Šta je novo?

Snapdragon 875 - Gde Je Limit?

Izgleda da ce Xiaomi izbaciti Mi11 vec u januaru, pa cemo videti da li i koliko ce biti skuplji od prethodnika... Ako bude preskup, bice telefona sa SD775 koji ce biti otprilike u rangu SD855, a koji odlicno obavlja posao i obavljace i u naredne 2 godine.
 
Da bas citam na gsmareni o tome. Sutra je 875 na predstavljanju.
 
Meni je i 845 i danas milina za korišćenje. Sad sam na 865 i mogao bih 3+ god da budem miran, mada ne može baterija to da isprati. A ne volim da je menjam.
Da nemam 90hz ekran ne bih nikakve razlike u radu primetio.
Bolje da se proizvođači i Gugl posvete optimizaciji Androida, aplikacija i UI-a a ne da smanjuju podršku već nakon izlaska novog modela. Džabe najjači hardver kad softver ne može da ga iskoristi u potpunosti. A ionako su telefoni neopravdano preskupi, a većina mogu da rade 3+ god bez ikakvih problema .
 
......
Sad sam na 865 i mogao bih 3+ god da budem miran, mada ne može baterija to da isprati. A ne volim da je menjam.
Da nemam 90hz ekran ne bih nikakve razlike u radu primetio.
Bolje da se proizvođači i Gugl posvete optimizaciji Androida, aplikacija i UI-a a ne da smanjuju podršku već nakon izlaska novog modela.
.......
Amin!
 
Pa da je gugl jedini proizvidjas telefona sa android platformom ili samsung,onda bi tako i bilo. Kada imas 1000 proizvodjaca android telefona onda je privlacenje pazbje bitno a postize se hardverom. Xiaomi ima ozbiljan fan base jer daje top hardver za male pare a softver sto je uzasan to nema veze.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Pa sa 845 je napravljena prekretnica i msm da se usporio razvoj, 855, 865.. Maltene slicno sve, ne primecuje se neka velika razlika in real life, realno. Eto mozda ti noviji guraju 90, 120, 144hz, ali verujem da bi i 845 radio bez problema uz dobru optimizaciju.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Meni je i 845 i danas milina za korišćenje. Sad sam na 865 i mogao bih 3+ god da budem miran, mada ne može baterija to da isprati. A ne volim da je menjam.
Da nemam 90hz ekran ne bih nikakve razlike u radu primetio.
Bolje da se proizvođači i Gugl posvete optimizaciji Androida, aplikacija i UI-a a ne da smanjuju podršku već nakon izlaska novog modela. Džabe najjači hardver kad softver ne može da ga iskoristi u potpunosti. A ionako su telefoni neopravdano preskupi, a većina mogu da rade 3+ god bez ikakvih problema .
Bas tako,lepo si rekao sve
 
Sa današnjim procesorima iz top sd serije skoro svaki telefon moze da radi dobro 5 god sigurno.
SD835 je itekako još uvek upotrebljiv. 845 će moci sigurno još par godina da radi bez većih problema. Neće da optimizuju Android da bi se telefoni menjali na 2 godine bar a ne na 4-5.
Sd875 ce verovatno biti prvi put bolji po testovima od Apple konkurencije. Kirin i Exynos odavno nisu na tom nivou.
 
Poslednja izmena:
Kao i pc hardver, novi soc napreduju uglavnom zbog igrica. Ko se ne igra njemu je i sd720 puna kapa. Ko igra neoptimizovane mobilne igre, ni sd865 nije dovoljan.

Uzmite tablete kao primer, potpuno zaboravljen uredjaj osim ajpeda a danas se ajped se 90% kupuje zbog igrica.
 
Opet ce po svemu sudeci da unisti konkurenciju.
 
Nije kao da imaju neku ozbiljnu konkurenciju, sem Apple-a. Kirin je ok ali ga sem u Huawei-u nigde nema, plus GPU je slabiji. MTK se poboljšava ali je daleko od SD. Exynos krš. Jedino Bionic je pravi konkurent, a od sledeće generacije će biti sigurno još teže dostići ga, kamoli prestići.
 
Apple cekamo ali tek krajem godine ;).
 
Kome treba sve ovo ,kao da cemo u svakodnevnom radu osetiti tu sirovu snagu
 
Kao i pc hardver, novi soc napreduju uglavnom zbog igrica. Ko se ne igra njemu je i sd720 puna kapa. Ko igra neoptimizovane mobilne igre, ni sd865 nije dovoljan.

Uzmite tablete kao primer, potpuno zaboravljen uredjaj osim ajpeda a danas se ajped se 90% kupuje zbog igrica.
Meni nije puna kapa, ima razlike u radu izmedju 855 i 730, lično se uverio, stucne ponekad 730. Mada mi je trenutno ok kombinacija 730 + 5260 mah baterija, ali da je 855 bilo bi savršeno :D

Mi9 sa 855 ima performanse i fluidnost u nivou novijih iphone a.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Nije baš tačno da google ne radi ništa po pitanju optimizacije. Dosta toga su uradili ispod haube, a od sledeće verzije će i ART biti modul koji će se osvežavati preko play store umesto da se čeka na proizvođača telefona kao što je sad slučaj.
 
Android kao android je odlicna stvar.

To sto developeri aplikacija i proivodjaci telefona ne znaju sta rade, nije OS kriv.
 
Menjajte naslov, nije 875, nego 888. :D Po onome sto sam na brzinu video, deluje kao prilican napredak u odnosu na 865, jedino jos CPU nisu obelodanili. Mi11 ce biti jedan od prvih telefona koji ce imati SD888...
 
Meni nije puna kapa, ima razlike u radu izmedju 855 i 730, lično se uverio, stucne ponekad 730. Mada mi je trenutno ok kombinacija 730 + 5260 mah baterija, ali da je 855 bilo bi savršeno :D

Mi9 sa 855 ima performanse i fluidnost u nivou novijih iphone a.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

To mnogo zavisi od softvera. Na primer, lawnchair v2 ima takve animacije da naprosto klizi. Opet ako je proizvođač loš zna softver biti bagovit. Mislim da razlika uglavnom potiče od softvera a jači hardver lakše gura kroz loš softver pa se čini da je do hardvera. Klasičan brute force.
 
^apsolutno tacno

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Šuška se da će Honor u januaru izbaciti svoj V40 sa SD 888 procesorom...čisto sumnjam ali ajde...

P40Pro+ & Tapatalk
 
To bi bila masina. Imao Honor 20 Pro i odusevio me, mozda jedina mana mu je bio EMUI.
 
Anandtech:

3959974441328a94a954b109337a30c8.jpg


c76cc610e2e09258505b935455e9fbce.jpg


https://www.anandtech.com/show/16325/qualcomm-discloses-snapdragon-888-benchmarks
 
Nazad
Vrh Dno