Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Samo da se i ja upišem, nakon što sam 2x neuspješno narčio RTX kartice (oba puta dobavljač ispalio), trenutno koristim 1080p a u planu je 1440p, pala je odluka na Sapphire Pulse, custom model, Rx6800 16GB, plaćen je sa poštarinom 820 eur, doduše vani, a i već ih nema ni za te pare. Karticu ću montirati ovo koji dan u kućište pa ako koga interesuje mogu da okačim neke rezultate. Pošto sam van fazona, napišite šta vas interesuje.
 
Samo da se i ja upišem, nakon što sam 2x neuspješno narčio RTX kartice (oba puta dobavljač ispalio), trenutno koristim 1080p a u planu je 1440p, pala je odluka na Sapphire Pulse, custom model, Rx6800 16GB, plaćen je sa poštarinom 820 eur, doduše vani, a i već ih nema ni za te pare. Karticu ću montirati ovo koji dan u kućište pa ako koga interesuje mogu da okačim neke rezultate. Pošto sam van fazona, napišite šta vas interesuje.

Mozes ove besplatne SUperposition i Heaven ako te ne mrzi, i napisi koji proc na koliko.
Oni su dx11 valjda, ali su dzaba :D
 
Ja skocih sa 3080 (x trio/suprim x) na 6800xt gigabyte gaming oc,6h gaminga (shadow of the t.r) nisam imao vremena za ostale,ova karta je impresivna nema sta,clock sam video i preko 2400,ali je ocajan fabricki fan profil mnogo glasan i agresivan bez potrebe,sve na ultra stock standard oko 130-140fps,al sam ja zakucao clock na 2000,voltazu na 995,i fanove na 33% (ne moze manje) sto je oko 1100rpm,totalno necujan system u totalnoj tisini,temp ne prelazi 55-57 nikad isti fps imam kao i na stock podesvanjima oko 130,ne zanimaju me rt/dls,kad budem imao vise vremena jedno 7 dana testiranja drugih igrica ako bude sve stabilno,zadrzavam je.
 
Stigle , cena sitnica :d

6800.jpg
 
Sad ce @zajebani da dodje i da ti kaze da se naviknes na te cene :D U obavezi si da im platis po tim cenama i da budes srecan i zadovoljan :d
 
Koju uopste odabrati od 6800xt? Koliko sam razumeo Asus TUF,MSI i Gigabajtova i nisu nesto bolje od osnovnog modela.A Saphire nema nigde u ponudi. A nigde nisam naleteo ni na osnovni AMD model,koji mi je generalno mnogo lep,ali ne znam dal je dobro resene hladjenje,nekako mi ne uliva poverenje
 
Sad ce @zajebani da dodje i da ti kaze da se naviknes na te cene :D U obavezi si da im platis po tim cenama i da budes srecan i zadovoljan :d
I naci ce prijatelja,koje gle cuda ima 10ak kom za bench ali samo za gamere hah

Pinocio,gresis za gaming oc 6800xt kida karta.
 
Poslednja izmena:
@djape08 a šta ima loše što čovek hoće da pomogne ljudima koji su gameri da nađu karticu po donekle normalnim cenama a ne po 1400€ kako ti prodaješ?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
A koje su to "donekle" normalne cene?
 
^ normalne cene trenutno u Srbiji su na primer 1100€ za 3080 tipa strix, aorus a ne 1400€ kako ih prodaju preprodavci. Slažem se da je i 1100 puno ali 1400€ je bezobrazluk.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ko je ovog zvao,mora da je desna ruka Zajebanog,bas ti znas koje cene trebaju da budu kod nas,mozda bolje da odes u Samsung temu.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Pa ovo su već klošarske cene. 140k za RX 6800 XT, ma važi... samo da usitnim i uzimam

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
@djape08 druže ja @zajebani ne poznajem, ali vidim da čovek hoće da izađe u susret drugim ljudima sa foruma. Valjda forumi služe da ljudi daju mišljenje o nečemu a takođe i da pomognu jedni drugima. To što si rekao kako znam kolika je realna cena iskreno ne mogu dati odgovor pošto se ne bavim sa tim, ali opet sa druge strane ja sam kupio dve 3080 tuf i strix model za 1000 i 1100€ a ti si mi lično hteo strix prodati za 1400€ koji si platio 1000€, po tome gledajući i trenutne cene na našem tržištu realnija je cena 1000-1100€ nego kao što ti prodaješ po 1400€.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ e zato @zajebani pomaže ljudima sa foruma, isključujem se iz dalje rasprave pošto si sve rekao.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Hvala ti,da se vratimo na temu posle ovog spoljnjog uticaja gusenja
 
^ normalne cene trenutno u Srbiji su na primer 1100€ za 3080 tipa strix, aorus a ne 1400€ kako ih prodaju preprodavci. Slažem se da je i 1100 puno ali 1400€ je bezobrazluk.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Da ti ja kazem sta je normalno posto su ti kompasi pomereni malo :D Da ih rekalibrisemo :D

Za high end karte = maloprodajna cena = velikoprodajna cena + 30% marze + pdv.

