Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Opa izgleda lepo :)
 
Upravo, nije fejk.

edit: dodao render iz Fortnajta

 

Prilozi

  • YlTEjY9.jpg
    YlTEjY9.jpg
    27.3 KB · Pregleda: 120
Poslednja izmena:
^
Deluje da im je neko drugi radio dizajn kulera za stock grafe, Sapphire mozda?

Bojim se da je ovo fejk slika. Jeste da ima tri ventilatora, ali ovaj "gornji" deo gde piše RADEON me na nešto jako podseća...

Pogledajte prilog 289946


Mene jako podseca na pricu od pre par meseci kada smo (ti) savetovali da se saceka sa kupovinom na nove grafe i procesore... :p

Sada ces morati i to da prodas i doplatis za 4000 i 6000 seriju CPU/GPU da bi "osetio" taj next gen u RDR2... :S:

Pozuri u oglase pre najave, dok vrednost nije opala...
Samo nemoj da udaras caps lock za pojedine reci dok nam budes objasnjavao sta/kako/zasto. :d
 
Poslednja izmena:
Ne verujem. Ovo liči na apgrejdovanu Radeon sedmicu.
 
Ma kakva sedmica, meni vuce na Nitro + 5700xt po dizajnu.
 
Ovo moze da bude solidno resenje za referentne grafe, 5700xt (doduse blower) su bile 60-80e jeftinije od dobrih custom resenja.
Samo sto referentne (iako sa uglavnom boljim board dizajnom od nekih custom verziju) variraju sa garancijom, custom idu sa 3-4 godine.
 
Onaj buildzoid je hvalio AMD referente 5700XT po pitanju robusnosti dizajna power dela karte, dok su custom proizvodjaci tu malo skrtarili.
 
Referentne karte (i AMD i NV) imaju dobar PCB, samo im hlađenje nije baš...AMD-ovo pogotovo. Ovo sad deluje kao prvi upotrebljivi referentni AMD kuler. Videćemo.
 
Da da, cak i naponsku puno bolje imaju ref.nego neka custom resenja. Ali tog blowera od venta moraju da se rese
 
 
Au opet grejalice...

Kad se setim da sam Vegu 56 "ukrotio" na ~180w, sad mi dodje zao sto sam je prodao nadajuci se next-gen karti koja manje trosi.
 
I nv i amd top karte sa 2x8 pin, ne svidja mi se to, videcemo da li to opravdava performanse...
 
Zaista sam u prvom trenutku mislio da je ona prva fotografija neki fejk, jer je neverovatno kako liči na RTX kartice (položaj 8-pin priključaka, izdvojeni deo na kojem piše RADEON je apsolutno isti kao na RTX FE karticama) samo što ima tri kulera. Kao da se neko sprdao sa AMD-om, ali izgleda da oni sami sebi to bolje rade.

Mene jako podseca na pricu od pre par meseci kada smo (ti) savetovali da se saceka sa kupovinom na nove grafe i procesore... :p
Sada ces morati i to da prodas i doplatis za 4000 i 6000 seriju CPU/GPU da bi "osetio" taj next gen u RDR2... :S:
Pozuri u oglase pre najave, dok vrednost nije opala...
Samo nemoj da udaras caps lock za pojedine reci dok nam budes objasnjavao sta/kako/zasto.

Ne samo da se ne kajem što nisam čekao, jer ne samo što će biti (koliko vidim po najavama na YT od strane nekih upućenih ljudi) nestašica, te će cene otići u tri lepe, a kod nas će to tek da bude smejurija.
Nemam ni najmanju nameru da bilo šta prodajem i da jurim grafike i procesore ili ne znam šta, jer sam i više nego zadovoljan ovim što imam. Ne patim za 4K, 144Hz i drugim marketing navlakama, za ono što volim da igram 60FPS i Full HD je meni lično sasvim dovoljno. A u "next gen" RDR2 već uživam.
A, koliko znam, forumi služe da svako iskaže svoje mišljenje, ma koliko pogrešno bilo. Ne mislim da sam najpametniji i da sve znam, za razliku od nekih, pa da naturam ljudima šta je ispavno, a šta nije.
 
Lepa je grafika. Podseća me malo na srećna vremena i na Gainward 4850 Golden sample.. Kao što reče Jay na yt, nvidia je napravila apple grafiku. Ovo je baš lepa grafulja. Još i da perf budu tu negde i da deke za 400e :d
 
Poslednja izmena:
Zaista sam u prvom trenutku mislio da je ona prva fotografija neki fejk, jer je neverovatno kako liči na RTX kartice (položaj 8-pin priključaka, izdvojeni deo na kojem piše RADEON je apsolutno isti kao na RTX FE karticama) samo što ima tri kulera. Kao da se neko sprdao sa AMD-om, ali izgleda da oni sami sebi to bolje rade.



