Šta je novo?

Snapdragon 875 - Gde Je Limit?

a Samsung je nesposoban da napravi konkurentan procesor

Daleko od toga. Mislim da ne žele to da urade. Snapdragon 875 će se raditi na novoj Samsungovoj tehnologiji.

"Samsung to manufacture all Snapdragon 875 chipsets."
 
Moze da ga naplacuje onoliko za koliko moze da ga proda, ne vise od toga.

Snapdragon 855 je koštao 53$ (845 je bio još jeftiniji), ove godine su to utrostručili pa im je prošlo, a za sledeću planiraju da opet dupliraju, i opet ce im proći zato što proizvođači nemaju alternativu a kupci kupuju ono što im se servira.
Daleko od toga. Mislim da ne žele to da urade. Snapdragon 875 će se raditi na novoj Samsungovoj tehnologiji.

"Samsung to manufacture all Snapdragon 875 chipsets."
Nema šanse da im je veća zarada na proizvodnji tuđih nego na prodaji svojih procesora. Godinama se isti problemi provlače sa Exynosom koje ne mogu da reše (ne mislim samo na razliku u performasama u odnosu na Qualcomm, već na povećanu potrošnju baterije kada se koriste mobilni podaci i na veće zagrevanje), zbog toga je i pola foruma diglo ruke od njihovih telefona, a i sam Samsung iz istog razloga ne ugrađuje svoje procesore u S i Note seriju (osim u Evropi)
 
Bez obzira na ovo sto si rekao, postoji granica kada ce visina cene uticati na broj prodatih uredjaja. Onog momenta kad klikne na dole, proizvodjaci telefona ce poceti manje da ih prave, a onda ce proizvodjaci procesora malo da olabave..Tj, ne proizvodjaci, nego proizvodjac. Npr, ako sledeci Samsung/Xiaomi.. sa cenom od 1500 eur ostvari ocekivanu prodaju, nista se nece promeniti, ici ce jos gore. Ako onaj posle njega sa cenom od 1800 eur (teoretski) ostvari 10 puta manju prodaju od ocekivane, znaci da ce i 10x manje skupih procesora biti iskorisceno, a onda ce i Qualcomm malo da se preracuna.
 
pravi se hype da se kupuju brže bolje telefoni sa 875 dok su još "jeftini"...ne bih se ja uzbuđivao, videćemo kad padne broj narudžbina za 875 kakva će biti cena...mobilno tržište ionako ima veliki pad zbog korone...
 
Tako je. Ono, jeste svet veliki i i dalje ima milionera, ovih, onih kojima su to smesne pare i koji ce odma da kupuju bez obzira da li kosta 1000, 2000, 5000 eur. Sa druge strane, i taj srednji segment je podignut lagano ka 500 eur, pa sad na tel od 300 eur gledamo kao da je dzabe. Svi manje, vise imaju dobre performanse..specifikacije se tumbaju da se dobiju novi modeli i nista epohalno osim toga.
Ceka se ta kamera ispod displeja i posle ne vidim sta moze da napravi zbog cega mi menjao tel na manje od 3 god.
 
Na kraju cemo sledece jeseni opet videti neki Poco sa 875 za 360e...
 
Sto se mene tice, moze da bude i 10% sporiji, samo da podjednako trosi bateriju kao SD i da mu ne padaju performanse prilikom opterecenja.
 
Uvjek je i uvjek će telefon od 500e da završi posao kod 98% ljudi.
Onih 2% je briga da li telefon košta 1000e ili 1500e jer isti ili dobijaju ili imaju pa im se može.

Ova teorija je ista zadnjih 20 godina i biće još 20 godina. Sami ljudi podliježu hajpu (pozitivnom ili negativnom) da imaju poslednju stvar.
Telefoni stari dvije godine (kao Pixel ili Note ili Oneplus) su sasvim ok još 2 godine.
Za dvije godine će ovogodišnji top modeli biti džabe.

Ne moramo i ne trebamo imati sve poslednje, glupo je i skupo.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
25% brzi na testovima od prethodnika. RIP Exynos again.
 
Ukupno gledano, bice verovatno bolji i od A14, a kamoli od Exynosa.
 
