Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Ajde to, nego što grafičku koja bi trebala da košta oko 700€ ne možeš da nađeš ispod 1100. Neka hvala, radije bih batali okompjuter nego da budem TOLIKI *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.
 
Masovno se uzimaju 3080 za te pare...
 
Biju ko nece..
 
Lele, vala nek se nose oba tabora, vrlooooo ruzan potez prema gejmerima... amd je sada 5 puta gori od nvidiong paper launch-a, sta li oni duvaju.... ovo sto nv najavljuje karte iz 30-e seirje bez video izlaza, samo za mining, stancuju oni to odavno, i amd verovatno, to se prodaje odjedjenoj klijenteli na palete, a sad kao i u slobodnoj prodaji ce ih biti trt mrt itd.....
 
Samo strpljenja, da se proda jos koji milion konzola i taman za 6 meseci doci ce karte na najavljene cene, to pod uslovom da covid ne mutiRA :d
 
Ima li neko neki info, da ce uskoro 6800XT postati dostupne kod nas ?
Mislim da je odlicna kupovina za 4K na duze staze.

Poneka se pojavi na KP, ali bas retko..
 
I meni deluje zanimljivo, takodje. Trebalo bi na prolece da uparim TV blizu PC-ja i da 4K 60fps bude neki cilj (trenutno 2K AOC gura 2070ica lagano). Primetio sam da na sintetickim testovima npr. 6800 'gazi' 3070 lagano, ali da je neki real usage kroz igre 3070 u plusu... To se moze pripisati mnogo cemu, ali ako je cena za 6800XT kao 3080, onda nije bas sjajna situacija za AMD.
 
Ima li neko neki info, da ce uskoro 6800XT postati dostupne kod nas ?
Mislim da je odlicna kupovina za 4K na duze staze.

Poneka se pojavi na KP, ali bas retko..

Sve vreme su dostupne, pogledaj malo domace radnje po imenu onoga u sta gledas :D
 
Nalazim 6800, ali 6800XT nisam nasao :S:
Ako moze pomoc, posalji mi na PM.
 
Cena gora od oglasa i preprodavaca... nazalost. Ako se ovako nastavi, docekacemo sledecu seriju GPU-ova pre nego bude moglo da se kupi 'normalno'. A radovao sam se da iskoristim SAM za Zen3 platformu. :)
 
6900 XT najvise imaju na stanju :D



Koja bi uopste trebala biti njena realna cena?
 
Evo ja sam se odlučio za crvene, ne vidim da će situacija u skorije vreme biti bolja ni na jednoj strani. Upgrade planiram već maltene godinu dana, više mi se ne čeka, pa makar platio i više nego što je predviđeno.
Ray Tracing me ne zanima toliko, verujem da će to u nekoj narednoj generaciji biti veći faktor. Jedino mi možda žao zbog DLSS ali tek koja igra ima podršu za to, tako da je diskutabilna i ta opcija.

Odluka je pala na Sapphire Nitro+ koja bude među top modelima generacijama unazad, po review-ovima je dobro odrađen posao i na novoj seriji.

IMG_1.jpg

Evo i kako izgleda u odnosu na prethodnu strix gtx 1070.

IMG_2.jpg

Out-of-the-box se dosta grejala, mislim da hot spot prelazio i 100 stepeni dok, ne znam ko je 42% postavio kao max na fan profilu ali mu to baš i nije dovoljno da ohladni kartu. Morao sam da stavim malo agresivniji profil.

img-3.PNG

Undervolt sa 1150mV na 1V, što po merenjima dođe 1100mV, kao i 2400-2500 frekvencija. Memorija je ostala na default 2000.

img-4.PNG img-6.PNG

Temperature budu mnogo bolje na ovaj način, ~65 i ~80 stepeni sa ~265W potrošnjom.
 
Stock vs manuelno podešavanje od gore

img-7.PNG img-8.PNG

SAM sam takođe uključio na konfiguraciji iz profila ali nisam testirao koliko uticaja ima na bilo šta.
 
Poslednja izmena:
Čestitam domaćine [emoji16]
Gde si je uzeo i koliko je koštalo zadovoljstvo?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
KP, cene vidite i sami.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Ako nije problem da izvrtis Superposition Benchmark.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Mene bi zanimalo samo ako si voljan da napises razloge zasto bas 6800 XT,a ne recimo RTX 3080? Posto i sam vagam,i jos nisam odlucio kom carstvu da se privolim :) Sta kod tebe prevagnulo?
 