Ne samo da se ne kajem što nisam čekao, jer ne samo što će biti (koliko vidim po najavama na YT od strane nekih upućenih ljudi) nestašica, te će cene otići u tri lepe, a kod nas će to tek da bude smejurija.
Nemam ni najmanju nameru da bilo šta prodajem i da jurim grafike i procesore ili ne znam šta, jer sam i više nego zadovoljan ovim što imam. Ne patim za 4K, 144Hz i drugim marketing navlakama, za ono što volim da igram 60FPS i Full HD je meni lično sasvim dovoljno. A u "next gen" RDR2 već uživam.
A, koliko znam, forumi služe da svako iskaže svoje mišljenje, ma koliko pogrešno bilo. Ne mislim da sam najpametniji i da sve znam, za razliku od nekih, pa da naturam ljudima šta je ispavno, a šta nije.

Pa sto bi iko kupovao graficke i procesore kod nas?......to (osim ako nekome odgovara na neke rate) nema smisla....kupis kod Ugara po manjoj ceni i gotova stvar....:)

I samo da se zna,vec 2K je prilicno bolje (lepse) nego FHD,a o 4K da ni ne govorimo...nije to marketing navlaka.....ko jednom vidi,na manje se ne vraca....:)
 
Poslednja izmena:
@qryak
Lik melje 16 minuta o izgledu kartice kao da ce u nju da gleda a ne u ekran kad igra igre. Koji nolifer.

Pa, ne može da je proba kad još ne postoji, osim kod inžinjera AMD-a.

Pa sto bi iko kupovao graficke i procesore kod nas?......to (osim ako nekome odgovara na neke rate) nema smisla....kupis kod Ugara po manjoj ceni i gotova stvar....:)
I samo da se zna,vec 2K je prilicno bolje (lepse) nego FHD,a o 4K da ni ne govorimo...nije to marketing navlaka.....ko jednom vidi,na manje se ne vraca....:)

Pa, naravno, jedini način kupovine meni i jeste na rate. Video sam kod ortaka 1440p monitor, kod drugog 4K TV, sve je to lepo, ali meni lično je i ovo dovoljno. Vozio sam i prijateljev mercedes CL, ali meni je moj puntić sasvim dovoljan za po gradu i do vikendice.
 
Pa, naravno, jedini način kupovine meni i jeste na rate. Video sam kod ortaka 1440p monitor, kod drugog 4K TV, sve je to lepo, ali meni lično je i ovo dovoljno. Vozio sam i prijateljev mercedes CL, ali meni je moj puntić sasvim dovoljan za po gradu i do vikendice.

Eh,kada bi ceo Srbistan bio tako skroman,gde bi nam kraj bio.....:D
 
Lepo je sve to, ali meni se više isplati da uštekam lovu i kupim u HU. Plus je jeftinije , plus bolje oko garancije. O izboru i da ne pričam .
 
Ja sam mislio da garancija nešto važi kod nas, ali sam se ozubiljno zeznuo. Kad mi se pokvario stari komp (i5-8500 i B360 matična) nisam imao gde da proverim da li je procesor ili matična (na poslu od 100+ računara nijedan komp sa 1151 socketom) te sam ih oboje poslao na reklamaciju. Odgovorili su mi da su pinovi na matičnoj oštećeni, a ja NIJEDNOM za dve godine nisam pipnuo ni procesor ni ploču. Procesor nije mogao da se klokuje, matična to ne dozvoljava, pa sam i koristio kuler koji dolazi uz procesor. Odnesem kod bivšeg servisera (kojeg sam kasnije našao) koji ima mikroskop i kaže čovek da je to neko ulupao nečim. I šta da radim, da ih tužim, maltretiram ili ne znam šta? Ne, sve što je iole skuplje NIKADA više kod nas ni na rate, iako mi je to jedini način. Bolje keš kredit pa onda kupovina bilo gde, samo ne ovde.
 
Nova tura nagadjanja. Izgleda da je potvrdjeno 16GB za Navi 21 i 12GB za Navi 22, odnosno 256 i 192 bitna magistrala, navodno ce nativni bandwidth pokusati da nadoknade ogromnim on-die cache-om (Infiniti Cache) - Navi (5700XT) ima 4MB L2, ovde se pominje 128MB. Takodje, ocekuje se boost frekvencija >2.1 GHz.
 
Sa tom memorijom i magistralom mogu da se takmiče samo sa 3070 i 3060(ti).
 
Nazad
Vrh Dno