Šta je novo?

Logitech tastatura - nožica sa oznakom 8 stepeni

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,269
Poena
1,365
Polomio sam nožicu na praktično novoj tatstauri. Da li to ima da se kupi kao rezervni deo?
 
Ne znam sta da ti kazem.Meni je isto pukla nozica na k360 tastaturi.Svratio u knjizaru i kupio malo vecu spajalicu.Tacnije kupio dva komada i skinuo i onu ispravnu i stavio ove dve i teraj.Sad ne znam da li ti odgovara ovakva varijanta.Meni ne smeta.Ja navikao.Inace ima ih po svim knjizarama.Ja sam uzeo ove malo deblje i vece i super vrsi posao.;)

Originalne verovatno imas na netu da porucis ali nisu jeftine a i dugo se cekaju.
 

Prilozi

  • IMG_20200913_172235.jpg
    IMG_20200913_172235.jpg
    925.6 KB · Pregleda: 111
  • IMG_20200913_172242.jpg
    IMG_20200913_172242.jpg
    947.8 KB · Pregleda: 104
  • IMG_20200913_172250.jpg
    IMG_20200913_172250.jpg
    846.6 KB · Pregleda: 104
Kako ste zadovoljni sa tastaturama generalno?

Kvalitet nožica na K360 je zaista, katastrofalan, ako ih lepiš super lepkom imaj na umu da će malo da pojede plastiku ima da je izgori i sam lepak oće da je povuče.
Zalepiće ali nije najsjajnije rešenje.

Kao što je bojke rekao je najbolja varijanta, još ako može da se skupi do kraja kada se preklopi, odlično je.
Ja sam radio isto kao Bojke samo što sam pravio od tvrđe žice tako da možeš da podesiš nagib koji ti odgovara. Lično meni a verujem i vama da je onaj default-ni nagib mnogo nisko postavljen, sada mi je ugodnije za rad nego sa nožicama.

Bojke gde je nađe sa fensi maskom, ja sam samo na crne nailazio kod nas.
 
Poslednja izmena:
Neka je ond slepi epoksi lepkom.
Ne znam kako izgleda, ali možda može i da se odštampa na 3d štampaču.
 
nesa 07@ ako mislis na tastaturu mislim da sam je kupio pre par godina u ewe veleprodaji preko drugara.On kod njih ima otvoren nalog i tako povremeno nesto kupim kod njih.
A sto se tice ovih spajalica generalno sto vecu i deblju kupis to ce biti veci nagib.Imaju ih po velicinama u knjizari,ono tipa dvojka ,cetvorka i tako dalje.Inace spajalica moze da se skupi i da tastatura nema nikakav nagib.Inace nogicu na k360 sam vec jednom lepio ali se raspala tako da je mogla samo da se baci.
A sto se tice tastature meni je trebala neka manja i izbor je pao na k360.Igrice ne igram,treba mi za uopsten rad na racunaru i za pustanje filmova sa kompa na projektor i to sa kreveta koji je udaljen nekih 3-4 metra pa mi je za tu namenu bila potrebna bezicna tastatura.I za te poslove ona mi odradjuje posao za koji je namenjena.
 
Polomio sam nožicu na praktično novoj tatstauri. Da li to ima da se kupi kao rezervni deo?
Ja sam na ebayu nasao da ljudi prodaju svaki delic za Logitech tastature, svaki taster i mehanizam istih...ja sam za moju tastaturu uzeo ctrl i F1 dugme sa mehanizmom, sve super radi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Dok sam pronašao, evo kako izgleda lepljenje super lepkom,
20200913_221833.jpg 20200913_221847.jpg

evo kako sam ja rešio, čelična žica sa ratkapne :p
20200913_201700.jpg

evo nožice od dve tastature, šira je K360 a ova uža je od stare žičane isto Logitech,
20200913_222353.jpg 20200913_222416.jpg

naizgled izgledaju kao da su apsolutno istog kvaliteta, ali razlika je kao nebo i zemlja u korist uže.
 
Tastatura je kupljena kao privremeno rešenje, za server kome nije potrebna tastatura, već da podesim neke stvari. Neki najjeftiniji bežični Logitech komplet. Prijemnik mu nije Unifying.

E tastatura mi se toliko svidela kako radi, da sam rešio da je zadržim kao primarnu tastaturu na poslu. O onda joj slomim nožicu. Da sam imao sve delove, rešio bih epoxy-jem, ali su one bočne odletele. Izgleda da će da radi 3D štampa. Samo da prevarim nekoga da mi to lepo nacrta :d
Da ne ispadne crtanje skuplje od nove tastature :)
 
Kako mu nije Unifying, na site-u stoji da jeste?
Tastatura je jako gotivna za rad, probaj sa žicama da vidiš zbog visine, meni je lakš za rad ovako uzdignuta.
 
Komplet je neki 2xx, ne znam sada. Stvarno ne piše na sajtu da je Unifying. Nisam ni provalio dok nisam hteo da koristim tu tatstaru na računaru sa Marathon mišem. Pa sam potrošio još jedan USB port.

Ove nožice su mi bile idealne. Budzenje nije opcija. Pre ću kupiti novu. Sad gledam, mislim da je MK270, mislio sam da je bilo 3000din, ali ipak je bilo bar 2x toliko. Nemam ovde račun.
 
Nazad
Vrh Dno