Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Sada je pravo pitanje da li ce "amd smart memory access" raditi i na b450 plocama kada se kombinuje ryzen 5xxx sa gpu 6xxx ili ce biti expluziva za 5xx ploce sto bi bilo bezveze.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

E da,bas to je jako bitno.....i na 500 seriji plocama gde radi donosi 8% boljr performanse (ako sam dobro razumeo iz videa),sto znaci da je u pitanju uglavnom marketing i navlakusa za kupce...tj ne verujem da ce tih 8% biti nesto vidljivi u praksi...
 
Dobro da nisam do sad nista pazario. Znaci ryzen 5000 ploca b550 i radeon rx 6000 - e sad koju grafu uzeti za fullhd gejming do 144hz?
 
Poslednja izmena:
Dobro da nisam do sad nista pazario. Znaci ryzen 5000 ploca b550 i radeon rx 6000 - e sad koju grafu uzeti za fullhd gejming ?

Pa za fluid 1080p gejming ti je sasvim dovoljan i radeon 5700,mozda cak i npr polaris rx590.....:)

Novi 6000 radeoni su namenjeni za 1440p,a narocito za 4k gejming....
 
Rekli su da je AMD završio s proizvodnjom 5700 i 5700xt čipova, tako da za njih sigurno dolazi zamena. Zanimljivo je da se Polaris čipovi i dalje proizvode.
 
Ostaje da se vidi kakva ce situacija biti sa drajverima.....ako se ponovi bruka kao sa radeonima 5000,onda im dzabe sirova snaga....i bice epic fail

Btw,mislim da ce 6700(xt) biti sweet spot za 1440p gejming.....a i valjxda bar jedno 80-100$ manje nego 6800....:)

Sta bi, sada ti nije skupo kao AMD CPU iz 5000 serije?!
 
Sta bi, sada ti nije skupo kao AMD CPU iz 5000 serije?!

Pa nije bas da je jeftino,ali ocekivao sam i dosta gore(tj skuplje)....tako da (za razliku od 5000 serije procesora) ove cene su,koliko-toliko,ok...

Jos kad Nvidia odgovori,sigurno ce cene ici dole sl. godine.....a i 6700(xt) ,koji je meni najinteresantniji, ce cenovno tek nesto biti skuplji od 5700(xt) serije,sto je isto,koliko toliko,ok.......tj suludo bi bilo ocekivati da ce biti jeftiniji....
 
Poslednja izmena:
Na kraju ispade dobro sto je nestasica 3080 :).
Sve mi se cini da cu ipak cekati sledecu godinu za upgrade.
 
Za soma evra, koliko ti treba za 3080 sada, bolje da pazaris 6900xt...
Bez da se femkas ka' curica, 'oces li u zeleni ili crveni tabor...
 
Pa, Goldi, eto radosti za tebe... Jelda, druže? :)

Totalno sam iznenađen :d Nisam se iskreno ovome nadao, ali ispade da imaju dobre proizvode CPU+GPU kao da udaraju po Intelu i i nvidiji, prosto za mene iznenadjenje.... ali ipak da vidimo zvanicne testove i kako ovo sve radi, jedno su njihovi slajdovi a drugo kako ce to sve u praksi raditi.
 
Ono mene iznenađuje je 6800 vs Navi 22 (verovatno 6700XT). Čini mi se da će biti prevelika razlika između njih (60CU vs 40CU), a nema se čime popuniti. S druge strane, to znači da će i cena biti osetno niža
 
Da to sam i ja primjetio tu je velika rupa jedino da idu sa jos jednom kartom oslabljenom na navi21 chipu sa neki 56 CU

Kako sad stvari stoje imaju 3 karte na navi 21 chipu da li moze jos jedna vidicemo, ali tu ima prostora da se pojavi neka kartica.
 
Još da vidimo hoće li biti neprijatnih iznenađenja u pojedinim igricama koje se slučajno ili namerno ne budu slagali sa neuobičajenom konfiguracijom infinity cashe + sporija memorija.
Takođe ne videsmo ni jedan benchmark raytracinga.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Nismo jer ga ni nema ha
 
Poslednja izmena:
Sto se tice ray tracinga i "DLSS-a":


AMD tells me it has a new super sampling feature in testing, which is designed to increase
performance during ray tracing. The company is promising its super sampling technology will
be open and cross-platform, which means it could come to next-gen consoles like the Xbox
Series X and PS5. AMD is working with a number of partners on this technology, and it’s
expecting strong industry support. Unfortunately, this won’t be ready for the launch of these
three new Radeon RX 6000 Series cards.


https://www.theverge.com/2020/10/28...pecs-release-date-price-big-navi-gpu-graphics
 
Poslednja izmena:
I koliki će keš imati manji čipovi

Uz taj keš po ovom prikazanom 6700xt može biti sa 192bit i 12GB vram što bi mogla biti mala i efikasna kartica dobrih performanse i cene.
Samo da vidimo kako se ponašaju kod krajnjih korisnika, ni testovi mi nisu toliko merodavni kao utisci kupaca.
 
