Šta je novo?

EI HSR 160

dejan.418

Zapažen
Učlanjen(a)
13.09.2020
Poruke
1
Poena
21
Imam hsr 160 i njegova 2 originalna zvucnika u perfektnom stanju.. moje pitanje je da li mogu spliterom ili kako vec da dodam i 2x hsr 140 zvucnika koji su po mom ukusu kvalitetniji .. i 160 i 140 su na 4 oma i snaga im je valjda ista (moram proveriti?) Hvala unapred.
 
Imam hsr 160 i njegova 2 originalna zvucnika u perfektnom stanju.. moje pitanje je da li mogu spliterom ili kako vec da dodam i 2x hsr 140 zvucnika koji su po mom ukusu kvalitetniji .. i 160 i 140 su na 4 oma i snaga im je valjda ista (moram proveriti?) Hvala unapred.

Možeš. Ja imam iste (mislim da im je oznaka HZK12034) i koristim ih godinama sparenih sa Wharfedale WH-2 Surround jer oduvek nisam voleo visokotonce sa niških. Vežeš ih na red pošto i jedne i druge imaju impedansu 4 oma, da bi ih pojačalo/risiver video kao impedansu 8 oma. Nećeš imati gubitke, ali imaćeš promenu u zvuku koja ti se možda neće svideti, jer ne možeš da utičeš kako će se opterećenja raspoređivati između kutija.
 
Imam hsr 160 i njegova 2 originalna zvucnika u perfektnom stanju.. moje pitanje je da li mogu spliterom ili kako vec da dodam i 2x hsr 140 zvucnika koji su po mom ukusu kvalitetniji .. i 160 i 140 su na 4 oma i snaga im je valjda ista (moram proveriti?) Hvala unapred.
Nije preporucljivo zbog impedanse. Posto su 4 ohm, ako ih povezes redno impedansa ce biti 8 ohm(za sta pojacalo nije dizajnirano ali moze raditi tako(niko ne garantuje kolko ce jos dugo raditi tako)) a ako ih povežes paralelno onda ce impedansa biti 2 ohm što je pogubno za pojačalo tako da ti preporučujem da uzmes neko pojacalo koje je predvidjeno za 8 ohm i da ih povezes redno.
 
Redno vezani će raditi odlično i bezbedno po pojačalo i zvučnike. Problem može biti što redno vezani zvučnici utiču jedan na drugi i možeš dobiti neki treći model zvuka koji ti neće biti po volji.

Ali slobodno probaj, bezbedno je.

Paralelnu vezu nemoj pokušavati, može biti pogubno po pojačalo.
 
Problem može biti što redno vezani zvučnici utiču jedan na drugi i možeš dobiti neki treći model zvuka koji ti neće biti po volji.
I problem je ako zvučnici nisu iste osetljivosti, pa se jedan par čuje glasnije od drugog - to ne može da se reguliše.
 
Nazad
Vrh Dno