Ako nije problem da izvrtis Superposition Benchmark.

Superposition_Benchmark_v1.1_10878_1611492911.png

Koliko vidim, neki su dobacili do 11900 sa 3080 ovde na forumu. Možda je i sa ovom moguće još nešto malo izvući.

Mene bi zanimalo samo ako si voljan da napises razloge zasto bas 6800 XT,a ne recimo RTX 3080? Posto i sam vagam,i jos nisam odlucio kom carstvu da se privolim :) Sta kod tebe prevagnulo?

Kao što sam napisao gore, ray tracing mi nije bitan a prelazak na 4k ne planiram u skorije vreme.
AMD mi navodno isto trebao da ima svoju verziju DLSS-a uskoro, pitanje je ko će to koristiti i kako će raditi.
Po raznim benchmarkovima što sam gledao, AMD-u više odgovara 1080p i 1440p, mada opet zavisi od igre do igre, tu su negde.

Sve u svemu, mislim da nije greška uzeti ni jednu ni drugu, samo je pitanje po kojoj ceni se mogu dobaviti i koliko je potrebno čekati na njih.

Za sada i drajveri dobro izgledaju, igrao sam i Cyberpunk i RDR2 bez problema na 1440p ultra par sati. Možda i 16GB naspram 10GB bude značilo nešto.
 
21.1.1 trenutno, iako dođu kao beta driveri.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Baci utiske vezano za buku sa duzim igranjem i generalno za stabilnost drajvera, ako nije problem i sa nekom starijom igrom.
Ne secam se da li je prica bila za Navi ili nove RTX kartice da nesto losije rade sa starijim naslovima jer je novija arhitektura.
 
Baci utiske vezano za buku sa duzim igranjem i generalno za stabilnost drajvera, ako nije problem i sa nekom starijom igrom.
Ne secam se da li je prica bila za Navi ili nove RTX kartice da nesto losije rade sa starijim naslovima jer je novija arhitektura.

Tu neku "radnu temperaturu" dostigne veoma brzo, čuje se svakako protok vazduha ali ja kroz sluške stvarno ništa ne čujem. Mada ta buka je više subjektivni osećaj. Videću sutra ako nađem u nekoj prodavnici koju 14-ku pa da napravim još veću promaju i dobijem, tj. oduzmem, koji stepen.
Drajveri mi izgledaju dobro, nikakvih problema od artifact-a, black screen-a, crash-ovanja i ostalih anomalija nije bilo. Čak mi se ovaj njihov control panel više sviđa od nvidiinog. Sve je na mestu.

Nisam pokušavao starije igre tako da tu nemam komentar, mada ne vidim razlog zašto ne bi radilo kako treba.
 
I ja sam se zagrijao bio da pređem na AMD i prešao bih da sam mogao naći kartu. Međutim, sad iz ovog ugla ne bih gledao AMD, samo iz razloga što nema RayTracing i DLSS. Ja sam Cyberpunk odigrao na 4K ultra sa DLSS na Auto, dok vidim da to mnogo skuplja i snažnija karta kao što je 6800XT nije u stanju. Ono što mi je uvijek sjajno kod AMD-a jeste što oni driverima ubrzavaju svoje kartice, dok je kod Nvidie stanje obratno. Računajte da svaki update drivera kod Nvidie odnosi bar 1fps u performansama. Tako da bi taj 6800XT mogao u nekim ravnopravnim naslovima u budućnosti deklasirati 3080 RTX. Ne znam kakvo je stanje kod AMD, ali ovo što su u Nvidiji uradili sa prikazom Screen Space Reflections sa grainom od kojeg bole oči (Cyberpunk i Warzone), tako da igre bolje izgledaju kad ga izgasite, nego kad ka držite na High. Jedva čekam da AMD poradi na RayTracingu i da već u narednoj generaciji imamo karte dostojne (kao i Nvidia uostalom) da voze RayTracing na 4K.
 
amd patentirao chiplet dizajn za gpu,znaci dupovise compute unita ali i duploveca potrosnja mozda
 
Nazad
Vrh Dno