Hm da li ovaj AMD smart access memory, postoji i kod novih konzola? Posto mi deluje da prakticno se ni ne vidi u testiranim naslovima, tj da je ubrzanje pre svega na kontu rage mode-a, a i rece lik iz AMD da ako ASAM bude podrzan u novim naslovima bice znatno vece ubrzanje, pa mi deluje da koriste neke mogucnosti koje vec imaju u konzolama.

Verovatno ce i Ray Tracing da bude konzolski, dakle tek kad krenu naslovi radjeni iskljucivo za nove konzole mozemo videti ozbiljan RT od strane AMD kao i uticaj ASAM (za ovo drugo samo nagadjam).
 
Hm da li ovaj AMD smart access memory, postoji i kod novih konzola? Posto mi deluje da prakticno se ni ne vidi u testiranim naslovima, tj da je ubrzanje pre svega na kontu rage mode-a, a i rece lik iz AMD da ako ASAM bude podrzan u novim naslovima bice znatno vece ubrzanje, pa mi deluje da koriste neke mogucnosti koje vec imaju u konzolama.

Verovatno ce i Ray Tracing da bude konzolski, dakle tek kad krenu naslovi radjeni iskljucivo za nove konzole mozemo videti ozbiljan RT od strane AMD kao i uticaj ASAM (za ovo drugo samo nagadjam).

Konzole imaju APU koji deli svu memoriju na procesor i graficku, odnosno procesor u svakom momentu alocira koliko memorije treba za jedno, a koliko za drugo i verovatno ima uvid u obe "particije".
 
Nema potrebe da se plasis, samo ne kupuj u prvih mesec-dva od izlaska.
 
Mene plasi da nece moci da kopa 120megi u ETHu...

Mnogo me to plasi, mnogo mnogo...
 
Poslednja izmena:
Nadam se neće moći kopati ništa! [emoji16]

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Nevezano za to, mislim da ce cene jedno vreme ostati visoke za sve ovo novo sto izlazi, 7nm kapacitet je mozda prepreka za amd da izbaci i apu, i mobile, i cpu, i gpu, i konzole...mislim da ce biti cak i povremene nedostupnosti nekih cipova

Mada ce definitivno biti vise kartica nego kod nvidije

P. S. Ako ove 550e-650e karte budu bacale preko 110mh uz neku 200-230w potrosnju, bice veoma isplative za majning (vise od drugih karti da budem precizan) , te se nece pisati dobro gejmerima
 
Poslednja izmena:
Ono mene iznenađuje je 6800 vs Navi 22 (verovatno 6700XT). Čini mi se da će biti prevelika razlika između njih (60CU vs 40CU), a nema se čime popuniti. S druge strane, to znači da će i cena biti osetno niža

Ne verujem da ce biti bas tooolika razlika izmedju 6700 i 6800......taman gde treba da bi se kartice pozicionirale po performansama......tj 6700 ce verovatno biti izmedju 5700 i 6800.....a kako ce biti cenovno ostaje da se vidi......neki wet dream bi bio da 6700 bude cenovno,manje vise,kao sada 5700 a da cene 5700 idu dole dok se ne rasprodaju.....(sto se npr nije desilo sa ryzen 5000 procesorima,nego sve otislo gore)

A ostaje i da se vidi kako ce po performansama i cenovno da stoji neka (hipoteticka) 6600(xt) grafa...
 
Za soma evra, koliko ti treba za 3080 sada, bolje da pazaris 6900xt...
Bez da se femkas ka' curica, 'oces li u zeleni ili crveni tabor...

Meni je drago sto je amd opet konkurentan, ali o prelasku u drugi tabor jos ne razmisljam.
6900xt je super kada se uporedi sa 3090, ali 1000e za gpu sigurno necu dati.
6800xt ne bih uzimao, jer amd nema dlss, a verujem da ni RT performanse nisu dobre, jer o tome nisu pricali.

Videcemo kada stignu pravi testovi.
 
Kad se setim saveta da ne uzimam X570 i da je B450 taman za ubuduće... :) :D

I taj savet jos uvek stoji. Razlika u performansama je:
1. kao prvo samo u nekim igrama
2. kao drugo previse mala da bi opravdala razliku u ceni izmedju dobre B450 i dobre X570 ploce (razlika je otprilike 100e).

To sto ti jos uvek sebe ubedjujes da si uradio pametniju stvar je apsolutno tvoje pravo, ali sa realne tacke gledista nisi.
 
Nazad
Vrh Dno