Šta je novo?

Wi- Fi loš prijem

daftPUNK

Cenjen
Učlanjen(a)
30.06.2012
Poruke
78
Poena
160
Imam Samsung laptop star 7 godina i odlično radi ali mu prijem wi-fi signala nikad nije bio jača strana. Uglavnom da skratim priču, sada primam signal sa rutera iz donje sobe na sa razdaljine od max 3 metra ali signal mi se često izgubi na 15-20 sekundi. Što se i vidi iz priložene slike sa aplikacije Netspot koju sam instalirao sinoć da bih pratio šta se dešava.
Ono što upada u oči sa slike je da se signal izgubio sa svih dostupnih mreža u nekom trenutku, što se vidi po višebojnim krivama. Kao da se wi-fi adapter na laptopu isključuje skroz na trenutak? Kada ima signala on je solidan, oko 55%.
Sve u svemu jako iritantna pojava i hteo bih da vas pitam za savet pre nego nabavim wi-fi repeater. Adapter je Qualcomm Atheros ar946x koji je ažuriran.
Hvala!

Annotation 2020-09-13 153155.jpg
 
Bolje nabavi nano WiFi usb adapter za laptop.
 
Sad čujem da postoji nano verzija. Pa jel vredi čemu i koji model preporučuješ?
 
A šta bi se desilo kada bi zamenio WiFi karticu boljom u samom laptopu?
Recimo ja sam gledao, moja AR9485 na oglasim oko 500 din.
 
Da li bi pomoglo ne znam, zato sam i pitao u prethodnom postu.
Ne znam da li bi bilo komplikovano, treba da se otvori laptop, da se pristupi WiFi kartici a sama zamena ako je kao kod mene nije nikakav problem.
Pogledaj na youtube-u da vidiš gde se nalazi kartica za tvoj laptop i kako se otvara laptop.

Evo kod mene kako to izgleda,
20200821_191118.jpg 20200829_224452.jpg
jedan šraf.
 
Poslednja izmena:
Imam HP laptop iste starosti i baš sam imao problem sa WiFi prijemom. Jako često se gubio i slab protok je bio. Radilo je normalno samo kada sam u krugu od 2m od rutera.
Odlučio sam se da probam da zamenim karticu, kupio na KP karticu sa neke Toshibe za 500 dinara i evo 3 godine kasnije i dalje sve šljaka kako treba.

Sada kada bih kupovao, verovarno bih pojurio neku karticu koja je 5GHz kompatabilna.
 
Imam HP laptop iste starosti i baš sam imao problem sa WiFi prijemom. Jako često se gubio i slab protok je bio. Radilo je normalno samo kada sam u krugu od 2m od rutera.
Odlučio sam se da probam da zamenim karticu, kupio na KP karticu sa neke Toshibe za 500 dinara i evo 3 godine kasnije i dalje sve šljaka kako treba.

Sada kada bih kupovao, verovarno bih pojurio neku karticu koja je 5GHz kompatabilna.

Ovo sam odradio i ja. U Tošibu sam ubacio neku HP kartcu. Imao sam sreće da sam u mom gradu to pronašao u istj veličini. Bila je ponuda od 3 kartice. Ta HP mi je delovala najozbiljnije. Radi super već par godina.

Nisam siguran iz kog si grada ali BG u ima baš da se bira. Tebi treba za ovakav soket

Capture1.JPG

Capture2.JPG

Naravno pre instalacije nove deinstaliraj staru (Revo), i skini drajvere za novu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno