Šta je novo?

Sta raditi sta uvesti a pri tom ispasti pametan.

Radoszver

Čuven
Učlanjen(a)
01.03.2004
Poruke
803
Poena
630
Dakle, trenutno koristim za Internet Telekomovu optiku, i kroz BOX paket tu ide i fiksni telefon.
A za TV koristim Postinu kablovsku.
Ima Mitar u top da me stavi ali evo, istekle su ugovorne obaveze prema jednima i drugima i sad gledam sta mi je ciniti.
Da li ici na SBB, i raskaciti sve ovo i onda imam sportklub ali nemam arenu, ili zadrzati ovo ovako ali onda nemam eurosport i sportklub. Zato kazem ajde budite vi pametni umesto mene i kako najjednostavinije da budem pokriven i arenom i sporklubom i eursportom.
Inace, SBB bi tek trebao da uvodi infrastrukturu jer su dosli do zgrade pored.
Hvala unapred.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Box 3 optika (tv+fiskni+int) i EON Porodični + Sport.

p.s. Zar je moguće da ima kablovska tv distribucijs bez Eurosporta?
 
Tako je, Posta je prvo ukinula Sportklub a posle mislim da je bio 1.12.2019. ukinuki i eurosport..Nisam pametan za IPTV, burazer mi kaze da je daljinski teski krs.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poštu možeš slobodno da ugasis i ostaće ti njihov signal jer nikada ne isključuju. Posto vidim da su im sada Arene otključane pretpostavljam da bi i njih mogao da gledaš a uzmeš eon van mreže i imaćeš sve sto ti treba. Ja sam se uselio u stan posto je prethodni vlasnik ugasio Postu tri godine pre toga i imao sam normalan signal, sve kanale osim HBO, tad je i Sportklub bio deo free ponude. Ali sam se zbog interneta prijavio i sada sam na Posti a prijatelji su mi dali šifru za Eon van mreže za aplikaciju, tako da sada imam sve kanale na obe platforme.
 
Idi tamo ko ti da 12m po dinar-to je prava stvar

Kupi si posle neku iptv listu na eBay i imas sve
 
Poštu možeš slobodno da ugasis i ostaće ti njihov signal jer nikada ne isključuju. Posto vidim da su im sada Arene otključane pretpostavljam da bi i njih mogao da gledaš a uzmeš eon van mreže i imaćeš sve sto ti treba. Ja sam se uselio u stan posto je prethodni vlasnik ugasio Postu tri godine pre toga i imao sam normalan signal, sve kanale osim HBO, tad je i Sportklub bio deo free ponude. Ali sam se zbog interneta prijavio i sada sam na Posti a prijatelji su mi dali šifru za Eon van mreže za aplikaciju, tako da sada imam sve kanale na obe platforme.
Ne moze ovako vise, ne iskljuce te ali od kada su digitalizovali signal ne mozes da gledas nista.. Meni je tako radilo par godina kao podstanaru do pocetka ove godine kad su se modernizovali :)

Sto se tice teme, bilo koja optika + sbb van mreze.. Ako mozes da uzmes orion, on se najvise isplati. Po ceni srednjeg sbb paketa mozes da uzmes orion optiku sa televizijom (arene) i sbb van mreze (sbb)..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da li je tacno ovo za Postu ako raskinem ugovor da ostave signal,isto da li to vazi za arene, jer arenu sam kod poste odjavio pre 2 meseca a i dalje imam svih 5 kanala.
Hvala na savetima.Kakvo je ljudi iskustvo sa IPTVom jednostavno nikada je nisam koristio a znam da korisnicko iskustvo pre nije bilo bajno,tipa promena kanala trajala je dugo..kako to izgleda sada?

Zato ja i dalje, ko da sam penzioner, volim sto koristim kablovsku za TV sa digitalnom karticom.

A kad pomislim da zadrzim Postu sa kablovsku,mts optiku za net i da uzmem sbb van mreze tacno da se upucam.

Sto bbk1 predlozi box3 eon, opet ne znam za orion mnogo mi je i njih jos da uvodim a 12m nece dati niko...
Hajde i da pitam zna li neko zasto telekom za box2 ne da vece brzine za optiku od 100/10, jel realno da vrse diskriminaciju i da vece brzine mogu samo od box3 svasta.
 
Zašto bi zadržavao Poštu za kablovsku?

Uz box 3 dobiti bolju ponudu od MTSa nego što je Box 2 + Pošta kablovska?

I sam si primetio da su brzine neta manje u box 2. Meni on nema mnogo smisla, što je MTS namerno namestio odnosnom karakteristika i cene za Box 2 i Box 3.
 
PostaNet vise nema ni jednu prednost, jedino je pitanje ovo sto sam pitao kako ce iptv da sljaka..Dakle ima li prekida seckanja, da li mogu da se napravi raspored kanala po mom izboru vreme prebacivanja kanala i slicno

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Ne znam ljudi, razum mi ne dozvoljava da prihvatim mts IPTV resenje, mozda gresim, raspored kanala, pravljenje liste ko zna kako to funkcionise, da kucam 149 da bih prebacio na arenu ili 307 na EUROSPORT nemam pojma. Samo kad pogledam kako su na sajtu napravili raspored kanala, mozda sam glup, ali evo recite mi kako da vidim pregledno listu kanala u BOX paketima, dakle ima start, plus i max. Nemam pojma koja je razlika u ovim paketima.. Uzasno je lose pregledno. Chat im ne radi, pa sta onda da ocekujem od IPTV platforme kada je ovo sada ovako.
 