I gde cemo mi kao krajnji korisnici videti tu sirovu snagu osim u testovima i naravno udarcu po dzepu,pa 865 i 855 su prakticno identicni sto se brzine u radu tice . Da note 20u nema osvezenje od 120hz pa deluje fluidnije razlike ne bi ni bilo,poredio sam oba kad sam kupuo n20u. Jedino je u renderovanju bila razlika ali nista vau,sve ostalo je radilo identicnom brzinom
 
Poslednja izmena:
I gde cemo mi kao krajnji korisnici videti tu sirovu snagu osim u testovima i naravno udarcu po dzepu,pa 865 i 855 su prakticno identicni sto se brzine u radu tice . Da note 20u nema osvezenje od 120hz pa deluje fluidnije razlike ne bi ni bilo,poredio sam oba kad sam kupuo n20u. Jedino je u renderovanju bila razlika ali nista vau,sve ostalo je radilo identicnom brzinom
Treba sačekati par godina i pojaviće se razlika Izmedju 855 i 865. Ali ko od vas čeka par godina kada menja telefon svake godine?
 
Nekad davno, kad je rasla brzina PC procesora, jedan novinar je u jednom časopisu napisao "šta me briga na koliko MHz računar čeka dok ja pritisnem taster."
U međuvremenu su MHz postali GHz a primena surove snage se našla.
Slažem se da danas to ne pravi razliku, ali se mogu očekivati aplikacije koje će iskoristiti tu snagu i dati novi doživljaj (koji, pojam nemam!).
Možda nešto u street view navigaciju, u kombinaciji sa 5G mrežom, možda neka nova igrica koja će raditi ne znam šta.
U suštini tek treba da se vidi da li i šta se može dobiti novim hardverom kada softver isprati napredak ovog prvog
Tako to ide....
:)

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Jeste u sustini najvecim delom patkometrija (meni SD855 obavlja posao, bez stucanja), jedino po pitanju ISP i generalno kamere, preciznosti navigacije (ko je picaj*la pa hoce u metar preciznost), potrosnje baterije, moze da bude napretka koji ce prosecan korisnik bar malo da primeti. Sto neko gore rece, videce se razlika za koju godinu i na sirovim performansama, ali ko od nas koristi isti telefon 3+ godine?
 
Za trenutne mogucnosti i standardno koriscenje telefona hardver je daleko ispred softvera, bilo koji chipset sa barem 2 A73 jezgra (flagship jezgra iz 2016-te) uz 6GB ram-a je dovoljan da telefon ne zabada i da radi okej vecini ljudi.
 
Ja vam mogu reći da moj Note 3 sa Snapdragonom 800 i 3 GB RAM završava sve kao midrange u 2020.

Telefon je star 7 godina...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Pa covek ima note 10 sa sd,ne znam zasto ne verujes,covek je lepo napisao da zavrsava posao kao midrange i tu mu verujem
Mozda jedino igrice ne moze da tera sve ostalo moze
 
Poslednja izmena:
Note 3 Dule :).
 
Za trenutne mogucnosti i standardno koriscenje telefona hardver je daleko ispred softvera, bilo koji chipset sa barem 2 A73 jezgra (flagship jezgra iz 2016-te) uz 6GB ram-a je dovoljan da telefon ne zabada i da radi okej vecini ljudi.
Apsolutno tacno.
 
Kako da ne.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Konkretno šta to ne može? ... Pa da dokažem da može [emoji41]
Možda ne može da pokrene app koje su za Android 9 ili 10 samo (ako postoje takve).

Sa druge strane ima dva aktivna modema pa je dual sim active što danas ne postoji...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ne mogu igrice u 120 fps. Najpopularnije aplikacije na plej store i app store su igrice. 50% od ukupnog broja Fortnite naloga su sa iosa, vecina druge polovine android. Gejming konzole i PC su boranija u poredjenju sa mobilnim gejmingom. CODM broji aktivnu populaciju od barem 20 miliona igraca, pa PUBGM, pa Fortnite, Minecraft, Roblox, Among Us, Wild Rift, Supercell igre itd.
 
