Šta je novo?

Call of Duty®: Black Ops Cold War

Aim lock na konzolama nema i ne postoji u multiju za CoD. Postoji aim assist koji vrlo malo uspori kada nanisanis nekog. A da bi tog nekog nanisanio treba ti dosta znanja igranja na kontroleru. Tako da oni nisu ni u kakvoj prednosti.
Drugo postoje adapteti za sony koji omogucavaju da igras sa misem i tastaturom a da i dalje pokazuje da je game pad. I kad naidjete na takvog i izuje vas onda mislite da je aim lock. Jednostavno to ne postoji. I ne lozite narod bzv.
Jedini aim lock postoji u kampanji koji nisani telo. Warzone ,MP nemaju aim lock.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja bi prije igrao na racunaru od 200€ stare online naslovbe nego miš na konzoli. Strasan je inputlag.

Da ne bude PC master race, selim se na konzole sa PS5. Broj čitera u online igrama je nepodnosljiv. Igram SP igre više nego ikada a bio sam multiplayer only igrac.

Elem, sniperi u BO:



Mapa uopste nije losa kao objektiv igra zbog vertikalnog gameplaya.
 
Poslednja izmena:
Desni klik na igraca pa player details i iznad nick-a ima znak za xbox/ps/battlenet. Ja sam to iskusio na kill camu, mozda je bio bug jer je beta. Igra mora još da se pegla, a sumnjam da ce do izlaska sreditia sve.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Nije ni cudo sto forum napustaju iskusni clanovi, hahahahahahahahhahaha LOL

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Meni jedino nije jasno u cemu je problem ako je aim assist dio igre isto kao perkovi koji spotaju protivnika ili wallhack sto ima u nekim igrama, kao perk? Igraj nesto drugo.

Koliko znam, i u ovoj i WZ se moze ugasiti cross play.
 


DLSS confirmed :whip: On bi trebalo da resi problem blura od smaa koji je mucio i cod mw i cod bocw betu.
 
Poslednja izmena:
DLSS je isto blur. 2.0 i 2.1 nisu kao 1.0 ali je i dalje tehnologija u razvoju. I ne mozes ga koristiti na 1080p.

..i DLSS nije anti aliasing. U pitanju je komplikovana super sampling metoda Nvidie kroz "ucenje" igre na visokim rezolucijama na super-računarima gdje poslije u igri spusti rezoluciju da se dobije visi FPS uz zadrzavanje detalja.
 
DLSS je isto blur. 2.0 i 2.1 nisu kao 1.0 ali je i dalje tehnologija u razvoju. I ne mozes ga koristiti na 1080p.

..i DLSS nije anti aliasing. U pitanju je komplikovana super sampling metoda Nvidie kroz "ucenje" igre na visokim rezolucijama na super-računarima gdje poslije u igri spusti rezoluciju da se dobije visi FPS uz zadrzavanje detalja.

Pa bas i nije sve tako... Cini mi se. DLSS 1 je bio mutan, dvojka u igrama koje sam testirao do sada nije, ili je manje od taa. Da li si probao Death Stranding? U njemu kada izaberes dlss ne mozes da ukljucis nijedan aa, dok ivice budu skroz ispeglane. A inace i u njemu i u Control sam igrao sa dlss na 1080, tako da dlss radi nezavisno od izabrane rezolucije. 1.0 dlss nijedna nova igra nece vise implementirati, a bio je krs u svakoj igri u kojoj sam ga probao (bf V, Metro). DLSS 1.0 je bio to sto kazes da uci super kompjuter, opet se ogradjujem, koliko sam pratio, 2.0 sve radi lokalno.

Da se ispravim:

One Network For All Games - The original DLSS required training the AI network for each new game. DLSS 2.0 trains using non-game-specific content, delivering a generalized network that works across games. This means faster game integrations, and ultimately more DLSS games.
 
Poslednja izmena:
Ok, popravlja AA. Ali je u praksi suprotno od onoga kako AA funkcionise. DLSS radi downscaling dok zadrzava kvalitetu slike i na taj nacin poveca FPS sto je primarna opcija. Ali ima tu dost stvari koje se obavljaju "ispod haub" i stvarno dobro napreduje iz verzije u verziju. Zato ne treba gledati DLSS ka osamo AA. 1.0 je bio odron.

Znam da pojedini naslovi ne dozvoljavaju 1080p jer nisu mogli da postigtni novi kvalitete ako DLSS uradi downscale sa 1080p itd.

TAA je grob. Tuga je sto je "built in" u dosta enginea i pravi light flickering na pojedinim naslovima kada se iskljuci kroz config (Metro, BF5 itd).
 
Poslednja izmena:
Ne da DLSS i AA istovremeno:
 

Prilozi

  • Screenshot (401)_LI.jpg
    Screenshot (401)_LI.jpg
    223.1 KB · Pregleda: 75
Naravno da ne da, kada ti sa DLSS-om ne treba AA, niti bi imao koristi od istog, jer DLSS upscale-uje, sharpenuje i antialiasinguje sliku.
 
Pozdrav, htio sam uzeti igru, ali mi je previše dati 60 evra, jer je ne bih baš mnogo igrao, više bi je koristio za nadogradnju oružja za Warzone. Ne mogu je uzeti preko ruskog VPN-a, jer sam već uzeo Modern Warfare regularno i sada mi za promjenu države traži da imam 20 e (nečega na računu) jer se promjena države naplaćuje.


Interesuje me da li ima neki kupon kod ili nešto slično? Da li je moguće kupiti neki kod na sniženju i slično?
 
Kakva je kampanja, je li "tutorial" ili ima sta da se igra ( bori ) ?
 
Nisam puno igrao kampanju, meni je to sve onako plitak gameplay i suvise zbrzano..
Retko koji FPS mogu da igram jer se odavno koncept starih igara izgubio. Nedostaje mi ono u smislu, kreces sa nekim melee oruzjem da bi kroz igru dobijao na kasicicu nova oruzja i municija treba da se stedi.
Lep filing pucanja ako nista drugo, solidan trip sa dual sense kontrolerom,
 
Nazad
Vrh Dno