Prema ovoj racunici sa one slike ispada da ova 6800xt kosta u veleprodaji oko 92 000 dinara tj. oko 780 EUR. A amd-ova preporucena maloprodajna cena je 650 EUR. Jel vidis apsurd?
 
Poslednja izmena:
I naci ce prijatelja,koje gle cuda ima 10ak kom za bench ali samo za gamere hah
Ovako... Da li sam ja tebe bilo kada u bilo kojoj temi osudijvao za to sto radis, da li sam te ismevao, ili bilo sta negatino napisao ? Cak sam jednom kada su te nagazili napisao...
Koliko god ovo nekome smetalo to je tako, trgovina je takav posao, prodavac odredjuje cenu, na kupcu je da li ce da kupuje i nista vise od toga... Zemlja srbija je takava da u njoj opstaju samo snalazljivi, okolnosti nas teraju da tako radimo i razmisljamo. Kartice nisu zivotno znacajna namirnica, nije neko ko se snalazi u ovim okolnostima da zaradi kriv, nego onaj ko je doveo do toga da budu ovakve okolnosto, Nvidia/AMD, monopol, i globalizacija. Eno gigatron koji sa cenama dere kozu svakodnevno na svemu, sta da radimo sa njima da ih kamenujemo :p

@zechs
To bi tako terbalo da bude, ali nije, nisu prodavci i uvoznicu u Srbiji krivi za takvo stanje... Svako ko je besan zbog cena i nestasice moze da bude besan samo Nvidia/AMD.
 
Poslednja izmena:
Da ti ja kazem sta je normalno posto su ti kompasi pomereni malo :D Da ih rekalibrisemo :D

Za high end karte = maloprodajna cena = velikoprodajna cena + 30% marze + pdv.

Prema ovoj racunici sa one slike ispada da ova 6800xt kosta u veleprodaji oko 92 000 dinara tj. oko 780 EUR. A amd-ova preporucena maloprodajna cena je 650 EUR. Jel vidis apsurd?
Ja sam odmah napisao da je 1100€ velika cena za 3080 kao što je i za 6800xt ali mi tu ne možemo ništa i ne moraš da mi odrzavaš lekciju pošto nisam mali. Cena za strix 3080 je 850$ ko je nađe za te pare svaka mu čast. U mađarskoj su još skuplje. Imamo samo opciju da kupimo ili ne.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa zajebani mu skida potecijalne musterije koje je planirao da odere. Ja ne osudjujem vas sto koristite priliku ali sada napadate coveka jer je pomogao da ljudi dobiju kartice po pristupacnijoj ceni . Ponasate se kao deca.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Pa zajebani mu skida potecijalne musterije koje je planirao da odere. Ja ne osudjujem vas sto koristite priliku ali sada napadate coveka jer je pomogao da ljudi dobiju kartice po pristupacnijoj ceni . Ponasate se kao deca.
Ma kakvi, cena nije pristupacna, al to je visa sila... Nego makar po tim aktuelnim cenam da karte dodju do gamera koji mogu da je priuste, kolega sa foruma, a ne do minera i preprodavaca... De moze da bude pristupacno 130k za graficku kartu bilo koju.
 
Ma pusti prazne price,nadji im sad amd karte opet krece kuku lele
 
Ma kakvi, cena nije pristupacna, al to je visa sila... Nego makar po tim aktuelnim cenam da karte dodju do gamera koji mogu da je priuste, kolega sa foruma, a ne do minera i preprodavaca... De moze da bude pristupacno 130k za graficku kartu bilo koju.
Ma znam , napisao sam po "pristupacnijoj ceni" jer 1400e i 1100e nije isto. Mene je 3070 kostala pareno ali sta da se radi.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Ma gde neće, prodaće se i to lagano. A baš juče na sajtu GC bila 6900 XT za 150k. Sada mi krivo što je ne poručih haha

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Koju uopste odabrati od 6800xt? Koliko sam razumeo Asus TUF,MSI i Gigabajtova i nisu nesto bolje od osnovnog modela.A Saphire nema nigde u ponudi. A nigde nisam naleteo ni na osnovni AMD model,koji mi je generalno mnogo lep,ali ne znam dal je dobro resene hladjenje,nekako mi ne uliva poverenje

Godinama sam na Sapphire karticama, nema greske sa njima. Ako imas vremena da sacekas probaj da nabavis Sapphire 6800 XT Nitro+
 
asus tuf RX 6800 900e , a Sapphire Nitro+ 6800 990e ove su bez xt, znaci manje grejanja :p
koliko su sporije :p
 
Nazad
Vrh Dno