Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

bice, ali za srpsku 2022
 



Dobar zakljucak, uporedjenju sa 5000 serijom graficki nova 6000 je trijumf ali kada se uporede sa Nvidia 3000 tu karte prestaju da budu impresivne. Posebno u igrama sa RT impementacijom kao sto je Control i BF5 gdje je jednostavno i bez DLSS-a 3000ta serija mnogo, mnogo brza 30-50% a mogu zamislit koliko bi se jos razlika povecala sa ukljucenim DLSS-om.
 
Pojavile se Gigabyte kod madjara, 6800 ~1070e, 6800XT ~1225e... Nvidia, sve ti je oprosteno xD
 
Ne znam ko ce to da kupi , mislim i ja sam preplatio moju karticu ali jeftinija je 3080 od 6800xt tako da ne vidim sto bi neko kupio amd po toj ceni.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
ovo su bile cene prosli mesec u domacoj veleprodaji za nvidia 3080, na sta treba dodati jos i PDV 20%.

nvidia.JPG

nazalost, nisam ocekivao da ce tako brzo planuti, tojest u roku od pola sata, pa sam izvisio da je uzmem.

sledeci mesec im stizu Radeonke 6800 i XT, ocekujem isto tako mnogoooooo povoljnije cene nego kod "madjara", pa "madjari" i PS5 prodaju za oko 1300e, ko je lud da to kupi.

vec sam ih unapred obavestio da mi rezervisu 2 komada :)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
^ajao, pa dal je realno...
ovo su bile cene prosli mesec u domacoj veleprodaji za nvidia 3080, na sta treba dodati jos i PDV 20%.

Pogledajte prilog 293338

nazalost, nisam ocekivao da ce tako brzo planuti, tojest u roku od pola sata, pa sam izvisio da je uzmem.

sledeci mesec im stizu Radeonke 6800 i XT, ocekujem isto tako mnogoooooo povoljnije cene nego kod "madjara", pa "madjari" i PS5 prodaju za oko 1300e, ko je lud da to kupi.

vec sam ih unapred obavestio da mi rezervisu 2 komada :)
O kome je konkretno rec i kako se sa njima ugovara kupovina? Moze u PM ako nije bas za forum
 
Gde u USA kupiti 6800XT? NewEgg, Amazon, BestBuy? Imam neku varijantu koju bih 'povukao' krajem zime, kada se stabilizuje trziste, a zapravo ne znam gde je pametno kupiti. :)
 
Koliko sam video, nema je nigde od navedenih sajtova pošto i sam gledam da kupim jednu :)

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Steta za cene i nedovoljan broj karata , izgleda da sabijaju karte u svemu , jedino rtx jos nije na nivou 'vidije .
 
Da l' će ih biti u januaru? Bacam pik između 3080 i 6800xt

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
sacekaj da izadje 6900XT i da dodje u prodaju, mozda obori cenu nvidiji.
 
Kakva je trenutna situacija, cisto sumnjam... 6800(XT) se "pojavile", nista se bar kod nas nije promenilo...
 
Evo zbog čega je nedostatak
b7e170ca4c7c7e524dffeac4c59c459d.jpg


Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Do q :smash:....
 
Nema veće žgadije od minera

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Njima kao i Nvidia je bitna zarada, manje više razmišljaju gde kartice završe.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Dodao bih i ovo, nema dovoljno proizvodnje.

JPR reported hearty unit sales of 11.5 million for the quarter. That’s still far shy of the 114 million graphics cards that shipped in 1999. That was before Intel began integrating graphics cores into every CPU, and before laptops began to grow in popularity.

2e0dcdc7f44f8a321fa01921d3fe7dd5.jpg
 
Evo zbog čega je nedostatak
b7e170ca4c7c7e524dffeac4c59c459d.jpg


Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Ovo je bullsh*t. Niko ziv ne bi mine-ovao sa novim Radeon karticama sem ukoliko ne mogu da nabave nVidia RTX2080ti/3080/3090 ili Radeon RX5700. Nove Radeonke imaju mining performanse kao i Radeon RX5700 ili RTX3070 jer je bottleneck na mem protoku, a cache memorija se ne moze iskoristiti u svrhe poboljsavanja mining performansi. Zasto bi neko dao i do duplo vise novca za iste performanse kao kartice koje vec postoje na trzistu, a da uz to dobije znatno goru potrosnju?
 
Poslednja izmena:
Da li je isplativo ili je iskreno ne znam pošto me ne interesuju mining. Ali po slici se vidi da je rig za kopanje.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ma neko povezao u rig samo da trigeruje ljude po netu [emoji1]
 
To je rig za grejanje...
 
Pojavilo se nekoliko oglasa na kp, doduše bez cene i od istog prodavca. Baš me intetesuje koja će biti cena :)

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
800e pa navise za xt, verovatno...
 
Nazad
Vrh Dno