Šta je novo?

Macbook air 2014 riknuo ?

Ognjenii

Cenjen
Učlanjen(a)
05.03.2009
Poruke
126
Poena
170
Pozdrav ljudi,

imam problem sa macbook air. Imao sam 2014 model, u savrsenom stanju, bukvalno 10/10 bez tackice ili ogrebotinice na sebi. oko 300 ciklusa baterija, 99% health. Znaci tip top stanje.

Udjem u mac os utiliti prilikom bootovanja na CMD + R i formatiram ssd disk na APFS jer je to prijavljivao kao default. Vratim se nazad u pocetni ekran od Mac OS utilitija, reinstaliram mac Os Catalina poslednju verziju 10.5.6. Udjem u os, proverim da li sam sve namestio, da li je ostalo nesto od podataka, istestirao i to je to. baterija napunjena na 100%

To je bila priprema za prodaju, lap top je odmah isti dan i prodat, covek je licno dosao, probao lap top 5 min uverio se u stanje koje sam i pomenuo i uzeo ga. Danas , znaci posle 2 dana zove me covek i kaze lap top ne radi. Znaci predat potpuno funkcionalan i testiran posle formata ( a i koriscen je pre toga, sve je normalno radilo ).

Covek kaze da je prvi problem bio tako sto je u toku surfovanja ili koriscena se lap top sam gasio. Ugasi se. Covek kaze da je iskljuciio posle toga sleep disk, misleci da se gasio od toga. itd..posle toga kaze da nije hteo da se digne sistem uopste, posle cega je uradio repair diska.

https://ibb.co/Tcwfxkr

https://ibb.co/N197LRg

Posle ovoga je opet uradio reinstalaciju mac OS ali je skinuo recovery sa neta a ne iz mac OS utilitija prilikom boota. Kaze da prodje celu instalaciju lepo ali kad treba da udje u sistem pokaze se ovaj ekran sa artifaktima.

https://ibb.co/ScpWZvQ

Disk utility prijavljuje da je mac os base system u redu.

posle toga je probao da reinstalira os iz mac os utilitija i sa APFS i sa extended journal podesavanjima
.
Sad na kraju poslednje kaze da mac ulazi normalno u safe boot i radi tako ali u sistem nece da udje i jako se cuju ventilatori prilikom toga, greje se.


Da li je moguce da se nesto ubagovalo softwerski kad sam ga formatirao jer je savrseno radio pre toga i ako nije, kako je otislo nesto hardwerski kako je to moguce. Covek je zaista kulturan i ljubazan, kune da nije nista radio, da nije pao ili da nije udaren ali je neverovatno da mi se ovo desi i da prodam ispravan macbook i sad odjednom ovi problemi posle 2 dana.


Da li je najpametnije da ga nosim u iStyle, ovlasceni servis ili u neki drugi ? Ne znam gde u Novom Sadu da ga nosim i sta bi uopste moglo da bude, da li mogu nesto probati da uradim
 
Poslednja izmena:
Grafika čim u Safe modu radi kako treba. Ventilatori rade zato što ne radi grafika.
Grafika je sastavni deo matične ploče. To je moja pretpostavka na osnovu napisanog. Možeš da ga nosiš kod nas u servis u Promenadu na dijagnostiku. Ploča je oko 60k
 
strasno :(:(..pa lap top ne vredi ni blizu 60 000 din ceo. Ne moze se neka reparacija uraditi ? I kako je moglo doci do ovoga odjednom sobzirom da sam ga predao ispravnog, da li je bas toliki maler bio da je jednostavno riknuo u tom trenutku jer je polovan ili se moglo desiti od nekog fizickog udara itd ?
 
strasno :(:(..pa lap top ne vredi ni blizu 60 000 din ceo. Ne moze se neka reparacija uraditi ? I kako je moglo doci do ovoga odjednom sobzirom da sam ga predao ispravnog, da li je bas toliki maler bio da je jednostavno riknuo u tom trenutku jer je polovan ili se moglo desiti od nekog fizickog udara itd ?

Nisam upoznat da neko radi reparaciju na pločama za Air.

Često na forumu postavljaju pitanje 'kako je došlo do toga'. Ne postoji odgovor.

Kvar se prosto dogodi i većina kvarova se događa nenajavljeno.
 
Pitam zbog toga najvise jer se desilo momentalno kad sam ga prodao, ne zelim da me iko proziva i kaze da sam mu prodao nesto pokvareno a bio 10/10 stanje a ne bih ni da me neko namerno ili nenamerno zezne ako se nesto desilo u medjuvremenu. Zato i pitam zbog cega se to desava. A da li se moze nabaviti polovna ploca, tj pokusavam da salvagujem lap top ako je to ikako moguce.
 
Nazad
Vrh Dno