeva i taj rtx i dalje udara na performanse kvalitetno i nije mainstream u igrama (bukvalno tamo gde zeleni plate marketing tj punu implementaciju), kada/ako to bude za 2-3 godine u 3/4 igara koje se pojave na trzistu trenutne kartice ce biti pregazene performansama...
Da, DLSS moze biti dobra stvar ali je pitanje kojem procentu kupaca ce biti interesantna. Mada opet ko pored monitora zeli da okaci i na 4k tv, koji su sada povoljniji, onda je skroz ok opcija...

Na kraju krajeva, jos koji dan do promocije i objave zvanicnih (nadam se i nezavisnih) testova. Ako zaista sa performansama dise za vratom i bude jeftinija od Nvidie, pritom bude dostupna i imaju ok drajere u startu, sto bi trebalo jer je identicna arhitektura sa 5700 serijom - nema potrebe za nipodostavanjem kao Intelovi fanboyi sa Ryzenom da je produkt za sirotinju. Sto ovde par clanova to rade cim se spomenu zeleni.
Ostaje pitanje za drajvere gde je Nvidia bez pogovora bila bolja, ali za rtx i dlss gimmick- barem jos 2-3 godine ne obracam preterano paznju...
 
Poslednja izmena:
Sonijev checkerboard rendering nije ni prineti onome što radi DLSS 2.0, radi neki posao ali ni približno tom nivou i kvalitetu ;)
 
Poenta je da Sony odradjuje nezavisno od AMD-a, a i ono sto koriste za konzolu je skroz custom chip.
Zato Sony ima daleko bolje implementiran HDR koji je na windows-u jos uvek golo 0 i donekle ubija poentu za 4k gaming... Znas i sam probao si na konzoli ;)

Poenta je da tek treba videti sta ce i da li ce AMD da ponudi kao alternativu za DLSS i RTX koji mi jos uvek na PC-u deluju daleko od prakticne mainstream upotrebe, barem jos neku godinu.
RTX je sam po sebi tezak marketing gimmick i uvek se setim onog Tom's Hardware "JUST BUY IT" clanka.
 
Poslednja izmena:
Sonijev checkerboard rendering nije ni prineti onome što radi DLSS 2.0, radi neki posao ali ni približno tom nivou i kvalitetu ;)

To niko normalan nece sporiti, ali sa celog spiska trenutno podrzanih igara (i onoga sto dolazi) mene interesuje par komada... dok god je tako za mene je ta tehnologija ima malu upotrebnu vrednost, iako su mogucnosti ogromne.

RT je druga prica, koristice se svakako u nadolazecim igrama intenzivno, samo je pitanje kakva ce biti AMDov pristup (da li imaju fixed function hardver ili muljaju nesto na drugi nacin).
 
Nazad
Vrh Dno