Hvala shamane za ovo, naravno video sam to i ja, ali ajd ti djole vidi razliku :)
Jedino da gledas komentare sa desne strane pa kojem kanalu je koji paket dodat..suludo malo.
Ali kako onda pamtis kanale te preko broja 9, tipa 3 kanala za serije 3 za sport i 3 dokumentaran, pamtis trocifrene brojeve? Jel ovako i kod SBB-a?
 
Pritisnes Ok dugme i onda sa strane dobijes liste kanala koji su sortirani kao svi, dokumentarni, filmski, sportski, omiljeni i tu mozes da biras.

Prebacivanje, kad si vec pitao, ide u sekundi, bar sa novim STB uredjajem koji ide uz optiku.
Internet im je na optici odlican, bez nekih prekida i seckanja. Uz Plavi Box ide i ruter koji je sa 2.4 Ghz i 5 GHz mrezom.
Mislim da, kao sto su ti mnogi napisali, uz optiku nemas nikakvu Postu za televiziju, potpuno nepotreban trosak. Ako ti je Sport Klub vazan, onda kupi neku listu ili EON posebno da placas.
 
@Radoszver: Nisam siguran da li si razumeo moj prethodni komentar pa pojašnjenje: bilo kojih 9 kanala možeš da staviš na "speed dial" pa da pritisak na npr 7 prebaci na Arena Sport 1 iako je taj kanal originalno na broju 300, 301 ili kako već tačno. Znači umesto da kucaš 301 da bude dovoljno da stisneš 7 i sačekaš sekund da ukapira da nećeš kucati još 2 cifre, onda će da prevaci na taj kanal. Onda imaš 2 načina da dođeš do Arena Sport 1 kanala: ukucaj 300 ili stisni 7 i sačekaj sekund.
Na taj način imaš brže prebacivanje za 9 omiljenih kanala i ne moraš da pamtiš trocifreni broj već jednocifren.

Za preko toga imaš tu "Omiljeni" listu u koju možeš (i moraš) da nabacaš ostatak kanala redosledom kojim hoćeš i onda sve što imaš je dugme koje otvara "Omiljeni" listu po kojoj dalje onda skroluješ i tražiš kanal koji te zanima ako ne znaš namet njegov trocifreni broj. Ako znaš trocifreni broj onda kucaš to i direktno promeniš na taj kanal.

Sve u svemu užasan sistem za stariju populaciju. Moja pokojna baba je vrtela Ch+ u beskonačno dok ne naleti na RTS kanale. I milion puta sam skontao da posle prekida struje / gašenja STB gleda kanal u onom umanjenom prikazuju jer se STB tako upali i treba "samo" kliknuti OK da se prebaci u fullscreen.
 
Poslednja izmena:
Iskreno shami, sto se tice televizije ja sam ti kao starija populacija :) Salim se, ali zaista mi je to korisnicko iskustvo bitno, sta da ti kazem kad mene uzasava i cinjenica da imam dva daljinska, kao baba sam neka i jednostavno ne zelim da predjem na to..
iako razum kaze ds ne uzimam IPTV, mozda to mi i nije losa opcija jer 6 mseci po 1 dinar BOX 3, kanali koji imaju eurosport(jesu li HD?) i net 200/80, jer vec imam njihovu uvedenu optiku, a onda da na druge nacine nadomestim Sportklub.
A ako bih isao na sbb mnogo su skuplji, ali mislim da im je korisnicki interfejs mnogo bolji :/

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
evo me kod komsinice ima iptv, hvala Bogu pa sam pogledao kako ovo izgleda. ajde da ne lajem, ali ovo kad napravim listu omiljenih kanala, kako da se krecem kroz omiljenu listu. Pa nije valjda da pri promeni kanala unutar omiljeneiste moram na OK pa onda sa liste sve idem desno na omiljene pa onda da menjam..Ljudi ako je ovo ovako, cao zdravo IPTV mora jos da napreduje da bih se na ovu bolest opredelio, isto kad promenim kanal, prva sekunda ide usporeno..jednom recju jako lose za prvi utisak.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
:D Naravno da je užas. Neće "napredovati" nikad tj dok ne promene celu platformu pošto kako danas izgleda funkcionalno tako je izgledalo i 2015. ili kad su već prešli sa stare platforme na tu noviju Huawei platformu. Sve što su dodali koliko sam ja upućen je ova "speed dial" fora da makar namapiraš 9 omiljenih kanala na tastere na daljincu.
Zar nema otvara ovaj "zvezdica" taster gore desno pored D-pad tu Omiljeni listu?
skin03b.velika.jpg

Ali niko te ne tera da uzmeš njihov IPTV. Uzmi Box3 bez TV usluge npr (ako već koristiš njihovu mobilnu mrežu ti ili neko od ukućana koristi) a TV uslugu kod SBB-a. Naravno tako kad se kombinuju 2 provajdera košta nešto više ali makar ne praviš kompromise i koristiš kod svakog ono što je najbolje.
 
Nisam stigao da isprobam juce speed dial, malo sam cackao to oko omiljenih kanala i nisam bio zadovoljan.
Hajde pitacu i na temi BOX-a, ali da li svi koji imate IPTV od Lelekoma a da ste na optici imate taj lag usporenja kada menjate kanale .
Ne koristim njihovu mobilnu tako da sam trenutno kod njih na BOX2, i sa ove tacke gledista mi je to preskupo fixni i net 50/8 placam 2350 din..Sto je mnogo.
 
@Radoszver
Očisti Inbox, ne mogu PP da ti pošaljem.
 
Nazad
Vrh Dno