Za igrice smo i rekli da ne moze i koliko ljudi procentualno ozbiljno igra igrice??? Ne raxunajuci ljude na venxu i pobraznoraznim forumima vrlo malo njih igra igrice najnovije generacije,procentualno mislim
Imam tab s3 koji je u rangu tog note-a 3,sve radi besprekorno i bas zbig tog razloga i nemam potrebe da ga menjam
 
Poslednja izmena:
Konkretno šta to ne može? ... Pa da dokažem da može [emoji41]
Možda ne može da pokrene app koje su za Android 9 ili 10 samo (ako postoje takve).

Sa druge strane ima dva aktivna modema pa je dual sim active što danas ne postoji...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
Ajde da si rekao SD835 npr, ali SD800..
Imam jednog u kući, i čak se i moja majka koja ga je koristila do skoro žalila svakodnevno kako je sve sporo. Ja kad ga uzmem nesto da pogledam nije mi dobro koliko to laguje.
U najosnovnijim operacijama. Bez igrica. I to sa nekim LOS romom, dakle lightweight, bez ikakvih skinova.
Mislim možeš ti da lažeš sebe koliko hoćeš, vreme ga je jednostavno pregazilo još pre nekoliko godina.. Današnji midrange procesori(SD7xx i SD6xx) su drastično bolji.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tu si u pravu ali najosnovnije operacije rade normalno,vas cu da proverim koji je soc u ovom tabletu,znam da ima 3gb rama i sve radi super,naravno nije brz kao 855 ili 865 ali sve radi,najosnovnije igre,filmovi,kodi ,eon ,sve radi kao sat
Exynos 5433 je u njemu i 3gb rama i sve radi super
 
Poslednja izmena:
Čak se SD801 (2014 FLAG) ne može uporediti sa SD625 (2016 MID), da ne pričamo o ostalom. Nije tu problem samo čipset već sve što ide u skladu sa godinama kada je ugrađivan, od brzine interne memorije u tim telefonima, RAM-a i sl...
Ej, pa tada je bio brz, sve je radilo instantno (iako je brzina relativna). - Jeste, ali aplikacije su sada žednije svega. Pa Google Chrome štuca na N20Ultra na dnevnom nivou.

Ali, sirova snaga nikada nije bila ni bitna, SD od 820 pa na ovamo nikada nije razočarao, 808 i 810 su bili katastrofalni, dok su 835 i 845 već nešto na šta možete da se oslonite duži niz godina.
Da li od ove godine ima svrhe kupovati SD 8 seriju? Ima isključivo zbog telefona, ali kada bi telefon bio flagship u svemu ostalom osim čipsetu, možda bih prvi rekao da mi ne treba serija 8, jer 7 je sasvim ok, i ovo me podseća na 2010-2012. godinu kada su se svi ložili na i7. Sada uzimam i5 i pored činjenice da je tu i i9, jer i5 pokriva sve potrebe veoma zahtevnih korisnika.

Kada se setim HTC Desire, juče bilo tačno 10 godina od kupovine i mog prvog Androida (i drugara koji govori šta će ti ova cigla - 3.7", a on koristi iphone 3g). Sve je bilo fluidno i brzo u odnosu na Nokia N95 8GB. Kada malo razmislim, za ovih 10 godina nisu kamere najviše napredovale (jesu u Android svetu), jer je godinu dana kasnije Nokia izbacila svima poznato čudo od kamere, a ni ekrani koji su bili sasvim dobri i tada, Amoled, poprilično visoka rezolucija za 4 - 4.5"... Najveći izazov je bio smestiti moćan čipset u tako malo kućište, internu memoriju i RAM. Utrkivanjem su morali povećati i dijagonale.
 
Poslednja izmena:
Ajde da si rekao SD835 npr, ali SD800..
Imam jednog u kući, i čak se i moja majka koja ga je koristila do skoro žalila svakodnevno kako je sve sporo. Ja kad ga uzmem nesto da pogledam nije mi dobro koliko to laguje.
U najosnovnijim operacijama. Bez igrica. I to sa nekim LOS romom, dakle lightweight, bez ikakvih skinova.
Mislim možeš ti da lažeš sebe koliko hoćeš, vreme ga je jednostavno pregazilo još pre nekoliko godina.. Današnji midrange procesori(SD7xx i SD6xx) su drastično bolji.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Konkretno koji telefon imaš?
Nema potrebe da lažem sebe a još manje druge jer nemam koristi od toga.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno